płatnik odbiorca/nabywca/dostawca

płatnik odbiorca/nabywca/dostawca

Postprzez amma » 31.03.2012 17:06

prosze mi wytłumaczyć czy płatnik i odbiorca to zawsze będzie to samo ? mam na fakturze : sprzedawca czyli to jest dostawca? na dole jest nabywca czyli jak rozumiem płatnik? natomiast w systemie w transakcji która właśnie chce wprowadzić wyświetla mi sie płatnik czyli co ja mam wpisać z robionej przeze mnie faktury ?nabywce? a na dole w systemie pojawia się odbiorca czyli mam wpisać kogo z faktury ? gubię s ie w tych pojęciach( bo inaczej sa te określenia napisane na fakturze a inaczej w systemie ) trochę dodam ze to sa faktury przykładowe które sluza tylko do nauki chciałabym nauczyć sie tych pojęć co jest czym i ajk to wpisywać Z gory dziękuje za pomoc
amma
 
Postów: 4
Dołączył: 30.03.2012 22:03

Re: płatnik odbiorca/nabywca/dostawca

Postprzez Pio » 04.04.2012 09:44

Na fakturze VAT występują:

SPRZEDAWCA i NABYWCA

często, ale NIE zawsze SPRZEDAWCA = DOSTAWCA i NABYWCA = ODBIORCA
wyjątkami są np. usługa przyjęcia odpadów, czyli ODBIORCA wystawia fakturę sprzedaży :)

PŁATNIK to określenie strony, która płaci, często jest nim NABYWCA, ale nie zawsze.
Z punktu widzenia wymaganych danych na Fakturze VAT, płatnik jest dodatkiem
i jeśli występuje inny niż NABYWCA, to można go umieścić w notatce.
Na Fakturze VAT, od czasów jej powstania, najważniejsze są strony związane z przedmiotem transakcji.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: płatnik odbiorca/nabywca/dostawca

Postprzez janosick » 23.10.2017 09:45

Od jakiegoś czasu wystawiając fakturę na jednostki podległe np. gminie na fakturze muszą być dwie pozycje:Nabywca tj. gmina oraz odbiorca czyli podległa jednostka.Odbiorcę wprowadzam jako oddział, ale na nazwę jest za mało znaków - np. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej się nie mieści. Dogrywka czy inaczej można to zrobić?
janosick
 
Postów: 13
Dołączył: 10.03.2008 01:01

Re: płatnik odbiorca/nabywca/dostawca

Postprzez Pio » 30.11.2017 10:19

dogrywka, zwiększone pole na nazwę
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości

cron