Vatowiec dla linux

Vatowiec dla linux

Postprzez gregor » 05.01.2009 22:50

Istnieje termin wprowadzenia Watowca dla linux.
Doczytałem tylko, że wkrótce. A coś bliżej.
Pozdrawiam Gregor
gregor
 
Postów: 7
Dołączył: 02.01.2009 05:15

Re: Vatowiec dla linux

Postprzez Pio » 05.01.2009 23:49

:( :?: :| :roll:
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Vatowiec dla linux

Postprzez gregor » 06.01.2009 14:30

Podjęcie decyzji na jakim programie FK pracować jest bardzo poważną sprawą. Bo faktury, rozliczenia, księgowość historia itp.a przede wszystkim fiskus.
Stoję własnie przed koniecznością podjęcia takiej właśnie decyzji.
Posiadam linuxa bo nie posiadam windowsa :!: testy z brtest pod wine wychodziły OK natomiast po dodaniu firmy zaczeły się dziać cuda.
1 sprzedaż towaru bez jego obecności na magazynie.
2 należności zobowiązania nie widzi należności.
3 brak możliwości dokopania sie do katalogów /być może to wina mojego wine/
czyli z gotowych formuł do zestawień również korzystać nie mogę.
Oczywiście reindeksacje robiłem kilka razy.
Ba nawet odinstalowałem watowca następnie odinstalowałem wine i po ponownej instalacji watowiec pamieta wystawione dokumenty itp :?:
Zdaję sobie sprawę , że moje umiejetności są delkiatnie rzecz ujmując słabe. Ale to nie zmienia faktu , że jakiś program mieć muszę.
Ponawiam więc pytanie kiedy można się spodziewać się wersji dla linuxa.?
Oraz czy wersja handlowiec ujrzy niebawem światło dzienne lub może już jest?
Bo pomimo tego , że to nie jest mój pierwszy kontakt z programem typu FK to z watowcem jakoś sobie nie radzę.
Być może wyjściem dla mnie jest wersja komercyjna ale nic nie wiem o warunka finansowych takiej wersji.
PS. Testuję watowca na ubuntu 8.10 i xubuntu 8.04 na 8.10 okno stałe programów watowiec zawiera tylko 3 wiersze :?: :?: po przełączeniu na brtest jest ich odpowiednia ilość. Czy tak ma być :?:
CO ROBIĆ
Pozdrawiam Gregor
gregor
 
Postów: 7
Dołączył: 02.01.2009 05:15

Re: Vatowiec dla linux

Postprzez Pio » 06.01.2009 15:23

To nie cuda, tylko "czysta" firma. :)

Towar jest magazynowy, jak się go odpowiednio ustawi w Katalogu Towarów i Usług
System->Stałe programów - obowiązuje zasada, że są widoczne, te co są potrzebne. Jedni mają kilka, inni kilkadziesiąt stałych ;)

itd.

po prostu proszę uzupełniać dane.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Vatowiec dla linux

Postprzez edi67 » 07.01.2009 17:14

gregor napisał(a):
Stoję własnie przed koniecznością podjęcia takiej właśnie decyzji.
Posiadam linuxa bo nie posiadam windowsa :!: testy z brtest pod wine wychodziły OK natomiast po dodaniu firmy zaczeły się dziać cuda.
CO ROBIĆ


Jeśli chcesz rozpocząć pracę teraz, to zapomnij o natywnej wersji dla Linuksa (nikt jej nawet nie wąchał, nie mówiąc o oglądaniu :) )
Konfiguruj sobie Vatowca pod Wine, jest kilka mankamentów, z którymi w większości można jakoś sobie poradzić.
Największy problem to brak wydruków deklaracji spod IPS, ale to wina samego IPS.

Vatowiec w ogóle jest cięższy w skonfigurowaniu (niezależnie od platformy), niż niektóre inne programy FK. Jest to po części spowodowane dużymi możliwościami konfiguracji.
Na początku wszystko jest magią, po jakimś czasie rzeczy stają się prostsze...
Proponuję wykupić abonament (http://vatowiec.pl/index.php?dzial=br_cennik) wtedy masz prawo do pomocy technicznej, z którą wszystko powinno pójść szybciej.
Możesz zapłacić za miesiąc lub od razu za cały rok.

Alternatywnie zerknij na wiki vatowiec.wik.is lub szukaj odpowiedzi na forum/grupie.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22


Powróć do Linux

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron