import faktury z xml lub excel

import faktury z xml lub excel

Postprzez grania » 29.12.2012 18:38

Witam,
Mam problem z zaimportowaniem faktury w formacie xml, którą dostaję od kontrahenta. Program jej nie rozpoznaje. Gdy próbowałam to obejść przez skopiowanie jej do excela - to nie potrafię stworzyć poprawnej tabelki z odpowiednio nazwanymi kolumnami. Mógłby mi ktoś tak łopatologicznie wyjaśnić jak to zrobić, bo już jestem w stadium nadgryzania z nerwów laptka :roll: Dodam, że chyba przejrzałam w necie wszystko co możliwe o vatowcu, ale niestety nic mnie nie oświeciło :oops:
Pozdrawiam - ania
grania
 
Postów: 1
Dołączył: 28.12.2012 21:29

Re: import faktury z xml lub excel

Postprzez Pio » 31.12.2012 11:05

Format/standard XML jest otwarty, czyli nie jest z góry nic zdefiniowane, a jedynie jest powiedziane na jakiej "kartce papieru" zapisano dane.
Oprócz informacji, że to jest XML, jest jeszcze potrzebna specyfikacja jego zapisu.
Ponieważ nic nie wiadomo z góry co zawiera taki plik, Vatowiec i inne programy pakietu mają specjalny moduł do jego zdefiniowania w menu System->Definicje XML.

Proszę przesłać mi ten plik na p@vatowiec.pl, rzucę oczkami.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: import faktury z xml lub excel

Postprzez Pio » 07.01.2013 11:30

Format tego XMLa ma sporo błędów, jego struktura została zbudowana na kolanie i jest dobrym przykładem jak tego nie należy robić.
Niemniej przygotowałem definicję i można importować dokumenty.
W tym celu trzeba wykonać wstępne czynności przygotowawcze w/g poniższych punktów:
1. menu System->Dogrywka
2. menu System->Definicje XML->Import->szukamy i włączamy "Faktura"
3. menu Dokumenty->Rejestry VAT->zakup->prawy myszy->Definicje XML->włączamy Faktura

Import dokumentu/dokumentów
1. menu Dokumenty->Rejestry VAT->zakup->Import XML (na pasku z guzikami, żółta ikonka z opisem Import XML)
2. w okienku wybieramy plik lub pliki

To wszystko.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: import faktury z xml lub excel

Postprzez kris6112 » 04.09.2018 11:30

Robię zgodnie z procedurą i plik się nie importuje. Na priv wrzucę jedną z faktur w formacie XML ok? Na pm nie mogę wysłać wszystko zostaje w folderze do wysłania ... ???Zatem wklejam tu . faktem jest ,że xml w języku ang. Ale czy to ta przyczyna?
kris6112
 
Postów: 220
Dołączył: 18.03.2008 10:52


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

cron