Ustawienia okien i kolumn

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Ustawienia okien i kolumn

Postprzez Andrzej Lalek » 18.06.2022 11:48

Dzień dobry wszystkim.
Nie wiedziałem gdzie to dać. Czy istnieje możliwość skopiowania ustawień kolumn i okien z użytkownika na innego użytkownika? czy można sprawić żeby dla jednego użytkownika te ustawienia były takie same niezależne od komputera na którym się loguje? A może u mnie to nie jest prawidłowe zachowanie bo ilekroć odpalam program z dysku sieciowego na innym komputerze to kolumny np. we wprowadzaniu faktury muszę ustawiać od początku.
Andrzej Lalek
 
Postów: 57
Dołączył: 06.12.2011 22:36

Re: Ustawienia okien i kolumn

Postprzez babaj » 20.06.2022 13:30

Jeśli dobrze rozumiem, to nie ma możliwości zastosować ustawień kolumn i okien do użytkownika. Ustawienie te są zapisywane na danym stanowisku.

Co to znaczy odpalasz program z dysku sieciowego?
Jak sądzę, sieciowo masz tylko bazę, a program jest zainstalowany na każdym komputerze oddzielnie.
Dla przykładu:
  • C:\BR\PROGRAMY\ - instalacja programu na dysku lokalnym
  • Q:\BR\BAZY\ - bazy na dysku sieciowym
Ze stanowiska, na którym mamy poustawiane kolumny kopiujemy pliki z katalogu C:\BR\PROGRAMY\:
  • KOLUMNY.dbf
  • KOLUMNYO.dbf
Następnie wklejamy do analogicznego folderu na stanowisku docelowym.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: Ustawienia okien i kolumn

Postprzez Andrzej Lalek » 27.06.2022 22:14

Dzięki widzę że działa.
A z zasobu sieciowego to znaczy że udział na sambie mam zmapowany jako dysk z: i tak uruchamiam tyle że linuxowo .DBF to nie to samo co .dbf. Już ogarnąłem. Dzięki.
Andrzej Lalek
 
Postów: 57
Dołączył: 06.12.2011 22:36


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron