problem z numeracją lp.

ryczałt ewidencjonowany

problem z numeracją lp.

Postprzez soroq » 17.06.2010 20:45

witam,

Mam od 2 miesięcy problem z numeracją kolumny lp. Program po kliknięciu "sumowanie" podlicza wszystkie dokumenty w miesiącu ale pomija 1 lub 2 dokumenty. Czyli jest np. nr 33,34,35 potem omija 2 rachunki i dalej 36,37, itd. Zarówno w kwietniu jak i w maju były to rachunki dla tych samych 2 klientów. Mimo, iż dokumenty te nie mają przypisanej lp. to program uwzględnia je w podsumowaniu i przychodzie miesięcznym. Za to na wydruku ewidencji przychodów numer lp. jest tylko przy tych rachunkach przy których program je wstawił.
Co gorsza, przy takim podsumowywaniu, zdarza się, że program ZERUJE kwoty tych rachunków!!! Po wpisaniu dokumentów za maj i przejściu na zestawienie podatkowe, zobaczyłem że zmieniła się kwota podatku za marzec (!!!). Okazało się, że podczas sumowania dokumentów majowych, program wyzerował mi jeden rachunek w marcu i nie wpisał przy nim lp.

Próbowałem już kilku rzeczy:
- dogrywka programu (spod programu),
- reinstalacja z instalki ściągniętej z internetu (wersja 3.74)
- reindekcacja bazy
- usuwanie i wpisywanie tych 2 dokumentów od nowa
- usunięcie i ponowne wpisanie danych kontrahenta
- ręczne wpisanie numeracji lp. też nic nie daje - po sumowaniu program numeruje po swojemu i notorycznie pomija 2 dokumenty

Nie mam już pomysłu co jeszcze można zrobić :( Zbliża się termin zapłaty podatku a ja nadal męczę się z numeracją dokumentów i znikającą kwotą jednego z nich.


z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
soroq
 
Postów: 16
Dołączył: 13.12.2009 22:16

Re: problem z numeracją lp.

Postprzez Pio » 18.06.2010 02:57

Brakuje najważniejszej informacji, jaka jest kategoria KD tych dokumentów ? (kol. "K" w stopce)
i czy występuje w Słowniki->Kategorie KD oznaczona jako RE ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: problem z numeracją lp.

Postprzez edi67 » 18.06.2010 08:33

Dokładnie, sprawdź, czy dla tego kontrahenta (towaru który mu sprzedajesz) nie masz ustawionej jakiejś domyślnej kategorii Księgi Dokumentów - Sprzedaż.
Jeśli w specyfikacji masz kategorię spoza tych przeznaczonych dla ryczałtu (3; 5,5; 8,5; 17; 20%) to sumowanie może dawać dziwne efekty.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: problem z numeracją lp.

Postprzez soroq » 18.06.2010 09:07

@Pio
Kategoria tych i wszystkich dokumentów to "8". Zapomniałem napisać, że jestem na RE 8,5%. Dla pewności przejrzałem dzisiaj wszystkie dokumenty od początku roku i wszystkie mają kategorię 8. Łącznie z dokumentami którym program wyzerował kwotę (w kolumnie 'kwota') a pozostawił w kolumnie 'do zapłaty'. Po ponownym sumowaniu w kolumnie 'do zapłaty' też już była kwota 0,00zł.
Z wpisanych dokumentów majowych, po sumowaniu tylko jeden dokument ma przypisany nr lp.

@edi67
W jaki sposób mam sprawdzić czy dla danego kontrahenta nie mam ustawionej jakiejś domyślnej kategorii KD? VATowca używam tylko do rozliczania podatku/dokumentów, nie wystawiam w nim żadnych rachunków. Wpisuję tylko wystawione dokumenty do programu. Nie sprzedaję towarów, świadczę tylko usługi.


I przy okazji - w jaki sposób można zmienić domyślną kategorię wystawianych dokumentów? Każdorazowo po wpisaniu dokumentu ustawia się kategoria "P" którą muszę ręcznie poprawiać na "8".
soroq
 
Postów: 16
Dołączył: 13.12.2009 22:16

Re: problem z numeracją lp.

Postprzez Pio » 18.06.2010 17:52

Proszę sprawdzić, czy te dokumenty mają jakąś specyfikację i w niej kolumnę "K".
Jak nie ma specyfikacji, to nie wiem co się dzieje. Najlepszym wyjściem będzie podesłanie kawałka bazy (na priva) z tym zerowanym dokumentem.


edit: proszę też sprawdzić Słowniki->Kontrahenci->kolumna "k"
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: problem z numeracją lp.

Postprzez soroq » 20.06.2010 20:39

witam,

Przepraszam, że dopiero teraz ale przez weekend byłem nieobecny.

Nie bardzo rozumiem w jaki sposób mam sprawdzić czy te dokumenty mają jakąś specyfikację - po podświetleniu tego (i innych dokumentów również) w stopce w kolumnie K mam liczbę "8", obok kwotę (to oczywiście przed 'zerowaniem') i pole opis "8.5%".
Sprawdziłem Słowniki -> kontrahenci w kolumnie K nikt nic nie ma.

W jaki sposób podesłać kawałek bazy? Spakować podkatalog firmy z katalogu 'BAZA'?
soroq
 
Postów: 16
Dołączył: 13.12.2009 22:16

Re: problem z numeracją lp.

Postprzez Pio » 21.06.2010 22:18

Sprawdzenie specyfikacji:

- ustawiamy kursor (długa pozioma linia) na pozycji z dokumentem i klikamy na guzik [Specyfikacja]

zapraszam na film http://pk.inet.pl/prezentacje/fa.swf.html
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: problem z numeracją lp.

Postprzez soroq » 22.06.2010 12:42

ok, sprawdziłem specyfikację dokumentów, zarówno tych zerowanych jak i pozostałych - w żadnym nie ma nic w specyfikacji, kolumna "K" jest pusta.
czyli zostaje tylko podesłanie bazy. Czy wystarczy spakować podkatalog firmy z katalogu BAZA?
soroq
 
Postów: 16
Dołączył: 13.12.2009 22:16

Re: problem z numeracją lp.

Postprzez Pio » 22.06.2010 19:20

Spróbujmy z minimalną ilością danych, czyli wystarczą tabelki:
- KD.dbf i KP.dbf - księga i stopka
- KPK.dbf - kategorie KD - do sprawdzenia
- RVP.dbf - specyfikacja - do sprawdzenia kolumn NETTO i NL

to wszystko na p@vatowiec.pl

Tabele nie zawierają danych kontrahentów ani asortymentu, są zbędne.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: problem z numeracją lp.

Postprzez edi67 » 25.06.2010 10:39

soroq napisał(a):ok, sprawdziłem specyfikację dokumentów, zarówno tych zerowanych jak i pozostałych - w żadnym nie ma nic w specyfikacji, kolumna "K" jest pusta.
czyli zostaje tylko podesłanie bazy. Czy wystarczy spakować podkatalog firmy z katalogu BAZA?


Wystawiasz faktury bez VAT (tylko w KD)?
Jeśli tak, spróbuj w tym miejscu (w specyfikacji) wybrać odpowiednią kategorię RE (np. 8.5%).
Wcześniej bywały problemy, gdy w dokumentach wystawianych wyłącznie w KD domyślnie była przyjmowana kategoria P, zamiast odpowiedniej kategorii (stawki % przy RE lub S przy zasadach ogólnych).
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Następna

Powróć do RE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron