Zapis - zapłacono gotówką

zasady ogólne, tzw. książka

Zapis - zapłacono gotówką

Postprzez OBCY » 23.11.2008 14:35

Może pytanie banalne, ale nie znalazłem odpowiedzi...
Jak wystawić rachunek z adnotacją "zapłacono gotówką".
Awatar użytkownika
OBCY
 
Postów: 7
Dołączył: 17.12.2007 12:35

Re: Zapis - zapłacono gotówką

Postprzez edi67 » 24.11.2008 18:02

W Dokumenty > Bank, Kasa.. w Kasie musisz dodać dokument - oznacza go jako zapłacony.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Zapis - zapłacono gotówką

Postprzez newbie » 26.09.2014 14:37

Odkopie troszkę temat. Wystawiłem rachunek 25-go. Dodałem w Bank, Kasa zapłatę z datą 24-go. Na fakturze nadal widnieje "Do zapłaty" zamiast "Zapłacono". Jak to zmienić?
Załączniki
rachunek.jpg
newbie
 
Postów: 39
Dołączył: 02.04.2014 18:49

Re: Zapis - zapłacono gotówką

Postprzez newbie » 20.10.2014 20:42

Po prawie miesiącu bez odpowiedzi - odświeżę, może ktoś miał ten problem?
newbie
 
Postów: 39
Dołączył: 02.04.2014 18:49

Re: Zapis - zapłacono gotówką

Postprzez kris6112 » 21.10.2014 09:46

Wynika to z tego ,że faktura nie jest dokumentem kasowym. Wpierw dajesz klientowi towar następnie dokument sprzedaży czyli fakturę ew paragon klient bierze fakturę i wychodzi i co ? Zapłacił? Niekoniecznie . Teraz druga wersja płaci dostaje KP co znaczy że uiścił. KP wydaje kasa lub sprzedawca. Niektórzy stosują bumagę "Zapłacono Gotówką", "Zapłacono" / bo może być też kartą

i cytat z netu:
Mam pytanie dotyczące dokumentów księgowych. Słyszałam, że od niedawna należy wystawiać dowód KP, a także brać taki dokument przy zakupie i podpinać go do faktury, ponieważ stanowi on dowód zapłaty. Jest to konieczne przy płatności gotówką czy przelewem? Wspomnę, że nie ewidencjonuję sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.
Małgorzata, Lutynia

Dokument KP (kasa przyjęła) wystawia się w przypadku płatności gotówką. Co więcej, nie ma obowiązku wystawiania takiego dowodu, jeśli nie ewidencjonuje się sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.
W sytuacji, gdy kontrahent wystawia dokumenty kasowe i otrzyma Pani KP, wraz z fakturą zakupową, wówczas może Pani podpiąć go pod fakturę.
Nie jest to jednak obowiązek - w przypadku gotówkowych faktur zakupu wystarczającym potwierdzeniem dokonania płatności jest dopisek "zapłacono".
Również w przypadku wystawiania przez Panią faktur sprzedaży, do których wpłynęła płatność, wystarczy zamieszczenie ww. dopisku. Jest to wystarczający dowód na to, że należność z faktury zastała uregulowana. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wyrobienie pieczątki z informacją “zapłacono” i przybijanie jej na wszystkich opłaconych przez klientów fakturach.
Polecamy

http://poradnik.wfirma.pl/-czy-wystawia ... bowiazkowe
kris6112
 
Postów: 220
Dołączył: 18.03.2008 10:52


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron