Stany magazynowe - wieczne zawiłości

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Re: Stany magazynowe - wieczne zawiłości

Postprzez edi67 » 25.03.2013 19:20

U mnie ze stanami magazynowymi też się dzieją różne dziwy..


Z rok temu dla różnych towarów tworzyliśmy dokumenty MM łączące te same towary z różnych dostaw (i różnymi cenami), tak aby móc je wystawić na fakturze sprzedaży pod jedną pozycją.

Teraz ciągle pojawiają się jakieś ujemne albo nadprogramowe stany magazynowe. Remanenty magazynu drukowane dla poszczególnych miesięcy sporo się od siebie różnią (np. drukowane dziś w porównaniu do zachowanych wydruków historycznych).
Żeby się wszystko zgadzało, trzeba ręcznie pousuwać stany w dokumentach i od nowa je wpisać, zachowując chronologię. O dziwo co pewien czas niby już wydane towary ponownie pojawiają się na magazynie, albo przy weryfikacji stanu pojawia się informacja, że dostawa nie mogła być przydzielona, bo stan czegoś innego jest ujemny.

Np. towar którego historia widnieje na zrzucie uparcie pojawia się na aktualnym remanencie, pomimo tego, że teoretycznie w październiku 2012 została rozchodowana ostatnia sztuka (26 szt weszło i 26 szt. zeszło z magazynu).
Jednak na dowolnym wydruku remanentu ciągle widnieje 1 szt. tego towaru.

Nie wiem, jak poprawić lub zrobić to skutecznie, żeby nie trzeba było w kółko ręcznie przeklikiwać tych dokumentów :?
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Stany magazynowe - wieczne zawiłości

Postprzez Pio » 31.03.2013 09:29

Proszę na kopii sprawdzić weryfikację magazynu z kontrolą dostaw.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Stany magazynowe - wieczne zawiłości

Postprzez Artur » 16.05.2014 20:22

Powrócę do tematu, bo dzisiaj mam "przyjemność" wstukiwania faktury, która ma kilkaset pozycji i program doprowadza mnie do szewskiej furii :x Sprawa wygląda tak, że wystawiając fakturę sprzedaży:
1. Dodaję pozycję, wyświetla się lista towarów, wybieram interesującą mnie, enter
2. Przechodzę do kolumny "ilość", podaję liczbę i...
i właśnie wszystko jest ładnie pięknie, ale do pewnego momentu, a dokładniej do którejś z kolei pozycji, bo w tym właśnie momencie znika wszystko z tabeli na dole, w której widnieją pozycje dostaw. Wchodzę więc jeszcze raz do "Wybór towaru" i pozycja, którą przed chwilą chciałem ściągnąć nadal widnieje w ilości bez zmian. Daję "Weryfikuj", wyskakuje błąd "Sprawdź System->Zdarzenia->magazyny i usuń błędy". Robię tak i widnieją tam błędy jak poniżej
Image
link
Daję "Wyczyść->TAK", wchodzę ponownie do faktury, najeżdżam na problematyczną pozycję, w tabeli dostaw wszystko się ładnie pokazuje, stany się ściągają, ale po wyklikaniu jej na "Wybór towaru" stany nie są ściągnięte, więc ponownie "Weryfikuj" i tym razem wszystko wraca do normy. Niestety od tego momentu KAŻDA kolejna wstukiwana na fakturę pozycja wymusza cały taki rytułał, żadna się już poprawnie nie ściąga.
Jedyne lekarstwo, to
"Zestawienia->Magazyn->Sumuj->Wszystkich z kontrolą dostaw"
jednak w tym momencie jedyne co mogę zrobić, to "wlewam wodę do czajnika->czekam aż się zagotuje->zalewam kawę->czekam aż trochę wystygnie->dopijam gdzieś do połowy->..." i mniej więcej po takim czasie kończy się kontrola. Wchodzę do "System->Zdarzenia->magazyny", usuwam błędy, wchodzę do faktury i zaczynam dalej wstukiwać. Wszystko jest ok czasami 10 pozycji, czasami 20, czyli kilka minut pracy, po czym następuje powtórka z rozrywki i tym sposobem wypiłem dzisiaj z 6 kaw i 10 herbat :lol: , a nadal jestem w lesie, tzn jestem na 140 pozycji, zostało co najmniej drugie tyle :evil:

Jest na to sposób "raz a dobrze"? :|

Dogrywka była, System Windows XP 32bit jeśli to ma jakieś znaczenie ;)
Artur
 
Postów: 11
Dołączył: 26.02.2013 18:22

Re: Stany magazynowe - wieczne zawiłości

Postprzez edi67 » 19.05.2014 13:28

Niestety u mnie podobnie.
O ile prowadzenie księgowości tylko na samych dokumentach (bez magazynu) sprawdza się wyśmienicie, to już z gospodarką magazynową nie jest różowo.
Ostatnio wyszło mi, że stany magazynowe nie zgadzają się z rzeczywistością i co gorsza w żaden sposób nie idzie ich poprawić: viewtopic.php?f=33&t=1557
Walczyłem z tym z miesiąc i niestety przyszło się poddać :(
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Poprzednia

Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron