Techniczne problemy z IPS

zasady ogólne, tzw. książka

Techniczne problemy z IPS

Postprzez Tess » 12.03.2008 22:32

Witam!
Mam powtarzający się problem : po zarejestrowaniu wszystkich faktur zakupów i sprzedaży oraz zsumowaniu we wszystkich księgach, nie mogę z zestawień esportować danych do IPS. Pokazuje mi się puste okienko.
Zdarza mi się to za każdym razem. Dopiero po iluś tam klikanicha na różnych księgach i zestawieniach wskakuje mi okno z formularzem, chodzi głównie o VAT.
Pomocy !!!
Awatar użytkownika
Tess
 
Postów: 70
Dołączył: 17.02.2008 22:25

Re: Techniczne problemy z IPS

Postprzez Tess » 12.03.2008 22:38

I jeszcze jedno - w księdze głównej dokumentów numeracja za styczeń OK, ale za luty zaczął mi mumerować od początku. Dlaczego? Przecież muszę mieć ciągłość numeracji.
Awatar użytkownika
Tess
 
Postów: 70
Dołączył: 17.02.2008 22:25

Re: Techniczne problemy z IPS

Postprzez Pio » 12.03.2008 23:14

Tess napisał(a):Witam!
Mam powtarzający się problem : po zarejestrowaniu wszystkich faktur zakupów i sprzedaży oraz zsumowaniu we wszystkich księgach, nie mogę z zestawień esportować danych do IPS. Pokazuje mi się puste okienko.
Zdarza mi się to za każdym razem. Dopiero po iluś tam klikanicha na różnych księgach i zestawieniach wskakuje mi okno z formularzem, chodzi głównie o VAT.
Pomocy !!!



Eksport do IPS kończy się pojawieniem się okienka z wyborem formularzy.
Kiedyś przez przypadek "odkryłem", że jak się nie zamknie formularza, to zaczyna ten eksport szwankować.
Tak więc w przeciwieństwie do wydruków, po każdym eksporcie proszę zamykać otwarty formularz.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Techniczne problemy z IPS

Postprzez Pio » 12.03.2008 23:15

Tess napisał(a):I jeszcze jedno - w księdze głównej dokumentów numeracja za styczeń OK, ale za luty zaczął mi mumerować od początku. Dlaczego? Przecież muszę mieć ciągłość numeracji.


menu System->Stałe programów->VATowiec->Czy Księgę Dok. numerować w skali roku ?

proszę wpisać TAK
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Techniczne problemy z IPS

Postprzez Tess » 12.03.2008 23:29

Pio napisał(a):
Tess napisał(a):Eksport do IPS kończy się pojawieniem się okienka z wyborem formularzy.
Kiedyś przez przypadek "odkryłem", że jak się nie zamknie formularza, to zaczyna ten eksport szwankować.
Tak więc w przeciwieństwie do wydruków, po każdym eksporcie proszę zamykać otwarty formularz.


No właśnie tak zrobiłam. mam pozamykane wszystkie formularze (zawsze zamykam po zakończeniu) i otwarty tylko zestawienie podatku VAT i przy próbie eksportu do IPS - NIC, puste okno :shock:
Awatar użytkownika
Tess
 
Postów: 70
Dołączył: 17.02.2008 22:25

Re: Techniczne problemy z IPS

Postprzez Pio » 12.03.2008 23:36

Tess napisał(a):
Pio napisał(a):
Tess napisał(a):Eksport do IPS kończy się pojawieniem się okienka z wyborem formularzy.
Kiedyś przez przypadek "odkryłem", że jak się nie zamknie formularza, to zaczyna ten eksport szwankować.
Tak więc w przeciwieństwie do wydruków, po każdym eksporcie proszę zamykać otwarty formularz.


No właśnie tak zrobiłam. mam pozamykane wszystkie formularze (zawsze zamykam po zakończeniu) i otwarty tylko zestawienie podatku VAT i przy próbie eksportu do IPS - NIC, puste okno :shock:


W takim razie potrzebuję więcej szczegółów technicznych: system, gdzie jest uruchamiany program (dysk), prawa użytkownika systemu (może tutaj są jakieś ograniczenia), a w sumie to można kliknąć na Pomoc->O programie->Serwis, wówczas otrzymam plik historia.txt z danymi technicznymi.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Techniczne problemy z IPS

Postprzez Tess » 12.03.2008 23:42

czy jest możliwość że jutro "zgadamy "się na gg, bo dzisiaj juz nie mam siły?
Od stycznia pracuję po 12 - 16 godzin co dziennie i już wysiadam ( okres bilansowy)
moje GG 8247608
Awatar użytkownika
Tess
 
Postów: 70
Dołączył: 17.02.2008 22:25

Re: Techniczne problemy z IPS

Postprzez Pio » 13.03.2008 10:15

Tess napisał(a):czy jest możliwość że jutro "zgadamy "się na gg, bo dzisiaj juz nie mam siły?
Od stycznia pracuję po 12 - 16 godzin co dziennie i już wysiadam ( okres bilansowy)
moje GG 8247608


Tylko 16 :)

Proszę o wykonanie System->Dogrywka

wstawiłem zapisy do logu historia.txt o ewentualnych problemach z plikiem eksportu.
Jeżeli nie powiedzie się eksport, to proszę o podesłanie historia.txt na mój e-mail lub kliknięcie na Pomoc->O programie->Serwis

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Techniczne problemy z IPS

Postprzez Tess » 13.03.2008 23:21

Pio napisał(a):Tylko 16 :)


ha ha , bardzo smieszne :)
a mam jeszcze dom i rodzinę (taką większą...)

Dziasiaj na nowo otwarłam vatowca i bez problemu otwarł mi IPS-a, ale teraz robię inną firmę i zobaczymy co mi wysmyczy. Jak dam radę to dzisiaj zakończę miesiąc. Gdyby coś nie pykało to dam znać i coś wysmyczymy. mam nadzieję :D
Awatar użytkownika
Tess
 
Postów: 70
Dołączył: 17.02.2008 22:25


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron