Blokada edycji opisów towarów.

Blokada edycji opisów towarów.

Postprzez bekers » 24.06.2013 12:08

Witam,

czy w VATowcu istnieje możliwość zablokowania edycji opisów towarów? Coś na podobieństwo blokady okresów rozliczeniowych?
Jeśli nie - może warto dodać taką opcję? Np. kontrolka "Zezwól na edycję / Opis ostateczny"?

Przeglądam katalog towarów i usług i widzę, że pracownicy omyłkowo pozmieniali kilka wpisów - straszne zamieszanie z tego wynikło. Blokada dla danego rekordu bardzo by się przydała.

MS
bekers
 
Postów: 44
Dołączył: 27.05.2010 09:32

Re: Blokada edycji opisów towarów.

Postprzez edi67 » 24.06.2013 13:33

Zobacz, czy w System > Użytkownicy da się coś pokombinować z ustawieniami praw dostępu.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Blokada edycji opisów towarów.

Postprzez Pio » 24.06.2013 17:25

System->Użytkownicy->ustawiamy kursor na wybranego->guzik Prawa->szukamy KATALOGTU->"blokada kolumn" wpisujemy po przecinku NAZWA, NAZWA_CD
Nazwy kolumn można znaleźć w oknie docelowym, pod prawym myszy -> Kolumny
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Blokada edycji opisów thttp://vatowiec.pl/forum/viewtowa

Postprzez bekers » 25.06.2013 11:26

Dzięki, faktycznie jest to jakieś wyjście, ale zależy mi, aby użytkownicy mogli dodawać wpisy (a nawet je edytować - jeśli wiedzą co robią - czemy nie). Pozostaje kwestia wyeliminowania możliwości pomyłek.

Sam złapałem się kiedyś na takiej sytuacji - w KTU chcąc wyszukać jakąś pozycję nie zauważyłem, że kursor jest ustawiony na pozycji nazwy towaru/kodu czy jeszcze czegoś innego. Chwila nieuwagi... enter i już po ptakach. Nazwa towaru przepadła bezpowrotnie.

Dlatego pomyślałem o blokowaniu poszczególnych rekordów: wpisujemy nazwę, kod, producenta itd. po czym oznaczamy rekord ptaszkiem "ZABLOKOWANY". Przy próbie edycji dostajemy komunikat: "Rekord zablokowany. Jeśli próba edycji nie jest pomyłką - odblokuj rekord i ponów próbę".

Albo może w KTU zrobić przełącznik na listwie tryb tylko-do-odczytu/edycja.

Prosze o opinię. Przekombinowałem?
bekers
 
Postów: 44
Dołączył: 27.05.2010 09:32

Re: Blokada edycji opisów towarów.

Postprzez Pio » 25.06.2013 15:02

Ja bym wolał nie budować dodatkowych komplikatorów i tak jest ich sporo :)

Jest jeszcze jedna możliwość:
System->Stałe programów->"dla wszystkich"->ENTER rozpoczyna edycję w komórce.

albo mogę zablokować kolumnę Nazwa na stałe i wówczas będzie możliwość edycji w szczegółach ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Blokada edycji opisów towarów.

Postprzez bekers » 26.06.2013 18:21

Co do całkowitej blokady - raczej nie. Możliwość wpisywania danych z poziomu arkusza jest bardzo fajna i przyspiesza pracę z większą liczbą towarów do "wklepania".

Właśnie włączyłem sobie opcję rozpoczynania edycji ENTEREM i wydaje mi się, że w znacznym stopniu rozwiązuje to problem.
Zostawiam temat na jakiś czas do testów i będę obserował ilość usuniętych nazw. Jeśli się nie zwiększy - super.

Dzięki wielkie za podpowiedź. Temat uważam za wstępnie zamknięty.

Pozdrawiam.
bekers
 
Postów: 44
Dołączył: 27.05.2010 09:32

Re: Blokada edycji opisów towarów.

Postprzez babaj » 19.11.2014 19:40

Pio napisał(a):mogę zablokować kolumnę Nazwa na stałe i wówczas będzie możliwość edycji w szczegółach ?


To byłoby dobre rozwiązanie.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron