Zestawienia finansowe - reguły

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Zestawienia finansowe - reguły

Postprzez 4d4m » 06.02.2019 16:25

Witam Wszystkich! Z przyjemnością i satysfakcją znalazłem zagadnienie, które zdecydowałem się przedstawić Wam na Forum.
- Opis problemu (mojego).
Reguły w zestawieniach finansowych odnoszą się (m. inn.) do numeru wiersza "Lp".
Radosna i szalona "tfurczość" naszych świetlanie rządzących zmusza nas do coraz częstszych zmian definicji zestawień i szablonów.
Przystosowywanie (się) do nowych wytycznych, np. arkusza bilansowego, pociąga za sobą konieczność "wstawiania" dodatkowych pozycji pomiędzy istniejące wiersze, lub usuwanie (przenoszenie) istniejących (np. dopisanie pozycji "C" i "D" na końcu aktywów i skasowanie ich z pasywów "A-II i III").
- Zagadnienie do rozwiązania.
Nową definicję zestawienia można ofc. napisać od nowa, ale najczęściej robi się to modyfikując (kopiuj) już istniejącą.
Powoduje to konieczność przedefiniowania reguł, odnoszących się do "Lp" - co jak wiadomo, jest pracochłonne i błędorodne.
Tu aż prosi się wprowadzenie rozwiązania uniezależniającego reguły od "Lp".
- Moje (nieśmiałe) oczekiwania.
Nie śmiem proponować zmiany struktury tabel, która mogłaby wprowadzać dodatkowy parametr (kolumnę) określający wiersz, niezależny od "Lp", albowiem wiem, jak bardzo obciążony jest Nasz Piotr.
Ale może da się zdefiniować "własną" tabelę dla zestawień finansowych, spełniającą moje postulaty?
Mam nadzieję, że wybaczycie mi moją niewiedzę w tym zakresie. Nigdy jeszcze nie definiowałem własnych tabel.
- Tu się rozkręcam...
W takiej nowej (zmienionej) tabeli mogłyby być również miejsca na wpisanie parametrów eksportu danych do JPK_MinFin (np. jak dla PIT w Kadrowcu). Dlaczego nie chcę bazować na "sztywnym" arkuszu (bilansowym)? Albowiem wytyczne dla JPK przewidują pewną możliwość stosowania "własnych pozycji szczegółowych", poszerzających ustawowy zakres arkuszy bilansowych. No i jeszcze, zapewne, nie raz zmienią nam przepisy..
Z szacunkiem i ukłonami AdamS / 4d4m.
Pecunia non olet, sed nil des­pe­ran­dum.
Awatar użytkownika
4d4m
 
Postów: 74
Dołączył: 23.01.2015 10:04

Re: Zestawienia finansowe - reguły

Postprzez Pio » 06.03.2019 18:29

... albo opracować standardowe zestawienia finansowe, przynajmniej na potrzeby sprawozdań.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron