ODZYSK

zasady ogólne, tzw. książka

ODZYSK

Postprzez mirko1 » 12.04.2008 13:27

Czy nie można by było wymienić się wiedzą na temat odzysku danych,po awarii sprzętu,ot żeby nie wyważać drzwi otwartych,czy może to niewłaściwe miejsce,jak myślicie?
mirko1
 
Postów: 17
Dołączył: 04.03.2008 16:26

Re: ODZYSK

Postprzez edi67 » 12.04.2008 15:18

mirko1 napisał(a):Czy nie można by było wymienić się wiedzą na temat odzysku danych,po awarii sprzętu,ot żeby nie wyważać drzwi otwartych,czy może to niewłaściwe miejsce,jak myślicie?


Pewnie że można, miejsce jak najbardziej właściwe.. a dla potomnych i łatwego wyszukiwania można proces opisać na wiki: http://vatowiec.wik.is/

Teraz - potrzebujesz pomocy (jeśli tak, to co dokładnie się stało), czy chciałbyś podzielić się swoją wiedzą na temat odzysku danych?
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: ODZYSK

Postprzez mirko1 » 14.04.2008 11:02

Witam wszystkich,otóż żeby pisać na wiki jeszcze nie czuję się na siłach,natomiast jak będę
pewien,sposobu odzyskania danych chętnie to krok po kroku opiszę.Teraz do rzeczy,trenowałem na watowcu pod xp.potem chciałem spróbować pod linuxem i zamiast zadać format partycji dla linucha to zaczołem format całego dysku ,oczywiście zaraz przerwałem ,ale proces się zaczoł,potem komunikat system not found itp.To był tylko trning więc nie trgedia,ale chciałbym umieć te dane wydobyć.
Ps.Dzięki za zainteresowanie i ewentualną pomoc,Pozdrawiam.
mirko1
 
Postów: 17
Dołączył: 04.03.2008 16:26

Re: ODZYSK

Postprzez Pio » 14.04.2008 13:09

W temacie bezpieczeństwo odpisałem co trzeba zachować:
wersja minimum - katalog ARCHIWUM
wersja maksimum - katalogi ARCHIWUM i BR

Odzyskanie jest dosyć proste:

- w minimum wystarczy zainstalować oprogramowanie pobrane z www i rozpakować plik z ARCHIWUM
np. FIRMA.zip do katalogu \BR\BAZY\FIRMA
INNA.zip do katalogu \BR\BAZY\INNA
SUPER.zip do katalogu \BR\BAZY\SUPER
itd.

- wersji maksimum wystarczy skopiować BR na swoje miejsce, ale nie koniecznie, można go skopiować na dowolny dysk

to wszystko
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: ODZYSK

Postprzez mirko1 » 14.04.2008 17:04

Tak ,tak czytałem iwszystko działa,ale teraz próbuję odzyskać archiwum i resztę z dysku po formacie.Pozdrawiam.
mirko1
 
Postów: 17
Dołączył: 04.03.2008 16:26

Re: ODZYSK

Postprzez edi67 » 14.04.2008 18:13

mirko1 napisał(a):Tak ,tak czytałem iwszystko działa,ale teraz próbuję odzyskać archiwum i resztę z dysku po formacie.Pozdrawiam.



hmm nie wiem, czy dobrze rozumię..
jeśli chodzi o sam odzysk danych z uszkodzonego/pomyłkowo sformatowanego/itp twardego dysku, to Vatowcowi nic do tego.

Wyjścia są 2:
- zwrócić się do jednej z firm zajmujących się odzyskiem danych,
- skorzystać z któregoś (z otwartych i najczęściej darmowych) narzędzi do odtwarzania tablicy partycji i/lub odczytywania danych z dysku w trybie RAW (w zależności od problemu większość można odzyskać. Pod warunkiem, że ktoś nam nie potraktował dysku kwasem solnym w odpowiednio dużych ilościach. Wtedy jedyna nadzieja w backupach, których odtwarzanie opisał Piotr.).
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: ODZYSK

Postprzez mirko1 » 16.04.2008 13:01

Toż ja nigdzie nie pisałem ,że chcę to robić za pomocą watowca,ot zapytałem czy może ktoś już miał podobny problem,i mógłby cokolwiek mi podpowiedzieć, ale wielkie dzięki za zainteresowanie ,już problem rozwiązałem. Pozdrawiam wszystkich
mirko1
 
Postów: 17
Dołączył: 04.03.2008 16:26


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron