Quo Vadis Vatowiec

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Quo Vadis Vatowiec

Postprzez edi67 » 17.12.2011 15:43

Witam,

od dawna składałem się do napisania, a nadchodząca chwila wolnego może ułatwi wymyślenie czegoś.

Jak pewnie większość tutaj jestem użytkownikiem Vatowca, bo to świetne oprogramowanie, które pomaga nam w bardzo wielu momentach walczenia z okołofirmowymi problemami - chwała i cześć Wielkiemu Piotrowi za to Dzieło :)

Od jakiegoś czasu przejmuję się jednak malejącą aktywnością rozwoju Vatowca. W porównaniu do czego przyzwyczaił nas Piotr wcześniej - obecny stan to prawie śmierć kliniczna :o
Nie wiem, czym jest to spowodowane (prawdopodobnie Piotr ma obecnie mniej na Vatowca czasu), ale jest gorzej:

- stagnacja w rozwoju,
- brak pomocy na forum,
- ewentualne problemy w przyszłości (np. brak kompatybilności z jakąś nową wersją sprzętu/oprogramowania).


Chciałbym krzyknąć na forum i sprawdzić, czy my jako użytkownicy Vatowca moglibyśmy w czymś pomóc, żeby ten spadkowy trend odwrócić.

Przede wszystkim ilu jest nas - zainteresowanych tym, żeby ten projekt trwał i się dobrze rozwijał.

Co możemy zrobić, żeby go ożywić?
- może da się zorganizować dodatkową zrzutkę na zatrudnienie przez Piotra programisty, który zająłby się Vatowcem
- może moglibyśmy rozreklamować Vatowca i pomagać nowym osobom na forum,
- może przywrócić i ulepszyć dokumentację na wiki.


Może macie jakieś swoje przemyślenia, pomysły? Podumajmy, może przez święta wpadnie nam coś dobrego do głów.

Pozdrowionka.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Quo Vadis Vatowiec

Postprzez StefanD » 18.12.2011 17:13

Witam.
Od ponad roku czytam systematycznie forum. Taki tekst jak wyżej (edi67) musiał się w końcu pojawić, bo sytuacja jest co najmniej zastanawiająca.
Brak aktywności użytkowników na forum - tylko zapytania a brak pomocy od innych oraz wyjaśnień od autora programu w trudniejszych kwestiach.
Aktywność autora programu: aktualizacje 19-02-2011 i 02-12-2011 i jedne drobne wejście na forum daje mi tylko gorzką satysfakcję, że mimo straconych godzin i dni na wgryzanie się w Kadrusia nie wszedłem w to firmą.
Dla Sp. z o.o. wybrałem przy przechodzenia z DOS-a na Win bardzo podobnie działające programy ale płatne rocznie w tym również płatne konsultacje (po przekroczeniu limitu).
W aktualnej sytuacji pakietu Vatowca może danie możliwości zainteresowanym użytkowaniem i aktualnym użytkownikom płatnych usług konsultacyjnych i np.usługi (on-line) początkowego dostosowania programu do konkretnej firmy , ożywiło by sytuację i stworzyło by większe zainteresowanie finansowe autora losem programu.
Poza tym jest kwestia ilości aktywnych użytkowników - ja mam zarejestrowanego Kadrusia a praktycznie już nie używam.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez StefanD, 18.12.2011 21:52, edytowano w sumie 1 raz
StefanD
 
Postów: 1
Dołączył: 17.12.2010 13:30

Re: Quo Vadis Vatowiec

Postprzez kris6112 » 18.12.2011 17:25

Hm sam pewnego razu zaniepokojony niebyciem na forum Piotra zadzwoniłem i się okazało, że za dużo pracy ma. Co pewnie potwierdzi. Faktem jest ,że przyzwyczaił nas do szybkich odpowiedzi na różnego rodzaju problemy użytkowników. No i teraz tego brakuje. Ale program działa. Jakby nie patrzeć .
kris6112
 
Postów: 220
Dołączył: 18.03.2008 10:52

Re: Quo Vadis Vatowiec

Postprzez arkos23 » 21.12.2011 01:43

Witam,
Chętnie odkrzyknę na wezwanie :)
Działam ta terenie województw Lubuskiego i Dolnośląskiego i w miarę skutecznie rozprawiam się z Vatowcem i Kadrowcem od 2007r.
Myślę, że nie ma co się wyrywać przed szereg dopóki autor (Piotr) sam się nie wypowie na forum jaki los czeka Vatowca w przyszłości z Jego punktu widzenia, czyli pokrótce - czy ma i jakie ma najbliższe i ewentualnie dalsze plany.
Jak już będziemy to wiedzieli to pomysły edi67 są świetne według mnie, i dodatkowo proponuję podjąć temat podpięcia się do list mailingowych adresowanych głównie do świeżych firm (mikro i małych - bo takie będą najbardziej zainteresowane i najmniej zepsute przyzwyczajeniami). Spróbuję zorganizować źródła z adresami, ale ktoś musiałby popracować nad chwytną i niezbyt męczącą treścią informacyjną maili - bo nie może być to przecież reklama ;)
P.S.
Ja też boleję z braku wsparcia, bo właśnie wszyscy się boimy chyba najbardziej problemu aktualności programu.
pozdr
Arek
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Quo Vadis Vatowiec

Postprzez edi67 » 21.12.2011 09:24

Zgadza się. Kwestia dalszego utrzymywania Vatowca przez Piotra jest kluczowa i gdy nie będzie miał czasu, jakiekolwiek nasze starania nie mają sensu.

Chodzi mi o wybadanie, jaki wkład możemy dać my jako użytkownicy i czy lub na ile pomogłoby to w rozwijaniu Vatowca.

Miałem pytania o stare wiki Vatowca - tak, mam kopię ostatniej wersji, więc w razie czego jest baza, którą będzie można poprawiać. (mam nadzieję, że w razie czego będzie duuuużo poprawiających :) )
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Quo Vadis Vatowiec

Postprzez ebik » 22.12.2011 17:40

Jeżeli chodzi o poprawiających, to na ile tylko wiedza pozwoli...
ebik
 
Postów: 20
Dołączył: 15.03.2011 19:09

Re: Quo Vadis Vatowiec

Postprzez arkos23 » 31.12.2011 14:31

Witam,
A formalnie - pisał ktoś już do Autora programu o naszych wynurzeniach? Bo On chyba rzadko odwiedza to forum już.
pozdr
Arek
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Quo Vadis Vatowiec

Postprzez Pio » 02.01.2012 19:23

Cześć

Zaglądam i miałem nadzieję, że forum zacznie żyć własnym życiem.
Od wczoraj są dogrywki zdejmujące rejestrację i ograniczenia, teraz programy są free na dowolną ilość stanowisk i nie jest wymagana rejestracja.

Odnośnie aktualizacji, to praktycznie odbywała się przez cały rok, ale w większości przypadków "po cichu" :)

Nie potrzebuję dofinansowania, wszelkie koszty związane z vaciakiem np. hosting, nie są wysokie.

Nie traktuję oprogramowania biznesowo, ale jako pomoc dla wszystkich, którym takie alternatywne rozwiązanie odpowiada.
Głównie z powodów osobistych, mam małego synka, nie pozostaje mi za dużo czasu do pomocy na forum.
Mimo to postaram się wygospodarować kilka godzin w tygodniu i już nie będzie pytań bez odpowiedzi :)

--
pozdrówka
Piotr
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Quo Vadis Vatowiec

Postprzez arkos23 » 03.01.2012 01:13

Cześć

Rozumiem Cię doskonale, ja podobnie mam dwie małe królewny (3 lata i 0,5 roku) i wiem co to brak czasu bezwzględnego ;)
Wracając do tematu - decyzja pro publico bono - zacne!
A w temacie pomocy - mój pomysł -> to forum po dodaniu jednego działu może załatwić problem początkującego USER`a w sposób taki:

1. Są bardziej doświadczeni użytkownicy parający się zmaganiami z Vatowcem od dawna i pewnie są dość obeznani w tym co robią, zebrali również sporą ilość usprawnień programu pod swoje potrzeby i działają w różnym typie branżowym (Hurtownia, Sklepik Detaliczny, Jednoosobowa firma typu "Orkiestra", itp) - posiadają więc wiedzę na receptę do pierwotnej parametryzacji w swojej działalności lub branży, wystarczy zatem że się nią podzielą.
2. Na forum mógłby powstać dział bez dyskusji funkcjonujący jako biblioteka takich baz startowych jak BR DEMO, ale sprofilowanych mocno w kierunku konkretnej branży, czytaj - bez zbędnych innych danych, z suchym opisem -> chcesz wystawić fakturę taką śmaką to naciśnij klamkę i obróć się dwa razy ;) Z doświadczenia wiem, że ludzi odstrasza bezmiar ilości funkcji i sposobów pracy z Vaciakiem, więc myślę że takie profile pozwolą łatwiej i przystępniej ogarnąć obsługę chociaż i wejście w specyfikę programu chociaż.

pozdr
Arek
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Quo Vadis Vatowiec

Postprzez kris6112 » 04.01.2012 12:14

Witam ! Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku dla Ciebie Piotr oraz wszystkich użytkowników forum tudzież Vatowca. Decyzja o odblokowaniu odwazna no no / myślę, że konkurencja jeśli taka istnieje ;) dla V ma zagwozdkę :D / .
kris6112
 
Postów: 220
Dołączył: 18.03.2008 10:52


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron