Remanent

zasady ogólne, tzw. książka

Re: Remanent

Postprzez Amanda » 24.04.2013 07:31

Hmm, też nie rozjaśnia mi to problemu, wręcz przeciwnie bardziej zakręca :D

Piszesz że:
Ja mam dodaną kategorię "T"
i zaznaczone /znaczkiem"X":
- pole pierwsze tej kategorii literka R

R to chyba jest dla rem. końcowego

-pole drugie zmiana znaku +/-

???

-ostatnie pole tej kategorii czyli bez sumowania

OK, to ma sens

Przyjmując Twoje założenia to w podsumowaniu rocznym jako rem. końcowy jest suma rem. początkowego i końcowego (pomijając, że w wydruk za styczeń nie ma podanej wartości rem. początkowego - jest tylko pozycja bez wartości.)
Załączniki
katKD.jpg
Moja kategorie KD
Amanda
 
Postów: 2
Dołączył: 21.04.2013 22:50

Re: Remanent

Postprzez kris6112 » 24.04.2013 19:21

Dlatego napisałem żeby Pio skomentował ten remanent końcowy wtej mojej kategorii bo nie wiem skąd tam go mam . co się tyczy +/- to chodzi o to żeby na wydruku nie było znaku "minus" przed kwotą. Niemniej decydujący o poprawności takiej kategorii jest brak sumowania ;). Zatem popraw wpis ręcznie / czyli z palca: kwotę i opis/.
kris6112
 
Postów: 220
Dołączył: 18.03.2008 10:52

Re: Remanent

Postprzez kris6112 » 29.04.2014 14:25

Jak co roku poszukuję jak tu wydrukować remanent . Chyba troszkę w błąd wprowadza mnie pozycja inwentaryzacja w rozwijanym menu ona jest a remanentu niet a szkoda, że go tam nie ma...

Mała firma - usługi i sporadycznie handel- najczęściej usługi fakturowane dla firm za pomocą FV a dla osób fizycznych paragon ,ewentualnie FV+paragon


Zatem dla przypomnienia :

1.Inwentaryzacja
Dokumenty-Inwenteryzacja/wpisanie spisu z natury/_weryfikacja-z uzupełnieniem wpisu in w KD/guzik TAK/ i tu uwaga: wpis IN/inwentaryzacja/ księguje się domyślnie z kategorią KPiR jako przychód a jeżeli towar został sprzedany za pomocą paragonów drukowanych z kasy fiskalnej nie połączonej z Vatowcem przy okazji wykonywania usługi zatem brak było dokumentów magazynowych* to mamy jakby podwójnie zaksięgowanie tej samej sprzedaży /w części materiałowej/ zatem należy tu w stopce tej pozycji wpisać kategorię N-bez kosztów,bez wydruku.

*-fakt należałoby rozchodować towar do paragonu za pomocą WZ przy sprzedaży i byłby porządek

2.Remanent:
teraz przechodzimy do kolumny: zestawienia_ magazyn_drukuj_remanent
/wybierając co chcemy mieć na wydruku/

3.Mając ten dokument wpisujemy go w KPiR z datą 31,12,201* kategoria R w RD /rodzaj dokumentu/ a w stopce Kolumna K-/kategoria/: M


4.Remanent początkowy -na początek roku następnego kopiujemy ostatni remanent /ten z grudnia/ żeby był jako pozycja tylko do wydruku Kat w stopce T. u mnie to jest kategoria bez oznaczenia literką rodzaju dok w pierwszej kolumnie z "x" w [ +/- ] i "x" w [ bez sumuj ]

niestety tu coś nie wychodzi i powstaje koszt który nie jest widoczny na podsumowaniu miesięcznym ale na rocznym jest sumowany i robi pomniejszenie dochodu musiałem wpisać remanent początkowy wartość zero aby przebrnąć do momentu wyjaśnienia dlaczego tak jest zatem Amanda miała rację...
[/color]
5.Dane do PIT 36[ -] Drukujemy KPiR za grudzień oraz Zestawienia-podatek dochodowy pozycje które są nam potrzebne w tabelce
aby mieć posumowanie naszych składek ZUS /pracownicze już zaksięgowane/ i UZ jeśli nie był księgowane jako koszt i mamy zestawienie roczne potrzebne do rozliczenia w KPiR na przedostatniej stronie!



Ciekawe czy guzik z napisem RK /remanent na koniec roku/ wg powyższej procedury dałoby by się zaimplementować na górnej beleczce{ np za ikonką komunikat} oczywiście IN z kat N {bez koszt/przych } ; )

KLIK- po kliknięciu pojawiła by się okienko z zapytaniem czy wykonałeś inwentaryzację /spis z natury i wprowadziłeś do programu jeśli nie to ...do roboty!? Jeśli tak to cała reszta z automatu do okna wydruk Remanentu a po wydruku od razu księgowanie w starym i nowym roku z odpowiednimi kategoriami. Oczywiście to pytanie do Pio pls...
kris6112
 
Postów: 220
Dołączył: 18.03.2008 10:52

Re: Remanent

Postprzez babaj » 12.04.2017 17:57

W zestawieniu rocznym KPiR program sumuje wartość remanentu, pomimo zaznaczenia w kategorii KD pola Bsum. Wszystko jest ładnie w poszczególnych miesiącach kwota pojawia się na wydruku tak jak życzy sobie moja księgowa, nie pojawia się w podsumowaniu strony - ok, ale niestety sumuje się na ostatniej stronie wydruku księgi za grudzień, czyli na zestawieniu rocznym.

Ponadto program głupieje w przypadku wprowadzenia remanentu w trakcie roku. Dostaliśmy polecenie z US zrobienia remanentu na koniec czerwca. Vaciak zsumował oba remanenty (kategoria M), ale nie wiem jak to powinno być, więc tylko zgłaszam, żeby uważać.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: Remanent

Postprzez Pio » 16.04.2017 09:32

W ciągu roku proszę wpisać różnicę między nowym a starym.
Sumowanie przemyślę na spokojnie w tygodniu.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Remanent

Postprzez Magdalena Sz. » 25.04.2018 21:17

Witam serdecznie,
czytam i czytam wiadomości na forum i niestety nie bardzo rozumiem. Bardzo proszę o wyjaśnienie krok po kroku jak zaksięgować inwentaryzację końcoworoczną (z jaką kategorią KD - które pola powinny być zaznaczone). Czy muszę kopiować tą pozycję dodawać ją dla stycznia (tym razem jako remanent początkowy)? Dodam, że inwentaryzację nie robiłam przez vatowca. Bardzo proszę o podpowiedź.
Magdalena Sz.
 
Postów: 8
Dołączył: 17.11.2015 19:02

Poprzednia

Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron