Pierwsze kroki

zasady ogólne, tzw. książka

Pierwsze kroki

Postprzez seb22 » 10.05.2017 22:06

Witam wszystkich forumowiczów, jestem bardzo początkujący, widzę bardzo duże możliwości tego programu, ale podobnie jak z większością Wielkich programów wymagane jest minimum szkolenia.

Czy może ktoś by się pokusił o krótkie wprowadzenie na Youtube np. jak wprowadzić fakturę zakupową, sprzedażowa do KD itp. dosłownie 10 min,zmiana kategorii itp. ułatwiłoby to życie początkującym - przepraszam za życzenia na początek.

1. Przesiedziałam trochę nad programem i wiem już jak przełączać koszty - wszystko zaczyna się od rejestru VAT i specyfikacji pod literkami R i K przed Uwagami

2. Teraz tylko jak podzielić w KD fakturę która ma różne koszty np. do tabeli 10 na koszty zakupu i tabeli 11 koszty uboczne - znowu wszystko w specyfikacji RV trzeba wbić tam wszystkie pozycje i chyba tam też zbuduje się magazyn dzięki wprowadzeniu każdej pozycji zakupu

3. Zastanawiam się też czy jest autozapis czy tylko manualnie przy wyjściu.

4. No nic trzeba chyba samemu uaktualnić opisy KPiR tabele wg. najnowszego wzoru, chyba że mam nie najnowszą wersję programu

5. Czy dogrywka znaczy uaktualnienie?

6. Nie rozumiem w Kategorii RV zakup skrótów
X B N FX V
k, zn,P, B, O S nD bSd rd od z.
może do prostych zadań nie potrzebna ta wiedza


Chyba zacznę naukę od czytania najstarszych wpisów , może lepiej uczyć się intuicyjnie może ktoś podpowie.

Pozdrawiam i przepraszam jeśli to nie tu ten wątek.
seb22
 
Postów: 21
Dołączył: 09.05.2017 23:57

Re: Pierwsze kroki

Postprzez Pio » 14.05.2017 21:32

pasek.jpg
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości