Otwarcie źrodeł

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Otwarcie źrodeł

Postprzez szybkiw96 » 13.05.2016 13:07

Vatowcowi przyglądam się od z grubsza pół roku.
Czy Autor rozważa otwarcie źródeł?
Microsoft co raz wypuszcza nowego Windowsa, a Visual FoxPro już nie. :-(
szybkiw96
 
Postów: 1
Dołączył: 10.05.2016 11:29

Re: Otwarcie źrodeł

Postprzez Pio » 11.07.2016 12:02

Już dawno o tym myślałem, ale nasuwa się ważne pytanie, czy jest ktoś piszący Visual Objects ?
No właśnie. Lepiej niech zostanie tak jak jest :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Otwarcie źrodeł

Postprzez Czarny72 » 20.01.2024 19:37

Też miałem właśnie o to zapytać.
Co do Visual Basic to jest ich na pewno więcej niż można by przypuszczać a do tego często taki projekt przyciąga młodych gniewnych :)
Przydało by mu się nowe życie :)

Pozdrawiam

Piotr
Czarny72
 
Postów: 7
Dołączył: 26.04.2015 14:19

Re: Otwarcie źrodeł

Postprzez Karol » 05.02.2024 16:56

Otwarcie źródeł prawdopodobnie nie spowoduje, że nagle znajdzie się masa programistów utrzymujących kod.
Dla mnie najważniejszą zaletą byłaby możliwość zobaczenia, jak ten kod działa. Po to chociażby, aby móc lepiej skonfigurować sobie Vatowca.
Mówię to chociażby pod kątem zmian z którymi ostatnio musiałem walczyć, przykładowo:
1. Księgowanie faktur WNT (mi udało się problem rozwiązać, ale przy upgradzie vatowca, będę musiał powtórzyć konfigurację, trochę uciążliwe).
2. Ostatnie zmiany w rozliczeniach ZUS po Nowym Ładzie. Może się mylę, ale w vatowcu to chyba nie jest systemowo rozwiązane. Ja muszę dodawać sobie nowe Kategorie KD i takie tam.
3. To co się pojawia w zestawieniach podatek dochodowy / VAT nie jest dla mnie zrozumiałe. Nie wiem do końca co tam jest obliczane, z jakich kolumn.

W VisualObjects raczej nic pisać nie będę, szczególnie że nawet w Windows nic nie robię.
Zresztą te wszystkie narzędzia nie dość, że już dawno zapomniane i nieużywane, to chyba nawet nigdy nie były darmowe.
Aczkolwiek na potrzeby faktur WNT musiałem przekopać się przez dokumentację dBase/Clipper i takie tam - chociaż to kompletnie nie moje technologie, to dałem radę.

Otwarcie źródeł być może dało by szansę jakoś wskrzesić Vatowca.
Może na jego bazie ktoś szarpnie się zrobić coś nowego?

Pozdrawiam,
Karol
Karol
 
Postów: 20
Dołączył: 06.11.2020 10:02


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron