windykacja

windykacja

Postprzez Pio » 30.08.2012 19:01

Jest propozycja dodania nowej funkcjonalności:

"Program może zostać wzbogacony o nową funkcję.
Funkcję umożliwiającą szybkie zgłaszanie wierzytelności do windykacji.
Chodzi o umieszczenie w jednym z modułów programu przycisku, czy też stworzenie alertu,
za pomocą którego można byłoby w przypadku powstania przeterminowania należności,
za jego pomocą zgłaszać ten fakt do Zachodniopomorskiej Grupy Prawnej.

Jak miałoby to działać?
Zgłoszenie wierzytelności do windykacji równoznaczne byłoby z wysłaniem do nas e-maila z informacją,
że dany użytkownik potrzebuje naszej pomocy. E-mail taki mógłby od razu zawierać kopię niezapłaconej faktury,
czy też podstawowe informacje o niewypłacalnym kontrahencie, co by umożliwiało wstępną jego weryfikację.
Po otrzymaniu takiej wiadomości kontaktowalibyśmy się z użytkownikiem, potwierdzając zasadność naszej interwencji.
Dalej zaś następowałaby dalsza wymiana informacji.
Ważne, by nowa funkcja spełniała oczekiwania użytkowników - więc liczymy na sugestie, wskazówki w kwestii.

Co do warunków współpracy za pośrednictwem programu VATowiec przedstawiają się one następująco.
Każdy użytkownik VATowca może skorzystać z oferty dedykowanej dla tzw. klientów masowych - zlecając dużą liczbę spraw.
W takim przypadku pobierana jest stała kwota 59 zł netto plus 3% należności głównej,
które pobierane jest tylko w przypadku odzyskania całej kwoty zobowiązania - jeżeli cała kwota nie zostanie odzyskana firma nie dostaje 3%.

W ramach usługi podejmowane byłyby następujące czynności:
- windykacja telefoniczna i e-mailowa
- sporządzenie wezwania do zapłaty ( wydruk do 2 stron A4 na papierze firmowym, koperta, zapakowanie i wysyłka za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. listem poleconym za potwierdzeniem odbioru).

Ponadto użytkownik otrzymuje:
- możliwość bezpłatnego korzystania z pieczęci monitorującej w formie elektronicznej;
- newsletter'a z informacjami prawnymi (jeżeli wyrazi na to zgodę)."

Proszę o uwagi.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: windykacja

Postprzez piome » 10.09.2012 10:28

Pachnie mi to czymś podobnym do Krajowego Rejestru Długów, skojarzonego z "biurem windykacyjnym". Jako człowiek, który z nie jednym dłużnikiem borykał się i boryka, powiem krótko- niby można, czemu nie, ale- po co ??? Wątpię, żeby przyniosło to spektakularne korzyści komuś z zainteresowanych... skoro, poważni dłużnicy, śmieją się w nos z tego co robi KRD i temu podobne. Co pozostaje- normalna droga prawna, czyli najpierw wysłanie wezwania do zapłaty, a potem pozwu do odpowiedniego sądu. Wątpię, żeby użytkownicy vatowca nie potrafili, ściągnąć gotowców druków z internetu i dalej wiadomo... Co do zarabiania pieniędzy, dzięki i na vatowcu, to podpowiadam, to co samo narzuca się- utwórz Internetowe Biuro Rachunkowe działające w oparciu o program Vatowiec, gdzie za miesięczną opłatę i roczną umową, klienci po krótkim przeszkoleniu wypełnialiby "Kontrahentów" i RV, a następnie udostępnialiby dostęp do bazy swojej firmy, Biuru. Biuro robiłoby z tą bazą co trzeba, następnie odsyłałoby i jeszcze dodawało instrukcję co i jak podatnik ma sobie wydrukować i co i ile ma zanieść do US i ZUS....szczerze mówiąc- JUŻ, TERAZ, W TEJ CHWILI powierzyłbym obsługę, swojej nowej spółki z o.o., takiemu Biuru, na podobnych zasadach. Nie sądzę, żebym był odosobniony, bardzo wielu klientów na coś takiego by się zdecydowało, o ile ceny byłyby w miarę konkurencyjne, a z tym pewnie nie byłoby problemu...Trochę odpłynąłem od windykacji, ale wierz mi pożeglowałem w dobrym kierunku.
Piotr
piome
 
Postów: 25
Dołączył: 20.01.2008 12:33

Re: windykacja

Postprzez woythek » 10.09.2012 16:41

Witam, reprezentuje Zachodniopomorską Grupę Prawną, która wyszła z powyższą propozycją współpracy. Pozwolę sobie ustosunkować się do opinii użytkownika „piome”.

„Pachnie mi to czymś podobnym do Krajowego Rejestru Długów, skojarzonego z "biurem windykacyjnym".

W zaoferowanej możliwości współpracy skupiamy się przede wszystkim na windykacji należności kładąc nacisk na prewencję w oparciu o model funkcjonowania zewnętrznego działu windykacji - coś jak backoffice. Nie jest wykluczone, że jeżeli pojawiłoby się duże zainteresowanie naszą propozycją moglibyśmy zaoferować w ramach powyższej opłaty również możliwość wpisywania niewypłacalnych kontrahentów do bazy jednego z biur informacji gospodarczej. Nasza propozycja jest „żywym tworem”, który w każdej chwili można zmodyfikować w oparciu o oczekiwania Użytkowników dlatego liczymy na konstruktywne uwagi, propozycje.

"Jako człowiek, który z nie jednym dłużnikiem borykał się i boryka, powiem krótko- niby można, czemu nie, ale- po co ??? Wątpię, żeby przyniosło to spektakularne korzyści komuś z zainteresowanych... skoro, poważni dłużnicy, śmieją się w nos z tego co robi KRD i temu podobne. Co pozostaje- normalna droga prawna, czyli najpierw wysłanie wezwania do zapłaty, a potem pozwu do odpowiedniego sądu. Wątpię, żeby użytkownicy vatowca nie potrafili, ściągnąć gotowców druków z internetu i dalej wiadomo..."

Nie wątpię każdy sobie może poradzić z zadzwonieniem do dłużnika czy wysłaniem do niego wezwania do zapłaty, ale nie każdy jest w stanie to zrobić dobrze i nie każdy musi tracić czas i nerwy na powyższe czynności. Gdyby było inaczej to nie mielibyśmy co robić, ponadto możemy wymienić dziesiątki sytuacji, w których kontrahenci migali się od płatności do momentu wkroczenia firmy windykacyjnej – nie jest odkryciem, że podejmowane przez nas działania oddziaływają na dłużników psychologicznie, odpowiednio przeprowadzona rozmowa z dłużnikiem, profesjonalne wezwanie do zapłaty buduje słuszne przekonanie w dłużniku, że nie ucieknie od zobowiązania grając na czas. Oczywiście nie jest to regułą bo nie wszystkie sprawy da się załatwić skutecznie na etapie przedsądowym, który jest naszym ostatecznym działaniem.

Dużo osób chcących skorzystać z naszych usług przychodzi do nas kiedy jest już za późno, aby odzyskać pieniądze bez narażania się na znaczne koszty.
Jeżeli system będzie przewidywał możliwość szybkiej reakcji ( w niektórych przypadkach pewnie jakiejkolwiek reakcji) chociaż kilka osób skorzysta z możliwości skierowania sprawy do nas zanim kontrahent stanie się w ogóle niewypłacalny albo roszczenie się przedawni.


"Co do zarabiania pieniędzy, dzięki i na vatowcu,"

Niewątpliwie VATowiec jest dla nas źródłem potencjalnych Klientów, a ponieważ nie jesteśmy w stanie wykonywać swojej pracy za darmo jest też dla nas źródłem potencjalnych dochodów. Jednocześnie nasze podejście do oferowanej usługi nie jest próbą wyciągnięcia pieniędzy od użytkowników, a próbą pomocy w coraz trudniejszych działaniach windykacyjnych. Użytkownik programu nie musi być związany żądną umową, która nakładałaby na niego obowiązek opłaty abonamentu – tylko jeżeli chce korzysta z usługi.
woythek
 
Postów: 1
Dołączył: 16.08.2012 15:56

Re: windykacja

Postprzez edi67 » 11.09.2012 09:39

MSZ decyduje producent programu i jeśli będzie widział w tym (wprowadzenie możliwości skorzystania z windykacji ZGP) więcej korzyści, niż problemów, to i tak zrobi jak będzie uważał :D

Można robić własną kiełbasę, przepis jest łatwy, ale i tak sporo ludzi kupi ją w sklepie.
Dopóki korzystanie z ZGP nie będzie obowiązkowe/zwiększało kosztów Vatowca to wg mnie znajdą się użytkownicy, którzy z takiej usługi skorzystają.

A jeśli wytworzy się jakieś pozytywne sprzężenie zwrotne typu: użytkownicy zlecają pracę ZGP, ZGP propaguje Vatowca wśród nowych klientów = Vatowiec staje się lepszy, to już się ładnie robi.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: windykacja

Postprzez piome » 11.09.2012 11:10

edi67 napisał(a):
Można robić własną kiełbasę, przepis jest łatwy, ale i tak sporo ludzi kupi ją w sklepie.

Nie jest, to specjalnie odkrywcze stwierdzenie :D Przecież napisałem, że można czemu nie, bo kto bogatemu zabroni. Szkoda tylko, że z powodu tej windykacji, umknął gdzieś postulat powołania Internetowego Biura Rachunkowego, działającego w oparciu o vatowca. Nie wiem, może jestem nie doinformowany i takie biuro, pięknie sobie działa, ale nie wydaje się- naprawdę, w ostatnich dniach, zadałem sobie sporo trudu, żeby znaleźć choćby jednego księgowego (biuro, osoba), najlepiej z okolic Warszawy, który usługowo poprowadziłby pełną księgowość na vaciaku- nic nie znalazłem..., a z tą kiełbasą i sklepem, to przyznaję- masz rację Edi ;)
piome
 
Postów: 25
Dołączył: 20.01.2008 12:33

Re: windykacja

Postprzez Pio » 05.10.2012 08:03

Propozycja

Dodanie windykacji w menu Zestawienia->Terminarz, który zawiera bieżące zaległości w zapłatach.
Metoda może polegać na wskazaniu/wyborze firmy windykacyjnej przy dokumencie.
Można również dodać guzik [Wyślij], który wyśle wskazane dokumenty do firmy windykacyjnej.

Co Państwo na to ? :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: windykacja

Postprzez edi67 » 10.10.2012 12:32

Jasne i klarowne.
MSZ można od razu dodać przycisk Wyślij do przekazania sprawy biuru.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: windykacja

Postprzez piome » 10.10.2012 16:31

Pio napisał(a):Propozycja

Dodanie windykacji w menu Zestawienia->Terminarz, który zawiera bieżące zaległości w zapłatach.
Metoda może polegać na wskazaniu/wyborze firmy windykacyjnej przy dokumencie.
Można również dodać guzik [Wyślij], który wyśle wskazane dokumenty do firmy windykacyjnej.

Co Państwo na to ? :)

Nie no fajnie, nie mówię, że nie- myślę, że aby przekonać się, czy będą chętni, po prostu trzeba to zrobić. Metodą sondażową, raczej mało można dowiedzieć się. Widząc frekwencję na forum, w tym temacie, raczej trudno być optymistą- chyba że potencjalni klienci dzwonią i mailują w tej sprawie, bezpośrednio do ciebie
piome
 
Postów: 25
Dołączył: 20.01.2008 12:33

Re: windykacja

Postprzez Pio » 19.11.2012 10:25

Zestawienia->Terminarz

1. dodałem kolumnę z wyborem firmy windykacyjnej
2. jeśli kursor będzie się znajdował na pozycji z windykatorem, to działa wydruk kontekstowy z wykazem dokumentów do windykacji
3. ten wydruk można wysłać e-mail lub faksem (najlepiej jak adres lub nr faksu będzie wpisany w danych windykatora)

Jak są jakieś uwagi, to proszę śmiało pisać.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do nowości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron