PZ/WZ do faktury

PZ/WZ do faktury

Postprzez pascal » 02.04.2012 19:43

Wystawienie faktury automatycznie wystawia powiązaną z nią PZ/WZ.

Czy można zrobić odwrotnie, tzn. z istniejącej (nie powiąznej z fakturą) PZ/WZ podpiąc nagłówek faktury.
pascal
 
Postów: 3
Dołączył: 30.03.2012 22:52

Re: PZ/WZ do faktury

Postprzez Pio » 04.04.2012 09:46

Tak, dokument taki wystawiamy w Gospodarce Magazynowej i z tamtego miejsca możemy go "wysłać" do Rejestrów VAT poprzez zaznaczenie w kolumnie "V".
(opisy kolumn są widoczne na dole ekranu, na pasku statusu)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: PZ/WZ do faktury

Postprzez pascal » 10.04.2012 23:11

Jakież proste.

Dzięki. Działa.
pascal
 
Postów: 3
Dołączył: 30.03.2012 22:52

Re: PZ/WZ do faktury

Postprzez babaj » 17.07.2014 14:00

A jeśli na koniec miesiąca dostaję zbiorczą fakturę do towarów, które przyjmowałem na magazyn PZ-mi na podstawie WZ-ek dostawcy?
Czy da się stworzyć jeden dokument: faktura w rejestrze VAT?

Pozdrawiam,
babaj
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: PZ/WZ do faktury

Postprzez Pio » 03.08.2014 11:00

Tak.
W GM można tworzyć dokument zbiorczy, a następnie go "przesłać" do RV.
Do tego służy guzik [Połącz], kolumna "zbiorczy" i stała programu "Kod magazynu składkowego".
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: PZ/WZ do faktury

Postprzez dez » 27.09.2015 22:42

Witam!

Mam ustawioną stałą magazynu składkowego, ale przyznam, że mam problem z wystawianiem faktury zbiorczej zakupowej. Poniżej pytania:

1. Czy PZ wystawiam w magazynie głównym czy magazynie składkowym? Próbowałem obu opcji i żadna nie wychodziła poprawnie. Wpisywałem kod magazynu składkowego w rubryce. Następnie próbuję łączyć dokumenty w dokument zbiorczy. Program przy próbie łączenia pyta, czy utworzyć nowy dokument. Po kliknięciu na TAK wyświetla się okno, w którym powinienem podświetlić dokumenty do połączenia. Czy do tej pory wszystko poprawnie?
2. Po podświetleniu dokumentów tworzyw się dokument zbiorczy. I tu problem: pozycje w PZ składkowych przenosiły mi się podwójnie (dublowały się). Co robię źle?

Czy można prosuc o którki tutorial?

Dodatkowe pytanie: Powiedzmy, że łączę kilka dokumentów w zbiorczy. Powstaje dokument z pozycjami specyfikacji. Co zrobić, jeżeli w danej zbiorczej fakturze mam tylko kilka pozycji z danego dokumentu zbiorczego a reszta będzie dopiero w następnej fakturze? Czy je mogę po prostu usuwać w faktury? Jeżeli tak, to czy ten sam dokument PZ będę mógł potem ponownie wysłac do nowej faktury? Jak?

Pozdrawiam
Przemysław Deżakowski
dez
 
Postów: 20
Dołączył: 18.11.2010 15:00


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron