Praca zdalna raz jeszcze

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Praca zdalna raz jeszcze

Postprzez wm101 » 20.07.2017 13:02

Wykombinowałem taki oto scenariusz pracy . Proszę biegłych o zweryfikowanie realnego działania .

Umieszczam bazy na serwerze wirtualnym ( dostęp np. przez ftp ) . Odpalam program na komputerze lokalnym korzystając z bazy umieszczonej w sieci . W ten sam sposób udostępniam swoim klientom ich katalog ( oczywiście z odpowiednimi uprawnieniami ) by np. wystawiali faktury w Vatowcu z księgowaniem tychże faktur w bazie na odległym serwerze . W efekcie ja mam już zaksięgowane ich faktury .
wm101
 
Postów: 17
Dołączył: 14.11.2013 15:38

Re: Praca zdalna raz jeszcze

Postprzez babaj » 20.07.2017 15:00

Myślę, że to nie zadziała.

Jeśli dobrze zrozumiałem to należałoby poszukać jakiegoś programu do faktur z możliwością eksportu. Pytanie, czy robimy tylko kpir, czy jeszcze coś, ponieważ specyfikacja się nie chce importować (z xml nie próbowałem).

Z darmowych korzystam z InvoicePlane do wystawiania faktur i raz w miesiącu importuję za pośrednictwem pliku excela. Poniewarz to leży na moim serwerze to sterownikiem ODBC pobieram dane bezpośrednio do excela. Problem był z dostosowaniem faktury do polskich wymogów, ale mi się udało. Kiedyś VAT można było naliczać tylko do całej faktury, a nie do poszczególnych pozycji, ale zdaje się, że teraz jest to już poprawione. Szablony faktur robi się w HTMLu, naprawdę bardzo przyjemnie.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: Praca zdalna raz jeszcze

Postprzez wm101 » 20.07.2017 16:52

Szczerze mówiąc myślałem o Vatowcu .
Bazy umieszczam na serwerze wirtualnym ( ja akurat mam w Superhost.pl ) . Mapuję tak jak mapuje się dysk za pomocą FTPUSE i to powinno zapewniać mi normalną pracę z Vatowcem .
U klienta instaluję Vatowca z ograniczonymi uprawnieniami ( żeby tylko mógł wystawiać faktury sprzedaży i przeglądać swoje dane ) . W jego komputerze umieszczam skrypt , który także przez FTPUSE mapuje bazy na moim serwerze i jedziemy .
Niestety nie za bardzo mam teraz czas ale po rozliczeniach ( po 25-tym ) muszę spróbować .
wm101
 
Postów: 17
Dołączył: 14.11.2013 15:38


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron