zle formatowana data przy imporcie srednich kursow walut

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

zle formatowana data przy imporcie srednich kursow walut

Postprzez tomasz » 22.02.2015 06:31

Dzien dobry
Prosze rzucic okiem na zalaczony zrzut ekranu. jesli wybrac import dziennych kursow z www data jest poprawnie formatowana (podswietlony wiersz). jesli wybrac "roczne z pliku..." data wchyba nie jest poprawnie formatowana. do tego nie ma daty waznosci.

Jak juz jestesmy przy importach to prosze jeszcze spojrzec na wynik importu z fromatu MT940 konta walutowego (bank millenium). Nie zostaly zaimportowane wartosci do kolumn przychod, rozchod i kwota.

Jestem wstanie cos zmienic w konfiguracji czegos zeby oba importy wykonywaly sie poprawnie?

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz
Załączniki
importWyciaguMT940.png
importKursuUSD2015.png
importkursuUSD2015
tomasz
 
Postów: 8
Dołączył: 24.12.2014 15:26

Re: zle formatowana data przy imporcie srednich kursow walut

Postprzez Pio » 22.02.2015 19:48

proszę o plik lub link
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: zle formatowana data przy imporcie srednich kursow walut

Postprzez tomasz » 22.02.2015 21:33

Panie Piotrze,
link wyslalem na priv.
pozdrawiam serdecznie,
tomasz
tomasz
 
Postów: 8
Dołączył: 24.12.2014 15:26

Re: zle formatowana data przy imporcie srednich kursow walut

Postprzez tomasz » 22.02.2015 21:35

a w zasadzie to nie wiem czy wyslalem bo meil trafil w zakladke "Do wyslania'...
wiec wklejam tutaj
https://drive.google.com/file/d/0Bx900W ... sp=sharing
t
tomasz
 
Postów: 8
Dołączył: 24.12.2014 15:26

Re: zle formatowana data przy imporcie srednich kursow walut

Postprzez Pio » 22.02.2015 22:36

odnośnie kursów, proszę w arkuszu zmienić formaty z niestandardowego na daty np. rrrr-mm-dd
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: zle formatowana data przy imporcie srednich kursow walut

Postprzez tomasz » 23.02.2015 05:34

Paie Piotrze,
Jak ten plik z kursami walut wyedytowalem openofficem to nic z tego nie wyszlo .
jak msofficem to jest ok.

aha drobna sprawa, jak zaznaczyc kilka rekordow (probowalem z kursami walut za kilka dni albo pozycjami w zaimportowanym wyciagu) i probowac to za jednym zamachem usunac to i tak zawsze usunie tylko jeden - ostatni z zaznaczonych rekordow. jest patent na usuniecie kilku rekordow na raz?

Co do importu wyciagu konta bankowego to przy przekopywaniu sie przez forum trafilem na takie kwiaty viewtopic.php?f=9&t=1611&p=6247&hilit=import+wyci%C4%85gu#p6247
Wnioskuje ze problem z mt940 byl jest i bedzie... To mam pytanie. Ktora tabela odpowiada zakladce "Banki Kasa i kompensaty" (trzy razy obczytalem wszystkie w system->Tabele i nie znalazlem kandydata...ale troche pozno juz.

Naglowek pliku CSV jaki oferuje mi millenium wyglada nastepujaco:
Numer rachunku/karty,Data transakcji,Data rozliczenia,Rodzaj transakcji,Na rachunek/ Z rachunku,Odbiorca / Nadawca,Opis,Obciążenie,Uznanie,Saldo,Waluta

Moje pytanie: Czy zmieniajac odpowiednio labele kolumn w pliku cvs millenium (odpowiednio do nazw pol jakie znajde w kolumnie "pole" wskazanej tabeli) bede wstanie zrobic poprawny inport do tabeli odpowiadajacej "Banki Kasa i kompensaty"?

jesli tak to prosze o podpowiedz.

tj

te nadazanie za ciagle zmieniajacymi sie formatami z jakimi wspolpracuje vaciak musi byc irtujace...
swoja droga import kursow walut moglby byc z pliku csv o jakims z gory ustalonym formacie. wtedy czlowiek moze sobie przygotowac taki plik i nie zawracac Panu glowy. a jak import jest tylko z pliku xls to niestety...
tomasz
 
Postów: 8
Dołączył: 24.12.2014 15:26


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości