Budżetówka

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Budżetówka

Postprzez budżet » 20.05.2015 17:47

Witam, od razu informuję, że nigdy nie prowadziłem księgowości/finansów w żadnej firmie, jednostce samorządowej itp. Kompletnie się na tym nie znam, stąd wybaczcie jeśli moje pytanie jest głupie z punktu widzenia osoby, która się tym zna. Do rzeczy. W ramach przetargu w którym wzięliśmy udział, musimy dostarczyć jednostce budżetowej program finansowo-księgowy. W specyfikacji (SIWZ) jest tylko zapis "program finansowo-księgowy dla budżetówki". Czy Vat-owiec nadaje się do jednostek tego typu? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
budżet
 
Postów: 4
Dołączył: 20.05.2015 17:28

Re: Budżetówka

Postprzez edi67 » 20.05.2015 20:52

Nadaje się.
Chyba, że specyfikacja napisana jest pod konkretnie inny program.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Budżetówka

Postprzez budżet » 21.05.2015 08:18

Dzięki za odpowiedź. Tak jak napisałem, w SIWZ jest tylko zapis "program finansowo-księgowy dla budżetówki". Niestety kiedy podczas odbioru towaru w ramach przetargu zaprezentowaliśmy ten program, pani księgowa stwierdziła, że program nie nadaje się dla nich. Niestety nie mając wiedzy ścisłej w tym temacie, nie mogłem "od ręki" obronić się z tym programem, choć wydawało mi się, że ten program powinien być odpowiedni- jest bardzo rozbudowany. Niestety również w specyfikacji/opisie funkcji programu nigdzie nie ma zapisu że nadaje się również do budżetówki, stąd nie znając się na księgowości nie wiem jakie konkretnie funkcjonalności powinien mieć taki program. Jestem zdania, że pani księgowa, pewnie od lat przyzwyczajona do jakiegoś konkretnego programu, przestraszyła się mnogości funkcji Vat-owca i dlatego go zakwestionowała. Będę wdzięczny za wszelką pomoc w jaki sposób "udowodnić", że program nadaje się do budżetówki. Pozdrawiam
budżet
 
Postów: 4
Dołączył: 20.05.2015 17:28

Re: Budżetówka

Postprzez edi67 » 24.05.2015 01:52

budżet napisał(a): Jestem zdania, że pani księgowa,..


ja tez.
zeby sobie pomóc musisz wiedziec jakie PK (Pani Ksiegowa) ma zastrzezenia
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Budżetówka

Postprzez budżet » 26.05.2015 10:28

Pani nie powiedziała co jest nie tak, pani twierdzi, że jest to program nienadający się do księgowości dla budżetówki. Stąd próbuję znaleźć jakieś argumenty, które pozwolą mi udowodnić, że się nadaje. Podsumuję raz jeszcze, muszę dostarczyć im program finansowo- księgowy, który nadaje się dla budżetówki. To, że pani księgowa konkretna go kwestionuje, nie jest dla mnie wyznacznikiem, czy program się nadaje czy nie. Wyznacznikiem są jego funkcje. Niestety jako laik w temacie, nie mając czarno na białym napisane gdzieś w opisie programu, że jest to program również dla budżetówki, nie mam go jak obronić w razie jakiejkolwiek konfrontacji. edi67- nie wiem czy jesteś jednym z twórców programu, czy nie, ale nie powinno mieć znaczenia co się pani księgowej podoba a co nie, ważne jest czy program rzeczywiście się dla tej budżetówki nadaje. W pierwszej odpowiedzi podałeś, że się nadaje, skąd taka wiedza i jakiego zatem argumentu mogę użyć, żeby wykazać, że pani księgowa się myli? Będę wdzięczny za pomoc.
budżet
 
Postów: 4
Dołączył: 20.05.2015 17:28

Re: Budżetówka

Postprzez edi67 » 28.05.2015 11:58

Nie jestem twórcą programu.
Vatowiec (wraz z resztą modułów Kadrowiec, Celin, Spedytor itd.) jest bardzo elastycznym narzędziem pracy.
Ma to zalety - można go dostosować do praktycznie każej sytuacji finansowo-księgowej danej jednostki (pełna księgowość, KPiR, ryczałt; VAT, bez VATu; kadry; raportowanie; produkcja; spedycja itd.), ale ma też i wady - trzeba to wszystko samemu sobie do pracy zorganizować (Nie ma gotowych modułów Vatowiec Pełna Księgowość, Vatowiec Ryczałt, Vatowiec Jednostka Budżetowa).

Mowiąc językiem produkcji (nie wiem gdzie operujesz) dostajesz za darmo frezarkę CNC i co Ci myśl na klawiaturę sterowania przyniesie to sobie wyfrezujesz.
Twoja Księgowa najprawodpodobniej pragnie takiej samej frezarki, tylko już ustawionej, żeby sama robiła takie zajączki, jakie jej potrzeba.

Więc Twój problem może polegać na tym, że musisz wiedzieć:
- czego ona potrzebuje
- jak jej ew. pomóc to ustawić w Vatowcu.

Pierwsze pytanie - jaką mają formę księgowości? Drugie - jakie niestandardowe moduły/funkcjonalność potrzebuje.

Jeśli Vatowca do czegoś nie będziesz mógł dostosować (wątpliwe, ale całego świata nie zadowoli), to zwróć uwagę, że Autor jest bardzo elastyczny i większość uzasadnionych pragnień spełnia. Niektóre nawet na wczoraj.

Żeby Ci pomóc - nie wiem, czy chcesz, żeby w spisie funkcji stało "Przeznaczony do obsługi jednostek budżetowych", czy starasz się znaleźć przyczynę odrzucenia programu przez księgową i zaradzenia temu?
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Budżetówka

Postprzez budżet » 28.05.2015 13:05

Na pewno nie zamierzamy zgłębiać czego dokładnie potrzebuje pani księgowa. Musimy tylko wiedzieć, że program nadaje się do prowadzenia księgowości w jednostce budżetowej. Właśnie ze względu na rozbudowanie programu Vatowiec, zdecydowaliśmy się na zaproponowanie go odbiorcy. Byłem/jestem przekonany, że dzięki temu do budżetówki Vatowiec również się nadaje. Tylko nie wiem co odpowiedzieć pani księgowej na słowa "nie, ten program się dla nas nie nadaje". Mogę odpowiedzieć, "a moim zdaniem się nadaje" tylko trochę nie o to chodzi. Nie chcę iść na "wojnę" z odbiorcą. Najlepiej gdyby w opisie programu, gdzieś na stronie internetowej np. na głównej stronie vatowiec.pl w dziale "Vatowiec- zadania" było napisane obok "obsługa wielu form działalności gospodarczej: ryczałt, PKPiR, MP, VAT, FK" również: jednostki budżetowe" lub to co podałeś "Przeznaczony do obsługi jednostek budżetowych". Cokolwiek co będzie wyglądać niepodważalnie. Coś jakby, "Skoro twórca programu twierdzi, że program jest odpowiedni dla jednostek budżetowych to na pewno tak jest".
budżet
 
Postów: 4
Dołączył: 20.05.2015 17:28


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron