e-Deklaracje

Re: e-Deklaracje

Postprzez gumek » 13.01.2015 21:47

Na samym początku przelicz WYNAGRODZNIA, wydrukuj karty płac, zweryfikuj kwoty.
Teraz eksportujesz każdego ludka z WYNAGRODZEŃ.

Sprawa jest prostsza niż myślisz. po co cały program edelaracje?
Wystarczy formularz aktywny ze strony MF wersja zgodna z oznaczeniem w xmlu.
Otwierasz formularz, ROZSZERZONE->FUNKCJE ROZSZERZONE IMPORTUJ.
Podczas eksportu xml został założony folder :\BR\BAZY\"FIRMA"\Deklaracja.
To w nim znajdziesz xmla do zaimportowania z nazwą skłądjąca się z symbolu formularza roku m-ca nazwiska pierwszej litery imienia i nr PESEL. Wskazujesz importujesz i po bólu.
Ustawienia do eksportu poszczególnych składników jak w zeszłym roku z wersji 20, numery pól się nie zmieniły.
Dla przypomnienia numery pól są w składnikach płacowych kol. P11 dla PIT-11,P40 PIT-40, P4 PIT-4R.
po wysyłce drukujemy dla pracownika i zapisujemy dla siebie kopię w pdf.
następnie czyścimy formularz i ponowny import następnego pracownika.


PIT4R

SEKCJA C.1 zaliczki od wynagrodzeń wartość 21
SEKCJA C.6 rozliczenie dopłaty z roku poprzedniego wartość 46
SEKCJA C.7 rozliczenie dopłaty z roku poprzedniego wartość 48
SEKCJA C.10 umowy cywilno-prawne i inne art 13 pkt 2 etc. wartość 9

Wartości są historyczne jeszcze jak obowiązywał comiesięczny PIT-4
jesli ktoś potrzebuje wypełnić inne sekcje zapraszam do edycji xmla.

Pozdrawiam
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: e-Deklaracje

Postprzez Omenus78 » 14.01.2015 13:58

Witam
A czy jest opcja eksportu xml'a deklaracji VAT UE ? Bo paierową wersję składamy do 15-tego a w e-deklaracjach mozna do 25-tego. Więc mamy 10 dni w zapasie ;-).
Omenus78
 
Postów: 12
Dołączył: 07.01.2015 14:38

Re: e-Deklaracje

Postprzez iska » 14.01.2015 15:20

Dziękuje za dokładny opis postępowania po otwarciu deklaracji z MF, dane zostały zaimportowane. Operacja przebiegła pomyślnie.
Pozdrawiam
iska
 
Postów: 2
Dołączył: 13.01.2015 16:04

Re: e-Deklaracje

Postprzez najmar11 » 20.01.2015 13:36

gumek napisał(a):...
Teraz eksportujesz każdego ludka z WYNAGRODZEŃ.

Sprawa jest prostsza niż myślisz. po co cały program edelaracje?
Wystarczy formularz aktywny ze strony MF wersja zgodna z oznaczeniem w xmlu.
Otwierasz formularz, ROZSZERZONE->FUNKCJE ROZSZERZONE IMPORTUJ.
Podczas eksportu xml został założony folder :\BR\BAZY\"FIRMA"\Deklaracja.
To w nim znajdziesz xmla do zaimportowania z nazwą skłądjąca się z symbolu formularza roku m-ca nazwiska pierwszej litery imienia i nr PESEL. Wskazujesz importujesz i po bólu.
...


Czyli jak mam 80 pracowników to dla każdego osobno mam tak przeklikać PIT-11 żeby go wysłać?!
1. wyeksportować plik
2. zaimportować do formularza
3. wysłać
4. wydrukować
5. zapisać
i tak 80 razy
a każda czynność to jest kilka kliknięć
przecież to jest chore, po czymś takim to ja będę musiał rehabilitować palca wskazującego... ;)

Nie ma możliwości zrobienia tego w sposób masowy?

Owszem w "Wynagrodzeniach" każdego muszę sprawdzić osobno, ale potem już eksport do pliku mógłby być seryjny
- czy wysyłka może być zrobiona z pominięciem importu do formularza PDF?
pytam bo jeszcze się nie orientowałem w sposobach wysyłki elektronicznej...
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34

Re: e-Deklaracje

Postprzez Piter » 22.01.2015 12:32

i tak 80 razy
a każda czynność to jest kilka kliknięć
przecież to jest chore, po czymś takim to ja będę musiał rehabilitować palca wskazującego... ;)

Nie ma możliwości zrobienia tego w sposób masowy?

Owszem w "Wynagrodzeniach" każdego muszę sprawdzić osobno, ale potem już eksport do pliku mógłby być seryjny
- czy wysyłka może być zrobiona z pominięciem importu do formularza PDF?
pytam bo jeszcze się nie orientowałem w sposobach wysyłki elektronicznej...


Masowa wysyłka danych w plikach xml do systemu e-Deklaracje
http://www.ppus.pl/ bezpłatny, ale skomplikowany
http://www.bcsopot.com.pl/bcEDEK.php płatny, bardzo prosty w obsłudze
http://pit.waw.pl/pit.htm seryjne wydruki i zapis do xml
Ostatnio edytowany przez Piter, 06.06.2018 12:34, edytowano w sumie 1 raz
Piter
 
Postów: 4
Dołączył: 13.02.2014 22:38

Re: e-Deklaracje

Postprzez gumek » 22.01.2015 15:49

To zależy od technologii.Najmar 11 Czytaj ze zrozumieniem proszę.
Ja osobiście chcę mieć pewność co do wartości wysyłanych w deklaracji, to po pierwsze (tabela WYNAGRODZENIA to nie to samo co składnik wynagrodzenia eksportowany do deklaracji-inna tabela inny mechanizm), po drugie i tak musisz dać wydruk PITu "pacjentowi".
Dlatego tez najpierw drukuje karty wynagrodzeń.
Potem export do okreslonego PIT (ludek może chcieć PIT40) i tak eksportujemy wszystkich nie wychodzac z WYNAGRODZEŃ.
Potem jeden raz otwieram wzorcowy PIT11 z MF .
Robię import pierwszego ludka, sprawdzam wartości, zaznaczenie kosztów uzyskania (zdefiniowanie kosztów nie jest wbrew pozorom proste i nie zawsze ta warość pojawi się w moim xmlu a co za tym idzie deklaracja jest błedna.)
Weryfikuje, wysyłam (pojawia się nr wysyłki na formularzu, drukuję(dla pacjenta czy tez do własnej dokumentacji) i zapisuję w formie elektroniczne z określona nazwą .
Czyszczę formularz, kolejny import,sprawdzenie ,wysyłka itd.

Co do wysyłki zbiorczej (kolega Piter) to możesz wysłać hurtem wadliwy xml (wystarczy jedna błędna w całym zbiorczym PIT11Z. Oszczędność czasu? Tylko na wielokrotnym podpisie i wysyłce. W przypadku błędu jaka oszczędność?
Reszta i tak musi być zrobiona.

Natomiast jeśli ktoś uważa tak jak Ty, to życzę wszystkiego dobrego i proponuję napisać xml PIT11Z zgodnie ze schemą MF, poprosic Piotra o przeróbkę w programie i nie korzystać z udostępnionego przeze mnie wzorca dla pojedynczej wysyłki. Pozdrawiam niezadowolonych i narzekających.Weźcie się do pracy, udostępnijcie inne aktywne druki oparte na xmlu, raporty definiowane, nadruki etc. Zacznijcie również dawać a nie tylko brać i wymagać.
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: e-Deklaracje

Postprzez najmar11 » 22.01.2015 16:05

gumek napisał(a):...

Natomiast jeśli ktoś uważa tak jak Ty, to życzę wszystkiego dobrego i proponuję napisać xml PIT11Z zgodnie ze schemą MF i nie korzystać z udostępnionego przeze mnie wzorca dla pojedynczej wysyłki. Pozdrawiam niezadowolonych i narzekających.Weźcie się do pracy, udostępnijcie inne aktywne druki oparte na xmlu. Zacznijcie również dawać a nie tylko brać i wymagać.


Źle mnie zrozumiałeś - absolutnie nie mam pretensji do Ciebie.
Zrobiłeś co mogłeś i należą Ci się podziękowania za udostępnienie swojej pracy.
Niewątpliwie skorzystam z Twojej pracy i będę musiał zrobić tak jak to opisałeś.

Pretensje to ja mam do naszego Państwa, że zmusza do elektronicznej wysyłki nie dając do tego dobrych narzędzi...
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34

Re: e-Deklaracje

Postprzez gumek » 22.01.2015 16:31

Piotr ma pliki z poprawionym PIT4R, Prosiłem, żeby załaczył do dogrywki.
Co do MF to formularze funkcjonują jak widać.Np PIT40 ma błąd,pole wyliczane 68 nie zostało zdefiniowane i trzeba z palca wpisywać wartość,
Wysłałem do nich maila, ale odpowiedzi nie ma.
Sam chciałem zrobić wysyłkę seryjna, ale jak już wyjaśniałem ładowane dane do xmla muszą mieć komplet poprawnych danych.Pole kosztów uzyskania np jesli osoba nie jest zatrudniona cały rok, bądź zmieniły sie te koszty w trakcie roku itd. Papierowo urzędy nakazywały zaznaczenie wielu pól logicznych jesli były stosowane różne koszty, elektronicznie to niemożliwe. PIT 40 i tak będzie musiał być poprawiony, tak przypuszczam, ponieważ istotna w ministerialnej schemie jest kolejność.Trzeba więc dopisać sortowanie. Zrobię to może dzisiaj.
Przypominam o prawidłowym zdefiniowaniu pól w składnikach płacowych tak, żeby nie dublowały się wartości i zaciagały się do odpowiednich pól.
Nie zapomnijcie o pobraniu potwierdzeń wysyłek, wczesniejszym zainstalowaniu wtyczki do Acrobt Readera. ;)

Co do krytyki to oczywiście jest bardzo pożądana, ale przemyślna i konstruktywna najlepiej ze wskazaniem błędu. Pomysły, jak najbardziej tylko po wstepnej analizie :czym dysponujemy, co możeny zrobić bez ingerencji programistycznej Piotra.
Pozdrawiam, życżę upojnego klikania.

PS
Wyślij najpierw jedną deklarację czy przejdzie.Później jazda zgodnie z opisem.
Wysyłka z drukiem i tak zajmie mniej czasu niż drukowanie 3 kopii.
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: e-Deklaracje

Postprzez gumek » 22.01.2015 16:42

Omenus78 napisał(a):Witam
A czy jest opcja eksportu xml'a deklaracji VAT UE ? Bo paierową wersję składamy do 15-tego a w e-deklaracjach mozna do 25-tego. Więc mamy 10 dni w zapasie ;-).


http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/ ... 0/VAT-UE(3)_v1-0E.pdf

Lepiej pobierz, wypełnij z palca, wyslij. Mniej roboty niz z xmlem i zostanie jako wzorzec do nastepnych deklaracji.
Nie mam czasu teraz sie tym zająć.Przykro mi, sa priorytety.
A może sam spróbujesz wzorując sie na VAT-7 ?

Pozdrawiam.
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: e-Deklaracje

Postprzez gumek » 22.01.2015 16:47

marek_1 napisał(a):po wpisaniu w polu PESEL numeru Urzędu Skarbowego działa.
Dziękuję Bardzo.
Czy można automatycznie wypełnić pola nr 65 - imię ; 66 - nazwisko ; 68 nr telefonu
pozdrawiam Marek


Nie, te pola nie są importowane przez formularz ani nie są wysyłane do US.
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

PoprzedniaNastępna

Powróć do nowości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron