import z pliku *klr

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

import z pliku *klr

Postprzez Renegade » 28.01.2009 22:12

Czy mżzna prosić o jakieś naprowadzenie dotyczące importu z pliku *klr? Zrobiłem eksport z BRTEST ewidencji sprzedaży, utworzyłem nową bazę bez rejestrowania, aby sprawdzić jak działa eksport-import. Robię w nowej bazie import i nic. Czy tu musi być tożsamość podmiotu eksportu i importu, czy najpierw np. trzeba zrobić import kontrahentów, żeby później weszły faktury? Kontrahentów udało mi się zaimportować, ale przy fakturach głucho.
Aha, po utworzeniu nowej bazy, do której chciałem importować, nic w niej nie robiłem - ani danych podmiotu, ani ustawień systemowych, tylko zostawiłem tak jak progam stworzył.
Renegade
 
Postów: 37
Dołączył: 16.12.2008 14:06

Re: import z pliku *klr

Postprzez Pio » 29.01.2009 13:55

Tak, nie importuje w ciemno, sprawdza czy chociaż jedna strona transakcji to właściwy kontrahent,
czyli nie można importować dokumentów obcej firmy. Zapewne wystarczy wpisać właściwy NIP do Firma i właściciele.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: import z pliku *klr

Postprzez Renegade » 17.02.2009 00:39

Jakoś to nie wychodzi. Otworzyłem plik .klr za pomocą notatnika, podejrzałem zawartość i w firmie docelowej wprowadziłem jak w firmie testowej: NIP, miejscowość, nazwa, nazwa cd, kod i poczta, ulica i dalej nic z tego wychodzi ( w firmie testowej eksport z poziomu ewidencje VAT sprzedaż, zapisuję w pliku RS....klr; w nowej firmie (bazie danych) robię import z tego pliku, otrzymuję komunikat, że import został wykonany, ale nic się nie pojawia a plik importu znika.
Renegade
 
Postów: 37
Dołączył: 16.12.2008 14:06

Re: import z pliku *klr

Postprzez Pio » 17.02.2009 00:48

Proszę spróbować tak:

Dokumenty->Rejestry VAT->obojętnie czy zakup, czy sprzedaż->zaznaczamy dokumenty (ustawienie na jakimś a następnie [Shift]+lewy myszy)
(ewentualnie [Ctrl] dla pojedynczych) i Eksport lub Eksport XML.

Gotowy plik KLR lub XML importujemy w innej bazie - może to być inna firma lub ta sama np. w biurze rachunkowym, oddziale itp.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: import z pliku *klr

Postprzez Renegade » 17.02.2009 20:13

Udało się, dzięki. Eksport do xml jest wygodniejszy, bo tworzy się tylko jeden plik, a przy klamrze tworzony jest plik na każdą pozycję. Ale przy imporcie z pliku .xml w nowej bazie pojawią się umnie takie nieprawidłowości (na razie sprawdzałem faktury sprzedaży): następuje zmiana rejestru VAT na wszystkich dokumentach na A; w polu data zamiast dnia mam ??; nie przenosi się typ kontrahenta; nie są przenoszone wartości (netto, VAT, brutto) tych faktur sprzedaży, które w bazie źródłowej były uzupełniane przez stopkę VAT, a nie przez specyfikację (mają wartość zero).
Renegade
 
Postów: 37
Dołączył: 16.12.2008 14:06

Re: import z pliku *klr

Postprzez Pio » 17.02.2009 20:20

KLR - to sztywny format, tj. użytkownik nic z nim nie zrobi
XML - jest otwarty, w 100% definiowalny, czyli użytkownik może dowolnie ustalać format

jeśli zatem, czegoś brakuje lub jest dużo w XML, to zapraszam do System->Definicje XML
i oczywiście podzielnie się z nami uwagami, wówczas postaram się domyślne definicje XML odpowiednio poprawić ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: import z pliku *klr

Postprzez Renegade » 18.02.2009 21:24

Hmmm, chodzi raczej o to, że w pliku .xml generalnie wszystko jest, tylko po imporcie nie wczytuje się tak jak powinno. Np. w pliku .xml mam kategorię RV, a po imporcie wszędzie zmienia sie ona jakby domyślnie na "A".
I jeszcze kwestia importu z klamry - wszystko wczytuje się tak jak powinno, ale po zrobieniu sumowania, pozycje, które były wprowadzane przez stopkę VAT się zerują.
Renegade
 
Postów: 37
Dołączył: 16.12.2008 14:06

Re: import z pliku *klr

Postprzez Pio » 19.02.2009 00:24

Zapewne występują efekty kolejności wyliczeń.
Otóż jeśli jest specyfikacja, to stopka vat (pod warunkiem, że nie ma blokad) jest wyliczana na jej podstawie.
Czyli jeśli jest specyfikacja, to nie ważne co przechodzi w imporcie do stopki vat i tak ją przeliczy
o ile w definicji XML nie ma blokady pozycji stopki.

Nasuwa się zatem rozwiązanie, aby albo wywalić specyfikację z definicji, albo kategorię rv przenieść do specyfikacji.

Jutro sprawdzę tą maszynerię :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: import z pliku *klr

Postprzez edi67 » 15.10.2010 11:14

Witam, odgrzewam temat...

Czy da się za pomocą klamry importować/eksportować tylko wybrane rekordy z bazy danych?
Chodzi o przeniesienie wybranych pozycji z KTU, czy danych kontrahentów - w jaki sposób można wybrać pojedyncze rekordy, bo w tej chwili eksportuje mi do pliku .klr wszystkie rekordy z danego okna. (próbowałem zaznaczać kilka rekordów za pomocą Ctrl lub Shift).
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: import z pliku *klr

Postprzez Pio » 16.10.2010 20:31

... przeniesienie wybranych gdzie ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron