Podwójne miesiące w podatku dochodowym

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Podwójne miesiące w podatku dochodowym

Postprzez casablanca » 06.11.2016 19:37

Ponieważ Vatowiec "dziwnie" policzył mi podatek dochodowy (znacznie więcej niż wychodziło z obliczenia dochód * stawka podatku), przeniosłam całość na pendriva, żeby pogrzebać i sprawdzić, co się dzieje. Odtwarzałam dane z archiwum, zrobiłam dogrywkę, reindeksację i dostałam ciekawe zestawienie do pdof: każdy miesiąc jest podwojony, niby wszystko liczy sie dobrze, prócz tego ostatniego, który ma dziwnie zawyżoną wielkość. W zestawieniu nie ma uwzględnionej zaliczki na ub. zdrowotne, ale nie w tym problem, więc na razie nie uzupełniałam.
Ukryłam wielkość przychodów i podatków, ale te kolumny wyglądają tak, jak koszty, czyli każdy wiersz powtórzony jest dwa razy. Podatek jest niepoliczony, bo w stałych nie ma stawek (choć wydawało mi się, że dogrywka to uzupełni, ale to też w tej chwili nie problem), a zapłacone zaliczki przepisały się z oryginalnego pliku.
Załączniki
Pod-dochodowy.JPG
casablanca
 
Postów: 13
Dołączył: 27.07.2009 00:42

Re: Podwójne miesiące w podatku dochodowym

Postprzez Pio » 07.11.2016 19:47

Są dwa rozwiązania:

1. menu System->Tabele-> szukamy PD -> guzik [Dane] -> szukamy dubletów i usuwamy
2. menu System->Dogrywka, a następnie Zestawienie i [Sumuj]

Jest problem z nośnikiem, zaleca się pilne uruchomienie jakiegoś narzędzia do
sprawdzenia dysku, a w programie System->Reindeksacja.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Podwójne miesiące w podatku dochodowym

Postprzez casablanca » 07.11.2016 20:11

Z napędem nie ma problemów, uruchomiłam wszystko na pendivie, bo nie miałam pewności, że dobrze zrobię odtwarzanie archiwum.
Drugiego sposobu próbowałam już wczoraj, ale Dogrywka nie zadziałała, Reindeksacja też nie - cały czas były powielone wiersze.
Dziś zadziałał pierwszy sposób i już jest wszystko OK, choć powielone były wszystkie wiersze i z 2016, i z 2017 roku. Ale po ich usunięciu w Tabelach jest już jak trzeba.
Bardzo dziękuję, pozdrawiam.
JD
casablanca
 
Postów: 13
Dołączył: 27.07.2009 00:42

Re: Podwójne miesiące w podatku dochodowym

Postprzez Pio » 09.11.2016 00:37

Dogrywka się nie wykonała, bo to było testowane dla obu podatków.
Podczas sumowania sprawdza i usuwa dublety.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Podwójne miesiące w podatku dochodowym

Postprzez casablanca » 09.11.2016 08:39

Pisząc "dogrywka nie zadziałała", miałam na myśli, że ją zrobiłam, ale nie przyniosła efektów. Zrobiłam dogrywkę, reindeksację i sumowanie i dublety były nadal. Dopiero stosując ten inny sposób, czyli ręczne usuwanie w tabelach, pozbyłam się powielonych wierszy.
JD
casablanca
 
Postów: 13
Dołączył: 27.07.2009 00:42


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości