Do zapłaty wpisane ręcznie

Do zapłaty wpisane ręcznie

Postprzez vnd » 06.05.2008 12:33

Mam pytanie odnośnie funkcji pola do zapłaty i opcji 'ręcznie':
po imporcie z rzepy mam wszędzie 'do zapłaty' = 0 i zaznaczoną opcję ręcznie. Rozumiem, że ma to uzasadnienie w braku wpisów o przelewach w oknie Bank.
Co mam z tym zrobić aby nie wpisywać przelewów wstecz bo jest tego sporo. Jak zmienię formę na przelew to vaciak chce wpisy w Bank żeby na wydruku faktury było Zapłacone przelewem. Dziwnie wygląda na fakturze Do zapłaty 0. Vaciak musi miec wpisy w Bank żeby na fakturze bylo zapłacone przelewem lub w ogóle informację, że zapłacono?
vnd
 
Postów: 37
Dołączył: 24.04.2008 11:13

Re: Do zapłaty wpisane ręcznie

Postprzez Pio » 08.05.2008 08:47

Kwota do zapłaty, to najczęściej wartość brutto dokumentu.

Bywają jednak sytuacje, że kwota do zapłaty jest inna, dlatego też jest furtka polegająca na możliwości zmiany tej kwoty.
Natomiast oznaczenie "ręcznie" podobnie jak w wielu innych miejscach, blokuje wszelkie automaty, żeby nie zmieniały
wpisanych danych.

Oprogramowanie VATowiec posiada dwa "tory" rozliczenia dokumentu, pierwszy z nich dotyczy samej transakcji i podatków.
Odpowiedni dokument znajduje się w dowolnym module za wyjątkiem finansowego (banku/kasy....).

Drugi "tor", to rozliczenie finansowe transakcji. Zapłaty kojarzy się w module finansowym (bank/kasa/kompensaty...)
lub wskazuje się brak konieczności rozliczenia finansowego poprzez wyzerowanie kwoty do zapłaty lub usunięcie terminu zapłaty.

Uznaje się, że dokumenty musi trafić do rozrachunków jeśli ma kwotę do zapłaty i termin zapłaty.

Chociaż powyższe podejście czasami wzbudza niezadowolenie wśród nowych użytkowników (pozornie więcej pracy),
to jednak gwarantuje kontrolę każdego grosza.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Do zapłaty wpisane ręcznie

Postprzez vnd » 08.05.2008 16:58

Ok, kontrola nad płatnościami jest super. Mój problem polega jednak na tym, że zaimportowałem faktury z rzepy i teraz:
- faktury mam płacone przelewem, czyli forma: przelew
- wg RMF o fakturach, na fakturze musi widnieć kwota należności ogółem wraz z należnym podatkiem wyrażona cyframi i słownie
rozumiem, że tą pozycją na fakturze steruje pole Do zapłaty, a ja mam wszędzie 0 wpisane ręcznie, jak wpiszę faktyczną kwotę do zapłaty to bez rozliczenia tego przez Bank/Kasa kicha bo widnieje dług i na fakturze nie wydrukuję że zapłacono....

co z tym zrobić, wpisywanie kilkuset przelewów wstecz nie ma sensu ...
vnd
 
Postów: 37
Dołączył: 24.04.2008 11:13

Re: Do zapłaty wpisane ręcznie

Postprzez Pio » 08.05.2008 17:18

Kojarzenie dokumentów w module finansowym jest maksymalnie uproszczone.

Przykładowo, w specyfikacji wyciągu wystarczy wybrać od razu dokument, czyli resztę uzupełni automat.
Usprawnienie jest jeszcze dalej posunięte :) można wybrać wiele dokumentów za pomocą [Shift]+lewy myszy lub [Ctrl]+lewy
w oknie z wykazem dokumentów.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

cron