e-Deklaracje

Re: e-Deklaracje

Postprzez edi67 » 22.04.2016 22:07

Nie wiem czego VAT7 uparcie nie pobiera mi osobistego numeru telefonu osoby eksportującej deklarację.
Po dodaniu USERLST w Raportach XML > tab.eksportu działa USERLST->IMIE/NAZWISKO, ale nie chce eksportować USERLST->TEL.. :roll:
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: e-Deklaracje

Postprzez qriozum » 23.04.2016 17:07

babaj napisał(a):Załączam definicje VAT-7(16) i VAT-7K(10). Pobieramy plik:
XML_STR.zip
rozpakowujemy do katalogu: c:\BR\PROGRAMY\HELP\ i usuwamy pliki z rozszerzeniem .cdx. Następnie w Vatowcu, System/Definicje XML polecenie Import.

Pio ulepszył program i teraz jest możliwość, że wypełniona deklaracja będzie się nam otwierać automatycznie w Adobe Reader (nie trzeba importować danych z .xml). W tym celu musimy wprowadzić kilka informacji w System/Raporty XML:
Przechwytywanie.JPG
to jest, w kolumnie roz.[szerzenie] wpisujemy XDP, a w kolumnie pdf wpisujemy nazwę naszego aktywnego, pustego formularza (np. dla VAT-7(16) będzie to: VAT-7(16)_v1-0E_2016[.pdf] - rozszerzenie można pominąć).

Wartość "XML" w kolumnie roz. sprawi, że wszystko pozostanie po staremu, czyli w katalogu Deklaracja zapisze nam się .xml, który będziemy importować do .pdf - nie potrzebne są osobne definicje, wszystko co jest niezbędne dla formatu .xdp Pio zaszył w Vatowcu.



Rozpocząłem testy ze świetną opcja otwierania wypełnionych formularzy Kadrowca w AdobeAcrobacie.
Ze strony MF pobrałem aktywny formularz "PIT-11(23)_v1-0E.pdf"
Postąpiłem dokładnie wg instrukcji. Na karcie "Płące/Wynagrodzenia" wybieram testowego pracownika i z menu wybieram "Operacje/Export XML" - otwiera się okienko w którym jest "PIT-11(23).
Po jego wybraniu, uruchamia się AdobeAcrobat z formularzem "PIT-11(23) i wypełnia pola nr 34 i 35, a powinien wypełnić pola nr 29 i 30. Z tym że dla pola "35" pobiera jakieś wyimaginowane dane oraz wyświetlony jest monit o treści:
"Ostrzeżenie dla płatnika
Pozycja 35 - kwota kosztów uzyskania przychodów przekracza 50% kwoty przychodu z pozycji 34"

Nie wypełniane są ponadto pola nr: 5, 28, 33, 70, 72.

W których miejscach mogę dokonać edycji by właściwe dane trafiały na właściwe pola w formularzu PDF?


Thnx :)
qriozum
 
Postów: 41
Dołączył: 11.02.2012 17:16

Re: e-Deklaracje

Postprzez qriozum » 23.04.2016 18:44

Dobra, opanowane ;)
Pozmieniałem w "Definicjach płacowych", w kolumnie "PIt11" ;)

Pole wyboru w "28" zostawię sobie na później do rozkminienia ;)
Chyba że ktoś wcześniej podpowie :)
qriozum
 
Postów: 41
Dołączył: 11.02.2012 17:16

Re: e-Deklaracje

Postprzez qriozum » 23.04.2016 19:04

Mam rozwiązanie również dla zaznaczania odpowiedniego pola wyboru w sekcji "28" PIT-11, z uwagi na miejsce pracy a zamieszkania (wysokość KUP):
- System/Definicje XML, odszukujemy "PIT-11(23), przechodzimy do sekcji "pozycje szczegółowe", w lewym oknie podświetlamy "P_28" i teraz przesuwając mychę na prawe okienko , z prawokliku "Zmień".
Otwiera się nam edycyjne okno, a w nim w części "formuła exportu" wklejamy:

iif(PobierzSklPlc("PIT11",30)>1335,"3",iif(PobierzSklPlc("PIT11",30)<1335,.F.,"1"))

Wszakże w polu "30" naszego PITa mamy właśnie wysokość KUP :)
Natomiast nie mam pewności czy to "zadziała" przy opcjach "2" i "4" w sekcji pola 28 :D


To później jeszcze poćwiczę z tym, aby automatycznie wstawiał się właściwy urząd skarbowy w polu nr 5 naszego PITa
qriozum
 
Postów: 41
Dołączył: 11.02.2012 17:16

Re: e-Deklaracje

Postprzez babaj » 15.06.2016 21:27

qriozum napisał(a):To później jeszcze poćwiczę z tym, aby automatycznie wstawiał się właściwy urząd skarbowy w polu nr 5 naszego PITa


Ale jak to? Kod urzędu wstawia się w deklarację! Nie rozumiem w czym problem.

Może napiszę w skrócie jak powinno to być wprowadzone:
1. W kartotece kontrahenci zakładam US W-wa i w polu PESEL wpisuję kod urzędu. Inaczej: Słowniki/Urzędy.
2. W Kartoteka osobowa, dla danego pracownika wybieram właściwy urząd w kolumnie US.

Jeżeli pracownik ma zapodany urząd, a urząd ma wprowadzony swój kod to formuła:
Kod: Zaznacz wszystko
iif(DK->(dbseek(OSOBY->DST_KLI)),trim(DK->PESEL),"")

poradzi sobie.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: e-Deklaracje

Postprzez Jaro » 22.07.2016 19:33

qriozum napisał(a):
babaj napisał(a):Załączam definicje VAT-7(16) i VAT-7K(10). Pobieramy plik:
XML_STR.zip
rozpakowujemy do katalogu: c:\BR\PROGRAMY\HELP\ i usuwamy pliki z rozszerzeniem .cdx. Następnie w Vatowcu, System/Definicje XML polecenie Import.

Pio ulepszył program i teraz jest możliwość, że wypełniona deklaracja będzie się nam otwierać automatycznie w Adobe Reader (nie trzeba importować danych z .xml). W tym celu musimy wprowadzić kilka informacji w System/Raporty XML:
Przechwytywanie.JPG
to jest, w kolumnie roz.[szerzenie] wpisujemy XDP, a w kolumnie pdf wpisujemy nazwę naszego aktywnego, pustego formularza (np. dla VAT-7(16) będzie to: VAT-7(16)_v1-0E_2016[.pdf] - rozszerzenie można pominąć).

Wartość "XML" w kolumnie roz. sprawi, że wszystko pozostanie po staremu, czyli w katalogu Deklaracja zapisze nam się .xml, który będziemy importować do .pdf - nie potrzebne są osobne definicje, wszystko co jest niezbędne dla formatu .xdp Pio zaszył w Vatowcu.



Rozpocząłem testy ze świetną opcja otwierania wypełnionych formularzy Kadrowca w AdobeAcrobacie.
Ze strony MF pobrałem aktywny formularz "PIT-11(23)_v1-0E.pdf"
Postąpiłem dokładnie wg instrukcji. Na karcie "Płące/Wynagrodzenia" wybieram testowego pracownika i z menu wybieram "Operacje/Export XML" - otwiera się okienko w którym jest "PIT-11(23).
Po jego wybraniu, uruchamia się AdobeAcrobat z formularzem "PIT-11(23) i wypełnia pola nr 34 i 35, a powinien wypełnić pola nr 29 i 30. Z tym że dla pola "35" pobiera jakieś wyimaginowane dane oraz wyświetlony jest monit o treści:
"Ostrzeżenie dla płatnika
Pozycja 35 - kwota kosztów uzyskania przychodów przekracza 50% kwoty przychodu z pozycji 34"

Nie wypełniane są ponadto pola nr: 5, 28, 33, 70, 72.

W których miejscach mogę dokonać edycji by właściwe dane trafiały na właściwe pola w formularzu PDF?


Thnx :)


Witam wszystkich,
to moja pierwsza zalogowana wizyta na forum,
i od razu z zwracam się z prośbą o pomoc.
Po wysyłce E-deklaracji VAT-7(16) i VAT-7K(10) otrzymałem zwrotny komunikat o odrzuceniu plików:

401: Weryfikacja negatywna – dokument niezgodny ze schematem xsd [cvc-enumeration-valid: Value 'W przypadku niewpłacenia w obowiązującym terminie kwoty z poz. 51 lub wpłacenia jej w niepełnej wysokości, niniejsza deklaracja stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egze ucyjnym w administracji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1619, z późn. zm.).' is not facet-valid with respect to enumeration '[W przypadku niewpłacenia w obowiązującym terminie kwoty z poz. 52 lub wpłacenia jej w niepełnej wysokości, niniejsza deklaracja stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1619, z późn. zm.).]'. It must be a value from the enumeration.]

wcześniej wgrałem definicje do deklaracji z plików udostępnionych na forum.
Nie wiem, gdzie jest błąd.

Jaro
Jaro
 
Postów: 18
Dołączył: 22.03.2016 12:11

Re: e-Deklaracje

Postprzez babaj » 24.07.2016 07:10

To przez moją nadgorliwość. Wejdź w definicje xml i gdzieś przy końcu, usuń całkiem pozycję z pouczeniem.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: e-Deklaracje

Postprzez Jaro » 25.07.2016 18:33

Dzięki Bartosz za reakcję, teraz wszystko gra.

Pozdrawiam
Jarek
Jaro
 
Postów: 18
Dołączył: 22.03.2016 12:11

Re: e-Deklaracje

Postprzez babaj » 13.08.2016 19:54

Wyklikałem definicje VAT-UE(3). Pobieramy plik:
XML_STR.zip
(29.3 KIB) Ściągnięto 895 razy

rozpakowujemy do katalogu: c:\BR\PROGRAMY\HELP\ i usuwamy pliki z rozszerzeniem .cdx. Następnie w Vatowcu, System/Definicje XML polecenie Import. Ewentualne modyfikacje robimy już w samym Vatowcu: System/Definicje XML. Nazwę formularza należy podać w: System/Raporty XML kolumna pdf. U mnie jest wpisane: VAT-7\VAT-UE(3)_v1-0E co oznacza, że program będzie szukał formularza pdf w katalogu: [dysk]:\BR\BAZY\[nazwa firmy]\Deklaracja\VAT-7\VAT-UE(3)_v1-0E.pdf. Formularz pobieramy ze strony MF link tu: VAT-UE(3)_v1-0E.pdf.

Pliki w tym katalogu są nadpisywane podczas dogrywki, więc po zaimportowaniu definicji VAT-UE - dogrywka przywróci oryginalne pliki w katalogu HELP. Pozostałe definicje są już w oficjalnej wersji programu.

Proszę testować i zgłaszać uwagi.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: e-Deklaracje

Postprzez pkomin » 23.10.2016 15:55

babaj napisał(a):Wyklikałem definicje VAT-UE(3). Pobieramy plik:

XML_STR.zip
(29.3 KIB) Ściągnięto 15 razy


Też bym chętnie wyklikał nowy VAT-7K(11) ale nie wiem jak to ugryźć. Edycja plików XML_RAP i XML_STR poprzez calc idzie, strona kodowa (DOS/OS2-852) zachowana, w czasie importu błąd.
Może krótki poradnik jak to edytować?
pkomin
 
Postów: 12
Dołączył: 12.02.2014 21:12

PoprzedniaNastępna

Powróć do nowości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron