zawieszenie działalności - amortyzacja

zasady ogólne, tzw. książka

zawieszenie działalności - amortyzacja

Postprzez gin » 17.06.2009 09:14

Jak podejść do sprawy zawieszenia działalności np. od 14.03-20.05 2009 r. kiedy to musimy zrezygnować z odpisów amortyzacyjnych np. pojazdu ?
Jak w łatwy sposób wycofać odpis amortyzacyjny, jak mniemam za kwiecień i za maj, ponieważ z tego co mi wiadomo, odpisów amortyzacyjnych nie księgujemy od miesiąca następnego po zawieszeniu.
jedynie nie wiem jak ze wznowieniem, czy to tez z miesięcznym opóźnieniem czy tez nie?!
czy odpisy amortyzacyjne których nie możemy de facto odpisać w czasie zawieszonej działalności mogą byc odpisane poźniej, tzn czy przy pojeździe na 20% (60 rat amortyzacyjnych) cały czas możemy wykorzystać cały odpis, czy tez te 2 lub 3 miesiące nam uciekają w niebo?
jak ominąć w środkach trwałych te 2 lub 3 miesiące bez odpisów tak aby nie trzeba było dopisywac recznie wszystkich wartości do konca amortyzacji?!

apropos jeszcze jedno, jak usunąć z pkpir odpis amortyzacyjny, poniewaz w 1 miesiacu wpisal mi sie 2 razy raz na + a raz na - , ten z - jest powiazany ze srodkami trwałymi, natomiast ten drugi jak chce usunąć to dostaje komunikat "dokument podrzędny, usun dokument nadrzedny, --> odpis amortzacyjny 2006.06" a to jest jakis bład, poniewaz 2 2006.06 nie bylo zadnych amortyzacji
gin
 
Postów: 10
Dołączył: 17.06.2009 09:06

Re: zawieszenie działalności - amortyzacja

Postprzez Pio » 03.07.2009 10:24

W ŚT można dowolnie edytować odpisy amortyzacyjne, a same zmiany blokują automat przeliczeniowy.
Proszę zostawić pozycje dla miesięcy zawieszenia działalności, ale z zerową kwotą odpisu, a następnie przeliczyć ŚT.

ŚT amortyzujemy do czasu, kiedy jest możliwość amortyzacji :), czyli okres przedłuża się o przerwę.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron