Przelewy ?

Re: Przelewy ?

Postprzez Pio » 18.03.2008 12:34

Strasznie "dużo" tam informacji, a ktoś tu narzeka na brak informacji o vaciaku :)

Dobra, mam taki zapis:
Tytuł_Płatności;Kwota;Waluta;Nazwa_kontrahenta;Numer_rachunku

No i potrzebuję następujące informacje:
1. co to za nazwa kontrahenta ? czy wklepana w banku, czy przyszła z przelewem, czy skrócona, czy pełna itd. ?
2. czy to typowy csv, teksty w "" i jakie kodowanie ?

a może dostanę na priva jakiś przykładzik ? :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Przelewy ?

Postprzez Pio » 20.03.2008 13:53

a format wyciągów bankowych w KB ?

Ciekawostka, wysłałem e-mail z prośbą o podesłanie formatu plików wymiany do KB, ING, PKOBP. BRE
Otrzymałem odpowiedź z ING z kompletną dokumentacją, to chyba coś znaczy oraz z BRE, że nie ma importu/eksportu.
Najwyraźniej reszta ma to gdzieś. Taka mała próba zainteresowania ze strony banków.
Widocznie niewiele z nich rozumie ( czyt. 1/3 ? ), że są już czasy wolnego rynku.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Przelewy ?

Postprzez Pio » 22.03.2008 15:24

Jak ktoś ma konto w kredyt banczku, to może po dogrywce spróbować import wyciągu bankowego.

Przechodzę do formatów ING.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Przelewy ?

Postprzez Pio » 22.03.2008 22:35

jest import plików ING *.sta format MT940
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Przelewy ?

Postprzez edi67 » 25.03.2008 18:46

Pio napisał(a):Jak ktoś ma konto w kredyt banczku, to może po dogrywce spróbować import wyciągu bankowego.


U mnie nie udało się zaimportować pliku z przelewem.
Po jakim polu Vatowiec próbuje rozpoznać kontrahenta (i dokument)?
Po pierwszych niepowodzeniach spróbowałem wprowadzić taki sam numer konta, potem nazwę kontrahenta i na końcu skrót, ale nadal nie importuje przelewu.

Poza tym po wybraniu Import za każdym razem dodaje nowy wiersz z przelewami - zatem po 5 nieudanych próbach mam 5 wierszy z tą samą datą (próbuje importować w oknie Bank, kasa i kompensaty.)
Ciągle pojawia się informacja, że nie można przywiązać płatności.. (przy okazji, może lepiej zamienić to słowo na powiązać?)
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Przelewy ?

Postprzez Pio » 25.03.2008 20:44

Algorytm importu:

1. wczytanie pliku
2. wyszukanie konta firmy i określenie rodzaju poszczególnych operacji - należności/zobowiązania
3. wyszukanie kontrahentów na podstawie rozrachunków
(to bardzo ważny punkt, program ustala listę dokumentów do zapłaty i na jej podstawie
nastąpi wyszukanie konkretnych zapłat)
4. jeśli nie pomogło ustalenie kontrahenta za pomocą rozrachunków, to nastąpi przeszukanie całej bazy kontrahentów
5. jeśli się udało wyszukanie kontrahenta i dokumentu, to pozycja jest wpisywana do specyfikacji wyciągu

Dodatkowo program "uczy się" i jeśli "jest pewien", że kontrahent w wyciągu to ten sam co w bazie,
to uzupełnia jego konto bankowe, czyli przy kolejnym imporcie już nie jest uruchamiany dosyć
skomplikowany algorytm wyszukiwania kontrahenta, lecz tylko jego konta bankowego.

Podsumowując, import przejdzie bez problemu jeśli są prowadzone rozrachunki i nazwy kontrahentów
choć trochę przypominają te w banku. Natomiast osiąga największą prędkość, gdy kontrahenci
mają uzupełnione konta bankowe.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Przelewy ?

Postprzez cichon » 23.07.2014 22:24

Odgrzeje temat, bo po przeszukaniu forum nie znalazłem...
Poszukuję sposobu na import z XML wyciągów z BKO BP, BNP Paribas. Zamiast XML mam jeszcze CSV. Ma ktoś może opracowane te banki?
cichon
 
Postów: 15
Dołączył: 26.09.2013 00:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przelewy ? / Konwersja z CSV do MT940

Postprzez piotr7799 » 12.07.2017 08:51

Jeśli jest potrzebny MT940, a bank go nie oferuje to można skorzystać z bezpłatnego konwertera online http://www.mt940.eu. Konwertuje pliki CSV z mBanku do MT940 zgodnie ze wzorem mBanku. Może na plikach BKO BP, BNP Paribas też zadziała. Nie wiem tylko jak "nauczyć" vatowca sposobu importowania plików MT940 z mBanku.
piotr7799
 
Postów: 8
Dołączył: 09.11.2012 15:40

Poprzednia

Powróć do nowości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron