Domyślna kolejność dokumentów w rejestrze VAT (i nie tylko)

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Domyślna kolejność dokumentów w rejestrze VAT (i nie tylko)

Postprzez Cabana » 10.01.2011 02:17

Mam pytanie związane z kolejnością wyświetlania dokumentów wprowadzonych do rejestru: aktualnie jest to Data (ewentualnie godzina), a następnie NDK (numer dokumentu).

Czy jest możliwa zmiana polegająca na tym, żeby domyślne sortowanie było w następującej kolejności: Data (ewentualnie czas), wystaw. (data wystawienia dokumentu), NDK (numer dokumentu)? Ma to dla mnie znaczenie szczególnie w przypadku dokumentów zakupu (mają różne systemy numeracji).

Pozdrawiam,
Artur
Cabana
 
Postów: 60
Dołączył: 22.09.2010 21:11

Re: Domyślna kolejność dokumentów w rejestrze VAT (i nie tyl

Postprzez edi67 » 10.01.2011 15:30

Tymczasowo możesz posortować listę wg dowolnej kolumny (dwuklik).
Ale pewnie chodzi o trwałe sortowanie, co najprawdopodobniej może zrobić tylko Piotr...
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Domyślna kolejność dokumentów w rejestrze VAT (i nie tyl

Postprzez Pio » 11.01.2011 22:12

Czy sortowanie: Data + Data wystawienia ma ukryty sens ?

Pytam, bo będzie posortowane w/g Data i w ramach dnia w/g dat wystawienia, czyli wpływ daty wystawienia na całkowity efekt sortowania będzie znikomy.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Domyślna kolejność dokumentów w rejestrze VAT (i nie tyl

Postprzez Cabana » 12.01.2011 23:16

Już opisuję o jaki ukryty sens chodziło i od razu zaznaczam, że w międzyczasie doszedłem do wniosku (z powodu przypadku 2), że pomysł sortowania po dacie wystawienia nie rozwiązuje całego problemu.

1) po zamknięciu miesiąca pojawiają się jeszcze nie zaksięgowane faktury z tego miesiąca. Chciałbym, żeby w rejestrze były pierwszymi dokumentami, dla zachowania chronologii, ale nawet gdy wpiszę je z datą pierwszego następnego miesiąca, to się mieszają z fakturami z tego dnia (w przypadku dokumentów zakupu).

2) zaksięgowana jest część dokumentów dla określonej daty w rejestrze (w szczególności dotyczy to ostatniego dnia miesiąca). Dodaję następne dokumenty zakupu, których numery NDK powodują że są one ujmowane pomiędzy dokumentami już zaksięgowanymi (mam wyłączoną opcję sortowania po czasie). W efekcie w domyślnym widoku nr PK mają zaburzoną kolejność.

Po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że optymalne byłoby chyba umożliwienie zmiany z palca liczby porządkowej, jak to ma miejsce na wyciągu bankowym. Nie widzę sensu w sortowaniu dokumentów wg ich numerów własnych (zewnętrznych).

Pozdrawiam,
Artur
Cabana
 
Postów: 60
Dołączył: 22.09.2010 21:11

Re: Domyślna kolejność dokumentów w rejestrze VAT (i nie tyl

Postprzez Pio » 13.01.2011 00:00

Odnośnie PK, w Księdze Dokumentów jest "tajny" automat przenumerowania PK widocznych dokumentów, zegarek na pasku z guzikami.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Domyślna kolejność dokumentów w rejestrze VAT (i nie tyl

Postprzez Cabana » 10.06.2012 02:25

Poruszam jeszcze raz temat sposobu sortowania przez Vatowca zapisów w KD (znowu zaczął mnie trochę uwierać), ponieważ poprzednio nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi, czy z tym można coś zrobić, czy nie.

Panie Piotrze, czy mogę jakoś skonfigurować Vatowca, żeby sortowanie było po dacie dokumentu (Data) a następnie po dacie wprowadzenia (dodano) niezależnie od tego czy jest ona pokazywana czy też nie?

Pozdrawiam,
Artur
Cabana
 
Postów: 60
Dołączył: 22.09.2010 21:11

Re: Domyślna kolejność dokumentów w rejestrze VAT (i nie tyl

Postprzez Pio » 16.08.2012 19:01

To problem społeczny.
Technicznie mogę wykonać dowolne sortowanie, ale wielu osobom nie spodoba się sortowanie w/g dodano.

Jest to zatem pretekst do dyskusji na tym forum ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Domyślna kolejność dokumentów w rejestrze VAT (i nie tyl

Postprzez Cabana » 01.10.2012 22:36

Witam,

Problem społeczny można rozwiązać w jeszcze jeden sposób - dając możliwość wyboru :) (np. poprzez konfigurowanie kolejności kolumn sortowania w konfiguracji tabel), chociaż mam świadomość, że jest to rozwiązanie najbardziej pracochłonne.

Pozdrawiam,
Artur
Cabana
 
Postów: 60
Dołączył: 22.09.2010 21:11

Re: Domyślna kolejność dokumentów w rejestrze VAT (i nie tyl

Postprzez Pio » 05.10.2012 08:08

Czy wykorzystanie kolumny "czas" nie wchodzi w rachubę ?
(pytam bo sortuje Data->Czas->NDK)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron