Zmiana folderu instalacyjnego Vatowca i Kadrowca

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Zmiana folderu instalacyjnego Vatowca i Kadrowca

Postprzez trainiart » 16.12.2013 21:11

Witam.
W poprzednich wersjach <3.92 (dla Vatowca) i < 2.84 (dla Kadrowca) dysk, na którym znajdował się folder BR był nieistotny.
Po zainstalowaniu najnowszych wersji i przeniesieniu ich na dysk wirtualny Z (było to konieczne wcześniej dla ominięcia problemu z drukami IPS w 64-bitowych wersjach systemów Windows 7 i potem Windows 8) pojawiają się komunikaty o braku słowników txt_PL.dll, które są przypisane do dysku C:
Moje pytania brzmią następująco:
1. W czasie instalacji program nie pyta o miejsce instalacji (albo też coś przeoczyłem). Jak zmienić ścieżkę dostępu do programu na Z:\BR ?
2. Ścieżka C:\BR\PROGRAMY "zaszyta jest bezpośrednio w pliku EXE (nie wystarczają zmiany rejestru Windows). Czy dopuszczalna jest modyfikacja tego pliku wyłącznie dla zmiany litery C na Z ?
Pozdrowienia.
J.L.
trainiart
 
Postów: 18
Dołączył: 24.01.2011 12:02

Re: Zmiana folderu instalacyjnego Vatowca i Kadrowca

Postprzez Pio » 16.12.2013 22:23

1. można uruchomić z dowolnego dysku
2. programy przeszukują wszystkie żywe dyski w celu znalezienia baz \BR\BAZY\...
3. ma znaczenie drzewo \BR\PROGRAMY, \BR\BAZY
4. jak ma być "sieciowo", to trzeba zrobić tak, żeby program "widział" \BR\PROGRAMY
np. stosując polecenie subst
5. ta metoda nie była zmieniana od 1995 roku, począwszy od wersji DOS i jest stosowana do dzisiaj na wersji WIN
6. w rejestrach windows nic nie ma, one są praktycznie zbędne

(wydaje mi się, że jest szczegółowy opis w helpie pod F1 i nie tylko :))
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Zmiana folderu instalacyjnego Vatowca i Kadrowca

Postprzez trainiart » 18.12.2013 09:52

Dziękuję za info.
Mój błąd polegał na wpisaniu we właściwościach skrótu do Vatowiec.exe rzeczywistego jego położenia w drzewie F:\xxxx\BR zamiast zmapowanego Z:\BR .
Jakimś cudem wcześniej to pracowało (może na C: pozostawiłem pliki po instalacji?)
Pozdrawiam.
trainiart
 
Postów: 18
Dołączył: 24.01.2011 12:02

Re: Zmiana folderu instalacyjnego Vatowca i Kadrowca

Postprzez Bartez » 03.10.2015 17:13

Witam bardzo serdecznie.

Chciałbym podpiąć się do tematu. Posiadam stary komputer stacjonarny z Windowsem XP, który raz na kilka miesięcy wymagał przeinstalowania systemu, wobec czego cała zawartość dysku C zostaje sformatowana pod nowy system wraz z folderami BR oraz ARCHIWUM. Teraz wysiadła jedna z kości RAM+ powstał błąd systemowy uniemożliwiający start systemu, oddałem PC do naprawy i został zainstalowany Windows 7 32 bit. W serwisie na szczęście zostały odzyskane foldery BR i ARCHIWUM. Teraz chcę jakoś zabezpieczyć się na nieprzewidziane formatowanie dysku C. W ramach testów na swoim laptopie zainstalowałem VATowca, następnie wyciąłem foldery BR i ARCHIWUM z dysku C i przeniosłem na D. Po próbie odpalenia z dysku D wyświetlały się komunikaty o braku słowników txt_PL.dll na dysku C:/BR/PROGRAMY/. Na dysku C stworzyłem więc folder BR/PROGRAMY/ i tam wkleiłem słownik txt_PL.dll i zadziałał. Folder ten skopiowałem na pendrive. Moja mama wprowadziła kilka faktur (ona się tym zajmuje) i zapisała. Następnie porównałem rozmiary folderu BR na dysku C z tym na pendrive i ten z C był większy, co wskazuje na zapisywanie danych na dysku C a nie o to mi chodzi. Następnie do wypróbowania odzyskiwania danych, połączyłem zawartości folderów BR i ARCHIWUM z dysków C i D i podmieniłem na laptopie brata, zadziałało, faktury były. Wszystko niby fajnie jednak musiałem foldery z dysku D połączyć właśnie z folderami z dysku C dopiero wtedy faktury można było zobaczyć na laptopie brata, tylko to też na niewiele się zda kiedy usunięte zostaną w procesie formatu foldery z dysku C...

Wg mnie najlepszym sposobem byłaby zmiana folderu instalacyjnego. Z pierwszego postu wynika, że taką dobroć oferowały tylko starsze wersje programu. W sieci nie mogłem znaleźć starszych wersji <2.84 więc czy mógłbym prosić o link do niej ?

Pobieżnie poczytałem trochę i niektórzy Użytkownicy przenoszą zawartości na dysk wirtualny czy Dropboxa... Nie znam się na tym. Jaki jest w ogóle najpewniejszy sposób zabezpieczenia przed utratą plików VATowca spowodowaną formatem dysku systemowego bądź awarią sprzętową ? Proszę o wskazówki jak z tego wybrnąć.
Bartez
 
Postów: 6
Dołączył: 20.09.2015 11:19

Re: Zmiana folderu instalacyjnego Vatowca i Kadrowca

Postprzez edi67 » 05.10.2015 17:21

nie kombinuj ze starą wersją (nie wiem po co), tylko włącz sobie backup folderu archiwum (i/lub /BR).
Dropbox jest prosty jak zakładanie konta email - załóż i kopiuj co pewien czas pliki.
Poszukaj opisów na sieci (jest pełno) jak to zautomatyzować.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Zmiana folderu instalacyjnego Vatowca i Kadrowca

Postprzez Bartez » 13.10.2015 09:06

Dzięki za odpowiedź, rzeczywiście wirtualne dyski są rewelacją. Jednak nie jestem skłonny do Dropboxa ze względu na, że tak powiem słabą prywatność. O wiele lepiej ma się w tym przypadku SpiderOak, a jego producent uczestniczy w programie ZeroKnowledge, cecha dobrego zabezpieczenia plików przed niepowołanymi rękami to wizytówka tego dysku na testach, korzystają z niego duże koncerny. No i sprawa jest raczej prosta bo wskażę mu foldery BR i ARCHIWUM z dysku C, aby je zachował i automatycznie aktualizował. Z tym wycinaniem nie jest tak, że sobie wytnę te foldery, wkleję na inny dysk i będzie działać bo sam się przekonałem, że nie, o czym pisałem w poprzednim poście. Dlatego nie wiem jak można je przerzucić do dedykowanego folderu DropBoxa, natomiast w SpiderOak można podobno wskazać dowolne foldery gdziekolwiek by nie były.

No chyba, że czegoś tu nie rozumiem, bo po przeczytaniu tego tematu: viewtopic.php?f=38&t=1145 do końca nie wiem, czy tworzenie wirtualnego dysku funkcją subst stosowane jest po to, żeby wyciąć te foldery z dysku C, przenieść na wirtualny dysk utworzony poprzez subst i wtedy wskazać lokalizację dla dedykowanego folderu Dropboxa (czy tam do folderu SpiderOak Hive w przypadku SpiderOak) jako nowo utworzony dysk funkcją subst?
Bartez
 
Postów: 6
Dołączył: 20.09.2015 11:19

Re: Zmiana folderu instalacyjnego Vatowca i Kadrowca

Postprzez p0wer » 18.01.2016 18:18

Ja mam właściwe katalogi na Dropboxie, a na dysku C utworzyłem dowiązania symboliczne poleceniem mklink.
p0wer
 
Postów: 14
Dołączył: 19.11.2015 14:47
Lokalizacja: Kraków


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron