czytnik kodów kreskowych

czytnik kodów kreskowych

Postprzez Pio » 15.02.2009 11:44

Usprawniam obsługę czytnika kodów kreskowych.
Na tą chwilę kod powinien być zapisany/zeskanowany do pola/kolumny EAN i powinno być włączone szybkie szukanie po EAN - literka "E".

Zmieniłem koniec szukania, czyli pozycja będzie wybrana pod warunkiem, że kod zapisany jest równy kodowi zeskanowanemu.

Jak macie jakieś propozycje, to śmiało :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: czytnik kodów kreskowych

Postprzez jotjotjot » 15.02.2009 11:53

To już bardziej funkcja do obsługi handlowej ale też by bylo miło gdyby mogła się pojawić. Kiedy tworzymy fakture bądz paragon po zeskanowaniu dwa razy tego samego produktu tworzą się dwie osobne pozycje. Wydaje mi się że kolejna pozycja nie powinna się dodawać ewentualnie mogła by się zwiększać ilość.
jotjotjot
 
Postów: 1
Dołączył: 15.02.2009 11:49

Re: czytnik kodów kreskowych

Postprzez Jan » 25.02.2009 18:31

Obsługiwałem program gdzie było dobrze zorganizowane korzystanie z czytnika.
Otwarta specyfikacja.
- kod pod czytnik -> automatyczne szukanie po EAN (brana pod uwagę ilość znaków w kodzie)
- nie znalezienie takiego kodu -> komunikat "Brak takiego kodu" (+ sygnał dźwiękowy alarmowy)
- znalezienie takiego kodu -> dodanie do specyfikacji -> nazwa, jm, cena, itp - oraz ilość w wysokości ( 1 ) (+ sygnał dźwiękowy akceptacji)
- każde podłożenie pod czytnik tego samego towaru - automatycznie dodana ilość ( +1) (+ sygnał dźwiękowy akceptacji)

Obsługa czytnika powinna być w każdej specyfikacji.
Czy istnieje możliwość metki towarowej z kodem EAN?
Jan
Jan
 
Postów: 40
Dołączył: 17.12.2007 20:53

Re: czytnik kodów kreskowych

Postprzez Pio » 25.02.2009 18:40

No właśnie :)

Chcę wrzucić porządną obsługę czytnika do Handlowca.
Spróbuję jeszcze poprawić obsługę w vaciaku.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do nowości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron