Import

zasady ogólne, tzw. książka

Import

Postprzez marehel » 15.04.2009 11:22

Zaznaczam, że jestem "zielony" i jeszcze daleka droga przede mną :)
Moimi dostawcami są wyłącznie klienci spoza Unii Europejskiej i mam pewien problem z fakturą zakupu. Nie tworzę jej na bazie operacji walutowych z uwagi na różny kurs celny a wymagany do księgowania i tworzę oddzielną PZ ale wprowadzając ją do systemu z zerową stawką VAT system dziwnie klasyfikuje mi dany towar jako przyjęty z -22% marży. W innym programie przyjmowałem towar z zerową stawką VAT i nie było problemu. Czy w tym przypadku muszę jednak przyjąć go z 22% VAT-em ?
I drugie pytanie. Ponieważ za towar płacę dużo wcześniej i nie wiem jak i co w programie mam zaznaczyć aby płatność była rozliczona a nie wartość dostawy "wisiała" do rozliczenia ?
Ps. wiem, że pewnie pytania banalne i jedynie obnażają moją niewiedzę ale prawdę mówiąc wstyd jest mi zlecić prowadzenie drobnej księgowości bo nie wiem czy jestem w stanie na nią zarobić :)
marehel
 
Postów: 29
Dołączył: 15.04.2009 10:21

Re: Import

Postprzez Pio » 15.04.2009 22:05

ad.1
to nie jest normalne zachowanie programu, albo towary należą do grupy rozliczanej marżą - katalog towarów kolumna "K" nie może być "M"
albo liczba 22 jest wpisywana do kolumny "udział" (jeśli tak, to proszę wyczyścić tą kolumnę i ukryć, żeby nie drażniła :) )


ad.2
okienko rozliczeń finansowych, czyli "Banka, kasa......" i stosujemy opcję "DP", dokument przedpłaty
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron