JPK_VAT_2

Jednolity Plik Kontrolny
Regulamin forum
Jeśli wątek dotyczy błędów proszę wkleić log i odpowiedni fragment JPK*.xml

JPK_VAT_2

Postprzez Pio » 30.11.2016 20:19

Jak ktoś ma wolne chwile, to dogrywka i import definicji XML JPK_VAT_2.
Czas na masowe testy ;)

Trzeba się śpieszyć, bo zaraz PIS mnie deportuje na Madagaskar.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: JPK_VAT_2

Postprzez Renata81 » 02.02.2017 20:20

Panie Piotrze przy próbie wysyłki wygenerowanego pliku jpk_2 pojawia się "problem".
tzn. po wyborze dokumentu do wysyłki "staus dokumentu JPK" : "Niepoprawny"
(program do wysyłki "Klient JPK 2.0")

Mam nadzieje na pomoc i że jeszcze Pan nie został deportowany ;)
Bo jak tu będzie żyć... jak żyć??

pozdrawiam,
Renata
Renata81
 
Postów: 24
Dołączył: 08.03.2014 12:23

Re: JPK_VAT_2

Postprzez toxic69 » 10.02.2017 17:48

Witam wszystkich na forum!
Wiem że vatowiec nie wrzuca do xml numeru NIP. Udało mi się to sprawdzić. Radzę sobie w ten sposób że otwieram wyeksportowany plik jpk otwieram przy pomocy wordpada i edytuję dopisująć NIP firmy.
toxic69
 
Postów: 1
Dołączył: 09.02.2017 10:11

Re: JPK_VAT_2

Postprzez admin » 16.02.2017 21:56

.. w którym miejscu brakuje NIP ?

w
<Podmiot1>
<IdentyfikatorPodmiotu>

jest
admin
Administrator
 
Postów: 30
Dołączył: 16.12.2007 11:35

Re: JPK_VAT_2

Postprzez admin » 16.02.2017 21:58

Renata81 napisał(a):Panie Piotrze przy próbie wysyłki wygenerowanego pliku jpk_2 pojawia się "problem".
tzn. po wyborze dokumentu do wysyłki "staus dokumentu JPK" : "Niepoprawny"
(program do wysyłki "Klient JPK 2.0")


szkoda, że nie ma więcej szczegółów :(

Renata81 napisał(a):Mam nadzieje na pomoc i że jeszcze Pan nie został deportowany ;)
Bo jak tu będzie żyć... jak żyć??


Jeszcze nie dostałem biletu ;)
admin
Administrator
 
Postów: 30
Dołączył: 16.12.2007 11:35

Re: JPK_VAT_2

Postprzez Renata81 » 17.02.2017 00:22

Plik się generuje. Można go otworzyć w WordPad.
Nie wiem o co chodzi z niepoprawnością pliku.
Czy problem jest w wygenerowanym pliku czy też może coś nie tak z tym programem do wysyłki o którym wspomniałam.
Poniżej załączam podgląd z programu do wysyłki.
Pozdrawiam,
Renata

EDIT: Udało mi się rozwiązać mój problem. W adresie w miejscu "nr lokalu" musiałam wpisać "-" i zadziałało :D . Brakowało też kodu urzędu ale to poprawiłam sobie od razu.
Dodam, że "lista błędów" pokazuje się po kliknięciu na "nią" prawym przyciskiem myszy bo jakoś nie wiem czemu nie potrafiłam tej listy wcześniej "podglądnąć" :oops: :roll:

Dziękuję za zainteresowanie. Prośba o "więcej szczegółów" pomogła mi rozwiązać mój problem ;)
Załączniki
problem z jpk2.png
Renata81
 
Postów: 24
Dołączył: 08.03.2014 12:23

Re: JPK_VAT_2

Postprzez krystian73 » 17.02.2017 15:44

Poniżej wykaz problemów, które napotkałem podczas próby wysłania do MF, pliku XML wygenerowanego z aplikacji.
1. Plik musi być wygenerowany w UTF-8
2. Przed nazwą każdego elementu powinien występować przedrostek. W zasadzie do wszystkich elementów należy dopisać „tns:”, z wyjątkiem elementów: NIP, PelnaNazwa, REGON – tam już jest „etd:”
3. Dla elementów SprzedazWiersz i ZakupWiersz muszą występować wszystkie elementy K_... – dla SprzedazWiersz są to odpowiednio elementy o nazwach K_10 do K_39 a dla ZakupWiersz K_43 do K_50
4. Dla pustych elementów K_... należy wprowadzić wartość 0 (zero)
5. KodUrzedu jest pusty – być może wynika to z tego, że nie mam poprawnie skonfigurowanej aplikacji. Czy kod Urzędu Skarbowego można gdzieś w aplikacji wprowadzić?

Testy przeprowadziłem na nowej wersji aplikacji wystawionej przez MF (Klient JPK 2.0).

Do czasu dogrywki, mam nadzieję, że takowa będzie, można problem rozwiązać wykorzystując Excel’a.
1. Wczytujemy wygenerowany plik XML do Excel’a.
2. Dodajemy brakujące kolumny (dla SprzedazWiersz i ZakupWiersz) – pamiętać o ich kolejności
3. W dodanych kolumnach uzupełniamy puste komórki wartościami 0. To samo robimy w przypadku istniejących już kolumn. Należy jedynie pamiętać, że uzupełnienie jest w ramach sekcji SprzedazWiersz lub ZakupWiersz – np. jeśli dane wystąpiły w sekcji pierwszej to 0 uzupełniamy tylko tam.
4. W moim przypadku po wciągnięciu do Excel’a kolumny w w/w sekcjach nie były w kolejności narastającej – było np. K_20, K_21 i K_19. Ten problem uzależniony jest od rozkładu danych w XML’u. W takim przypadku należy przesunąć kolumny tak aby indeksy za K_ były narastająco.
5. Rozkład danych w wierszach należy odwzorować zgodnie z przykładowym plikiem zamieszczonym na stronie MF. Co do zasady każda sekcja zajmuje osobne wiersze w Excelu. Dane z sekcji poprzedzających nie powtarzają się – trzeba się trochę pobawić.
6. Zwróćcie uwagę na format daty – Excel w zależności od konfiguracji Windows’a, może podmienić format (jeśli coś będzie nie tak to sprawdzić jak jest w przykładowym pliku)
7. Wynik zapisujemy w pliku csv – kolumny rozdzielone ; (średnikami)
8. W aplikacji do wysyłania JPK udostępnionej prze MF wykonujemy konwersje pliku csv na XML.
9. Po przekonwertowaniu pliku robimy wysłanie dokumentu XML – w tym celu potrzebny jest podpis elektroniczny.
krystian73
 
Postów: 3
Dołączył: 17.02.2017 08:34

Re: JPK_VAT_2

Postprzez Pio » 18.02.2017 11:55

Bardzo dziękuję za cenne uwagi.

Eksporty do XML nie są zaszyte w programie, są zapisane w bazie i każdy ma swoje.

menu System->Raporty XML <- tam są nagłówki, między innymi wskazanie kodowania ogonków
menu System->Definicje XML <- tam są specyfikacje

przykładowo: kod US można wpisać z ręki zamiast formuły lub wpisać go do pola PESEL kontrahenta ze wskazanym DST_KLI

Cierpię na brak czasu, jak każdy, ale zajmę się odświeżeniem definicji.

a, zapomniałem, w Definicje XML za pomocą Import wciąga się publiczne definicje eksportu do XML
no i każdy może je modyfikować i budować nowe
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: JPK_VAT_2

Postprzez Pio » 20.02.2017 19:11

dogrywka
Definicje XML->Import
wersja 0.03 z dnia 2017.02.20
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: JPK_VAT_2

Postprzez gumek » 27.02.2017 20:21

Witam Państwa. W dniu dzisiejszym otrzymałem aplikację do wizualizacji kontrolnej plików JPK
napisaną przez Jarka Niemczyka z firmy Sigma z Bielska-Białej z upoważnieniem
do bezpłatnego udostępnienia wszystkim użytkownikom.
Na razie wyświetla JPK_VAT(2), w opracowaniu kolejne.
Wymagany jest dostęp do Internetu. Program łączy się z serwerem SIGMY.

Program uruchamiamy z parametrami:
JpkToHTML.exe [PlikJPK.xml] [open]
Pierwszy parametr to plik xml z dokumentem JPK, jeśli jako drugi
parametr podamy "open", po zakończonej pracy program otworzy
wygenerowany plik HTML w domyślnej przeglądarce.
Plik HTML tworzony jest w tym samym katalogu co plik XML i posiada taką
samą nazwę.

Technicznie można to wykonać metodą "upuszczania" pliku .xml na aplikację JpkToHTML.exe. Utworzy się
plik HTML , który otwieramy i ewentualnie drukujemy w przeglądarce.

DO pobrania: https://www.dropbox.com/s/2govt65iznxto ... L.zip?dl=0

Życzę zadowolenia z aplikacji. Może jeszcze ktoś ma apkę do udostępnienia?
PS.
Pio, może podepniesz ją do Vaciaka?
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Następna

Powróć do JPK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron