rozliczenie VAT wg struktury zakupów - sprzedaż mieszana

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

rozliczenie VAT wg struktury zakupów - sprzedaż mieszana

Postprzez Lidia » 10.07.2014 11:01

Witam,

Vatowiec pomaga mi od 3 lat w prowadzeniu d.g. Jednakże natrafiłam na problem, z którym nie mogę sobie sama poradzić. Kilka miesięcy temu rozszerzyłam dg o usługi zwolnione z VAT - stąd nowy temat w moim życiu rozliczenie VAT wg. struktury. Ustaliłam z US, że będzie to 95% - a na koniec roku korekta za cały rok. Oczywiście w rejestrach VAT stosuję kat. A i B. Na forum znalazłam kilka wątków z podobnym problemem - jednakże nigdzie nie doczytałam rozwiązania.
Czy jest możliwość abym ustawiła w vatowcu, żeby odliczał tylko 95% Vatu?? . Na razie robię to ręcznie, ale vatowiec sam tworzy dokument w KPiR "Vat nie odliczony za miesiąc" - i automatycznie zmienia wszystkie sumy - nawet jeśli mu ręcznie zmienię kwotę to po autosumie wraca kwota stara - czyli 100% odliczonego Vatu.

Sądzę, iż nie jest to problem bez rozwiązania w tak elastycznym programie. Może ktoś poradził już sobie z takim rozliczeniem i podzieli się z innymi :)

Pozdrawiam
Lidia
 
Postów: 2
Dołączył: 19.03.2014 12:40

Re: rozliczenie VAT wg struktury zakupów - sprzedaż mieszana

Postprzez Lidia » 17.07.2014 10:30

Czy naprawdę ten temat nikogo nie dotyczy ?? Nikt nie ma podobnego problemu ?? Może odezwie się ktoś kto już sobie poradził z takim rozliczeniem i pomoże - ja ciągle robię to ręcznie i przez to w Vatowcu mam coraz większe rozbieżności - KPiR oraz rejestry VAT robię w vatowcu, a rozliczenie VAT na piechotkę :(
Może ktoś przynajmniej ma jakieś sugestie, zawsze to świeże spojrzenie na dany problem.

Pozdrawiam
Lidia
 
Postów: 2
Dołączył: 19.03.2014 12:40


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron