JPK_VAT

Jednolity Plik Kontrolny
Regulamin forum
Jeśli wątek dotyczy błędów proszę wkleić log i odpowiedni fragment JPK*.xml

Re: JPK_VAT

Postprzez kkucz » 13.09.2017 14:57

Żeby sumy kontrolne VAT nie były zaokrąglone, trzeba wpisać w definicjach XML "JPK_VAT_2":

a) jako: JPK_VAT_2\4.SprzedazCtrl\PodatekNalezny\:
iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"SA23V")),PVATS->WAR,"")

b) jako: JPK_VAT_2\6.ZakupCtrl\PodatekNaliczony\
iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"ZAV")),PVATS->WAR,"")

Po tych zmianach generowany JPK_VAT_2_rrrrrmm.xml przechodzi pozytywnie walidację w Transmiterze JPK MinFin. Gdy w czasie eksportu XML (JPK_VAT_2) pojawią się błędy "aliasu", pomoże otwarcie "w tle" tabeli PVATS poprzez wybranie: "System>Tabele>wybrać z listy PVATS>Dane" i pozostawienie okna z danymi otwartego do czasu zakończenia eksportu).


PS: Formuły są prawidłowe wyłącznie przy 100% sprzedaży opodatkowanej 23% VAT. Bardziej uniwersalna formuła musiałaby zsumować wszystkie rodzaje sprzedaży czyli SAxV, gdzie x to używane stawki VAT.
kkucz
 
Postów: 1
Dołączył: 17.01.2010 21:42

Re: JPK_VAT

Postprzez ann » 15.09.2017 10:03

Można również otworzyć plik JPK w notatniku i w pozycjach z podsumowaniem sprzedaży i zakupu dopisać grosze zgodnie z rejestrami VAT.

Również w notatniku można dopisać kwoty netto i vat do pozycji księgowanych w innej kategorii np. "C" - zakupy zaliczane do środków trwałych, gdyż plik zawiera dane kontrahenta, jednak bez kwot. Zachowując formę np.: <K_45>100.00</K_45>
<K_46>23.00</K_46>
U mnie to działa.
ann
 
Postów: 13
Dołączył: 25.02.2015 10:58

Re: JPK_VAT

Postprzez Andrzej Lalek » 16.09.2017 15:59

kkucz napisał(a):iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"SA23V")),PVATS->WAR,"")



do kogo mogę się zgłosić o wyjaśnienie? szczegółów szukać w składni z SQL-a, Firebirda czy Accesa?
czyli: jeśli PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"SA23V"))
to wykonaj: PVATS->WAR

???
Andrzej Lalek
 
Postów: 57
Dołączył: 06.12.2011 22:36

Re: JPK_VAT

Postprzez Pio » 20.09.2017 20:57

PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"SA23V"))

PVATS->(dbseek(??)) - szukaj w tabeli PVATS z wykorzystaniem indeksu
VG('okr') - oczytaj co jest w zmiennej 'okr'
left('coś',x) - zwróć x znaków od lewej
right('coś',x) - zwróć x znaków od prawej

"M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2) - może wyglądać tak: M201709

'SA23V' - to wartość w polu KSV tabeli PVATS

proszę przejść do menu System->Tabele, poszukać PVATS i guzik [Dane]
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: JPK_VAT

Postprzez ann » 21.09.2017 10:53

kkucz napisał(a):b) jako: JPK_VAT_2\6.ZakupCtrl\PodatekNaliczony\
iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"ZAV")),PVATS->WAR,"")


Po wprowadzeniu zmian w definicjach jest ok, lecz jako że nie ujmowało kategorii C z rejestru zakupu, więc zmodyfikowałam w definicjach XML w pozycji Zakup/Wiersz K_45 i K_46 (w miejsce M wpisałam C). Teraz te pozycje są pięknie wykazane, ale w podsumowaniu nie są ujęte.
Gdy do powyższej formuły po "ZAV" dopiszę +"ZCV", pozycja ta dotyczy kategorii C - zakup środków trwałych, wówczas w podsumowaniu zakupu mam prawidłową kwotę VAT, ale bez groszy.
Proszę o podpowiedź, jakiego szczegółu brakuje do poniższej definicji, aby podsumowanie VAT naliczonego było z groszami.
iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"ZAV"+"ZCV")),PVATS->WAR,"")
ann
 
Postów: 13
Dołączył: 25.02.2015 10:58

Re: JPK_VAT

Postprzez jastom » 22.09.2017 02:17

ann napisał(a):Proszę o podpowiedź, jakiego szczegółu brakuje do poniższej definicji, aby podsumowanie VAT naliczonego było z groszami.
iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"ZAV"+"ZCV")),PVATS->WAR,"")


nie jestem specjalistą i też to dopiero rozgryzam, ale wydaje mi się że powinno być tak:
iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"ZAV")),PVATS->WAR,"") + iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"ZCV")),PVATS->WAR,"")
pozdrawiam
tomek
jastom
 
Postów: 21
Dołączył: 12.05.2010 19:21

Re: JPK_VAT

Postprzez ann » 22.09.2017 12:08

jastom napisał(a):nie jestem specjalistą i też to dopiero rozgryzam, ale wydaje mi się że powinno być tak:
iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"ZAV")),PVATS->WAR,"") + iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"ZCV")),PVATS->WAR,"")


Tak, to działa, dzięki. Próbowałam dodawać ale nie całość.

Pozdrawiam
Anna
ann
 
Postów: 13
Dołączył: 25.02.2015 10:58

Re: JPK_VAT

Postprzez jastom » 22.09.2017 13:21

kkucz napisał(a): PS: Formuły są prawidłowe wyłącznie przy 100% sprzedaży opodatkowanej 23% VAT. Bardziej uniwersalna formuła musiałaby zsumować wszystkie rodzaje sprzedaży czyli SAxV, gdzie x to używane stawki VAT.


to może jeszcze dla tych "bawiących się w budowlankę" (tj. 23% i 8% VAT - jako: JPK_VAT_2\4.SprzedazCtrl\PodatekNalezny\ ):
iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"SA23V")),PVATS->WAR,"") + iif(PVATS->(dbseek("M"+left(VG('okr'),4)+right(VG('okr'),2)+"SA08V")),PVATS->WAR,"")


PS. @kklucz dzięki za formuły :)
pozdrawiam
tomek
jastom
 
Postów: 21
Dołączył: 12.05.2010 19:21

Re: JPK_VAT

Postprzez ann » 04.10.2017 12:24

JPK_VAT działa, ale zauważyłam jeszcze jeden mały szczegół. Mianowice Data Zakupu, u mnie plik generuje tę datę z pierwszej kolumny księgi dokumentów, wg definicji KD->DATA, ale w tej pozycji wprowadzam datę wpływu tożsamą z pozycją "otrzymano".

Potrzebuję zmienić w definicjach XML KD->DATA na KD->(w miejsce DATA wstawić datę wystawienia z 12 kolumny KD).
Proszę o podpowiedź

Pytanie nieaktualne, wpisałam KD-> D_WYST bez kropki na końcu i działa.

Pozdrawiam
Anna
Ostatnio edytowany przez ann, 04.10.2017 15:10, edytowano w sumie 1 raz
ann
 
Postów: 13
Dołączył: 25.02.2015 10:58

Re: JPK_VAT

Postprzez jastom » 04.10.2017 15:08

ann napisał(a):Potrzebuję zmienić w definicjach XML KD->DATA na KD->(w miejsce DATA wstawić datę wystawienia z 12 kolumny KD).


spróbuj:
KD->D_WYST

pzd.
pozdrawiam
tomek
jastom
 
Postów: 21
Dołączył: 12.05.2010 19:21

PoprzedniaNastępna

Powróć do JPK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron