bazy w innej ścieżce niz np D:/BR/Bazy

Wszystkie sprawy związane z MS Windows

Re: bazy w innej ścieżce niz np D:/BR/Bazy

Postprzez dez » 06.10.2015 19:51

Czy da się to ustawić w linuxie? Aby vatowiec szukał bazy w dropbox (nowa litera dysku)?
Jeżeli tak, to proszę o poradnik krok po kroku?
dez
 
Postów: 20
Dołączył: 18.11.2010 15:00

Re: bazy w innej ścieżce niz np D:/BR/Bazy

Postprzez Bartez » 14.10.2015 09:37

Przeczytałem cały temat i nie rozumiem w jakim celu trzeba utworzyć dysk wirtualny poleceniem subst. Nie lepiej utworzyć nową partycję dysku twardego, np. 4GB i na niej utworzyć folder Dropboxa ? W czym tkwi różnica ? Przy formacie dysku systemowego ta partycja będzie nienaruszona. Albo w ogóle nie tworzyć żadnego nowego dysku tylko wyciąć foldery BR i ARCHIWUM z dysku systemowego gdzie domyślnie instaluje się Vatowiec, wkleić to do folderu Dropboxa na innej istniejącej już partycji dysku ?

Druga kwestia z tym związana to wycinanie tych folderów z dysku systemowego nie jest dobrym rozwiązaniem bo jak tak zrobiłem to Vatowiec krzyczał o brak słowników i innych rzeczy, więc musiałem tam je wrzucić spowrotem, a i tak dane zapisywał właśnie na dysku systemowym...
Bartez
 
Postów: 6
Dołączył: 20.09.2015 11:19

Re: bazy w innej ścieżce niz np D:/BR/Bazy

Postprzez edi67 » 20.10.2015 13:11

Wolność jest, możesz zrobić jak chcesz (subst/utworzyć nową partycję - efekt ten sam).

Zmienna /SX, gdzie X jest literą dysku, spowoduje, że Vatowiec będzie poszukiwał katalogu z danymi tylko na tym X dysku.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: bazy w innej ścieżce niz np D:/BR/Bazy

Postprzez Bartez » 21.10.2015 14:28

edi67 napisał(a):Wolność jest, możesz zrobić jak chcesz (subst/utworzyć nową partycję - efekt ten sam).

Zmienna /SX, gdzie X jest literą dysku, spowoduje, że Vatowiec będzie poszukiwał katalogu z danymi tylko na tym X dysku.


Przepraszam, że jestem tak niekumaty w tych sprawach. Mógłbym prosić o wyjaśnienie drugiej części wypowiedzi ?

Dobra załóżmy, że zrobiłem sobie nową partycję/ wirtualny dysk poleceniem subst. Ale co dalej zrobić skoro wycięcie z dysku systemowego folderów BR i ARCHIWUM nie zdaje egzaminu bo i tak Vatowiec musi mieć kilka plików(słowniki i niektóre foldery) na dysku systemowym, żeby w ogóle się uruchomił ?
Bartez
 
Postów: 6
Dołączył: 20.09.2015 11:19

Re: bazy w innej ścieżce niz np D:/BR/Bazy

Postprzez Bartez » 02.11.2015 20:56

edi67 napisał(a):Zmienna /SX, gdzie X jest literą dysku, spowoduje, że Vatowiec będzie poszukiwał katalogu z danymi tylko na tym X dysku.


Mógłbym prosić o wytłumaczenie jak zastosować, gdzie wpisać ww komendę ?
Bartez
 
Postów: 6
Dołączył: 20.09.2015 11:19

Re: bazy w innej ścieżce niz np D:/BR/Bazy

Postprzez edi67 » 05.11.2015 14:50

Bartez napisał(a):

Przepraszam, że jestem tak niekumaty w tych sprawach. Mógłbym prosić o wyjaśnienie drugiej części wypowiedzi ?

Dobra załóżmy, że zrobiłem sobie nową partycję/ wirtualny dysk poleceniem subst. Ale co dalej zrobić skoro wycięcie z dysku systemowego folderów BR i ARCHIWUM nie zdaje egzaminu bo i tak Vatowiec musi mieć kilka plików(słowniki i niektóre foldery) na dysku systemowym, żeby w ogóle się uruchomił ?



To nie rozumiem co jest niejasne.
Jak już sam stwierdziłeś na C:\BR Vatowiec trzyma swoje pliki i nie można go usuwać.
Katalog \BR\BAZY - zawiera Twoje dane księgowe, możesz trzymać w dowolnym miejscu, np. przenosisz na dysk D.
W ikonie, którą uruchamiasz Vatowca dopisujesz /SD (C:\BR\PROGRAMY\VATowiec.exe /SD w Elemencie docelowym).
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: bazy w innej ścieżce niz np D:/BR/Bazy

Postprzez Bartez » 09.11.2015 09:46

Podsumowując, po skopiowaniu folderu BR/BAZY na inny dysk i zmianie ścieżki w ikonie VATowca tak jak mówiłeś, po nieplanowanym formacie dysku systemowego i reinstalacji VATowca, wystarczy w nowej ikonce zmienić ścieżkę i wszelkie dane wprowadzone wcześniej będą zachowane i dostępne - dobrze rozumuję ?
Bartez
 
Postów: 6
Dołączył: 20.09.2015 11:19

Poprzednia

Powróć do Windows

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron