Rozliczenie płatności transakcji w USD kartą kredytową

zasady ogólne, tzw. książka

Rozliczenie płatności transakcji w USD kartą kredytową

Postprzez dziabadziump » 25.09.2017 20:51

Witam wszystkich

W moim pierwszym poście wypadałoby podziękować Panu Piotrowi za tan program.
Więc dziękuję :) ale nie dlatego że wypadałoby, ale dlatego że to gigantyczny kawał dobrej roboty, wiedzy, czasu.
Jako samozatrudniony nie-księgowy programorozkminiacz mam taki temat i proszę o potwierdzenie że dobrze robię albo skorygowanie przez certyfikowanych Vatowców także dla potomnych ;)
Zakupiłem voucher do certyfikatu - branżowy więc uważam że mogę puścić w koszty. Zapłaciłem (prywatną) kartą kredytową w dniu 24.08. Rozliczenie na karcie jest z dniem 26.08. Koszt $150. Na tyle została wystawiona faktura, bez podatku. Z tego co poczytałem wywnioskowałem że zrobię tak - wystawię fakturę VAT sprzedaży ze sobą jako odbiorcą na kwotę $150*kurs_NBP_z_23.08 + 23% VAT. Drugą fakturę VAT zakupu na taką samą kwotę ze sobą jako sprzedawcą. Różnicę pomiędzy tą kwotą netto a faktycznym obciążeniem konta wrzuciłem jako dowód wewnętrzny. Jako papiórki dla skarbówki zostawiłem sobie fakturę którą dostałem (Invoice) i potwierdzenie obciążenia kredytówki z banku.
Dobrze - nie dobrze - może być poprawniej wg filozofii programu ?

Pozdrawiam
Wojtek
dziabadziump
 
Postów: 3
Dołączył: 20.01.2017 01:25

Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron