Dodatkowa kolumna GTU w specyfikacji faktury i w RVs

Dodatkowa kolumna GTU w specyfikacji faktury i w RVs

Postprzez arkos23 » 01.01.2021 22:33

Witam,
mam propozycję, która w mojej ocenie, może zmniejszyć ryzyko popełniania błędów .
Myślę, że w dobie pamiętania o milionie rzeczy podczas wystawiania faktur przydały by się dwie ułatwiające rzeczy:
1. - dodatkowa kolumna w rejestrze VAT sprzedaży, która informowała by o tym, że dla danego dokumentu jest zaznaczone jakieś JPK, czy to z pozycji specyfikacji, czy całego dokumentu;
2. - dodatkowa kolumna w specyfikacji faktury, która zawierała by numer GTU danej pozycji, np:
f.jpg

Jakby jeszcze użyte GTU kopiowały się do notatki drukowalnej - było by bosko.
Przyznam, że regularnie zapominam, a jak zaczną nas karać za braki lub pomyłki, to będzie kiepsko.
Jest warte zrobienia ?
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Dodatkowa kolumna GTU w specyfikacji faktury i w RVs

Postprzez arkos23 » 15.01.2021 22:27

Witam,
Widzę, że chyba nikt z Was nie ma takich potrzeb, albo nie chce się dopisać do tematu.
Ja ostatnio podczas wystawiania kilku mieszanych faktur ze sporą ilością pozycji znów zapomniałem oznakować. Jak zapomnę oznakować to biuro albo wyłapie albo nie.
Może dla uproszczenia wystarczy samo kopiowanie wpisu GTU do notatki drukowalnej, wtedy przynajmniej będzie sygnał, żeby sprawdzić czy się dobrze oznakowało kwity.
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Dodatkowa kolumna GTU w specyfikacji faktury i w RVs

Postprzez 4d4m » 22.01.2021 02:33

Dopisuję się do postulatu.
Konieczny jest jakiś "znacznik" informujący o nadaniu dokumentowi kodów jpk.
Może kolumna w rejestrach, jak "MPP" (wprawdzie ona działa na wydruk faktury), albo coś innego informującego o nadaniu kodów, bo na razie tego zupełnie nie widać.
Dobrym, osobnym, pomysłem jest dodanie pól na kody jpk w katalogu towarów i usług, które wpływałyby automatycznie na status całej faktury.
Ofc bez dublowania pozycji (przypominam, że jedna pozycja z kodem zmienia status całej faktury..)
Możnaby również kody dodawać do definicji dokumentów (np. faktura do paragonu, albo faktura sprzedaży wysyłkowej).

Pozdrawiam, pełen szacunku AdamS.
Pecunia non olet, sed nil des­pe­ran­dum.
Awatar użytkownika
4d4m
 
Postów: 74
Dołączył: 23.01.2015 10:04

Re: Dodatkowa kolumna GTU w specyfikacji faktury i w RVs

Postprzez Pio » 14.03.2021 22:18

Przepraszam bardzo za spóźnioną reakcję.
Pytanko.
Czy wypełniacie kolumnę JPK_VAT w Katalogu Towarów i Usług ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Dodatkowa kolumna GTU w specyfikacji faktury i w RVs

Postprzez wgerlach » 25.03.2021 21:59

Ja mam uzupełnione kody GTU w katalogu towarów i usług - i nie są one przenoszone na fakturę.
Przeszukałem forum - ale nie znalazłem nic na ten temat.
wgerlach
 
Postów: 6
Dołączył: 25.07.2011 13:09

Re: Dodatkowa kolumna GTU w specyfikacji faktury i w RVs

Postprzez arkos23 » 13.04.2021 21:59

Witam,
tak, ja wypełniam JPK_VAT w KTiU dla tych, które się kwalifikują.
Fajnie jakby całe grupy były też ze znakowaniem JPK_VAT a towary do nich przypisane by dziedziczyły.
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Dodatkowa kolumna GTU w specyfikacji faktury i w RVs

Postprzez Pio » 03.05.2021 09:05

Dodałem do specyfikacji (tabela RVP) kolumnę JPK_VAT, dziedziczącą z katalogu.
Na razie nie jest powiązana z wykazem JPK dokumentu (tabela RVJ), bo muszę to przemyśleć.
Problem polega na tym, żeby program nie zmieniał wykazu JPK dokumentu po ręcznej edycji tego wykazu.

Dogrywka
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron