Nadruki - problem.

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Nadruki - problem.

Postprzez Miszka74 » 28.04.2011 20:53

Mam problem z nadrukami.
Zacząłem od próby skonstruowania własnego nadruku. Chciałem zrobić formularz do drukowania etykiety
adresowej na kopertę ale zwrotnej. Gdzie mój adres i adres kontrahenta będą zamienione miejscami.

Klikam SYSTEM -> DEFINICJE NADRUKU.
Kliknąłem sobie pole SYMBOL, prawoklik, dodaj. Zmieniłem nazwę na taką jaka mi pasowała (jako, że
widziałem wszystkie nazwy 8 znakowe, to tego schematu się trzymałem) W formułę wpisałem skopiowane
dane z definicji ETYKIETA (dało się skopiować przez zaznaczenie i copy-paste). Zmieniłem parametry (konia
z rzędem temu kto kuma co oznaczają poszczególne pola, formuły też czarna magia... ale troszkę psim
swędem się udało) No i mam sobie ten szablon ale mam problem z użyciem tego.

Otóż w oknie Rejestry VAT pod prawoklikiem nadruk nic mi się nie pojawiło. Użyłem opcji NADRUK WYB. i na liście po lewej był mój formularz.
Dodałem go do listy i zaczęły się problemy. Przede wszystkim na liście są następujące formularze:

Image

A na mojej liście po prawokliku w NADRUK jest:

Image

Natomiast NAWET jak dodam wszystko z lewej kolumny to i tak mój formularz nie wyświetla się w menu pod prawoklikiem NADRUK
I nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Natomiast problem poboczny: Jakim cudem na liście są elementy, które nie są zaznaczone w poprzednim oknie.

****************************************************************************************
Korekta.
Problemem była błędna data (dzisiejsza) w kolumnie "OD DNIA" a testowałem na dokumentach wcześniej wystawianych.
Problem główny usunięty.

Problem poboczny - po skasowaniu niechcianych (i w sumie nie używanych) wzorów nadruku z listy definicji nadruku - te przestały się
pojawiać w oknie WYBÓR Z LISTY a tym samym i w oknie WYBIERZ/SELECT FORMULARZ.

Rozwiązanie jak sierpem i młotkiem... siermiężne ... ale skuteczne.
Miszka74
 
Postów: 19
Dołączył: 04.09.2010 17:45

Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron