problem z e-deklaracją VAT-7(17)

zasady ogólne, tzw. książka

problem z e-deklaracją VAT-7(17)

Postprzez wygodnis » 21.02.2017 20:55

wygląda na to że Vatowiec generuje mi dane do VAT7, ale mam przy tym komunikat:
"struktura danych w tym formularzu jest uszkodzona, prawdopodobnie jest to wynik importu do formularza nieprawidłowego pliku xml.
zamknij plik formularza bez zapisywania zmian i otwórz ponownie..."

po potwierdzeniu ok otwiera mi wypełniony pdf vat7 (jeszcze po drodze info ze pozycja 14 musi być wieksza od 13 - tych pozycji akurat nie wypełniam)
ale znów komunikat
"uszkodzenie pliku formularza,
Struktura danych xml w tym formularzu jest uszkodzona, prawdopodobnie jest to wynik importu do formularza nieprawidłowego pliku xml"

po potwierdzeniu ok, mogę drukowac formularz dobrze wypełniony, ale "sprawdz poprawność" daje wynik o uszkodzeniu xml, przecież tak nie wyślę e-deklaracji drogą elektroniczną (ze względu na WNT i WDT musze złożyc elektronicznie)
jakiś pomysł co z tym nie tak?
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: problem z e-deklaracją VAT-7(17)

Postprzez babaj » 22.02.2017 22:28

Co rusz zmieniają się wymagania. Poprawiłem formuły, tam gdzie wcześniej było puste pole teraz nie pokazuje się wcale. Dodatkowo zmieniłem w nagłówku to co trzeba było. W dogrywce zdaje się jest wersja 16 z przesuniętymi polami.

Spróbuj moje definicje. Jedna deklaracja już wysłana, zadziałały:

W katalogu: [dysk]:\BR\PROGRAMY\HELP\ usuwamy 4 pliki (bez obaw, ponieważ dogrywka nadpisze te pliki):
XML_RAP.CDX
XML_RAP.dbf
XML_STR.CDX
XML_STR.dbf

Ściągamy:
XML_RAP.zip
Moje definicje
(35.71 KIB) Ściągnięto 924 razy

Pobrany plik należy rozpakować w to samo miejsce. Następnie uruchamiamy Vatowca, System/Definicje XML robimy Import. W ten sposób zaimportujemy definicje do swojego pliku, który znajduje się [dysk]:\BR\BAZY\.

Proszę dać znać, czy się udało i czy definicje działają poprawnie.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: problem z e-deklaracją VAT-7(17)

Postprzez wygodnis » 23.02.2017 00:04

wielkie dzięki
ale już dziś nie sprawdzę, jutro też może być ciężko, praktycznie późnym wieczorem przeklepałem sprawdzone dane ręcznie żeby nie czekać na ostatni dzień z wysyłką (bo to pierwsza e-deklaracja, dotychczas zanosiłem papierowe)
Mogę za to potwierdzić że VATUE (3) wygenerowałem w Vatowcu i było ok, poza Wewnątrzwspólnotowym świadczeniem usług, ale tego też tylko parę pozycji wiec z braku czasu nie wyszukałem w definicjach co tam dołożyć żeby było całkiem automatycznie
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: problem z e-deklaracją VAT-7(17)

Postprzez Jaro » 23.02.2017 12:36

babaj napisał(a):Co rusz zmieniają się wymagania. Poprawiłem formuły, tam gdzie wcześniej było puste pole teraz nie pokazuje się wcale. Dodatkowo zmieniłem w nagłówku to co trzeba było. W dogrywce zdaje się jest wersja 16 z przesuniętymi polami.

Spróbuj moje definicje. Jedna deklaracja już wysłana, zadziałały:

W katalogu: [dysk]:\BR\PROGRAMY\HELP\ usuwamy 4 pliki (bez obaw, ponieważ dogrywka nadpisze te pliki):
XML_RAP.CDX
XML_RAP.dbf
XML_STR.CDX
XML_STR.dbf

Ściągamy:
XML_RAP.zip

Pobrany plik należy rozpakować w to samo miejsce. Następnie uruchamiamy Vatowca, System/Definicje XML robimy Import. W ten sposób zaimportujemy definicje do swojego pliku, który znajduje się [dysk]:\BR\BAZY\.

Proszę dać znać, czy się udało i czy definicje działają poprawnie.


Wszystko gra.
Dobra robota Babaj,

Pozdrawiam
Jaro
Jaro
 
Postów: 18
Dołączył: 22.03.2016 12:11

Re: problem z e-deklaracją VAT-7(17)

Postprzez wygodnis » 23.02.2017 20:15

potwierdzam działa, dzięki

jedyne co to muszę tylko zmieniać zawsze zaokrąglenia i definicje rozszerzyć o wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów
w VAT17
poz 45 i poz 46

pozycja 45
było
iif(round(PVAT->ZAN,0)+round(PVAT->ZBN,0)+round(PVAT->ZXN,0)+round(PVAT->ZVN,0)>0,round(PVAT->ZAN,0)+round(PVAT->ZBN,0)+round(PVAT->ZXN,0)
+round(PVAT->ZVN,0),"")

powinno być
iif(round(PVAT->ZAN+PVAT->ZBN+PVAT->ZXN+PVAT->ZVN+PVAT->ZWN,0)>0,round(PVAT->ZAN+PVAT->ZBN+PVAT->ZXN+PVAT->ZVN+PVAT->ZWN,0),"")

poz 46
było
iif(round(PVAT->ZAV,0)+round(PVAT->ZBV,0)+round(PVAT->ZXV,0)+round(PVAT->ZVV,0)>0,round(PVAT->ZAV,0)+round(PVAT->ZBV,0)+round(PVAT->ZXV,0)
+round(PVAT->ZVV,0),"")
powinno być
iif(round(PVAT->ZAV+PVAT->ZBV+PVAT->ZXV+PVAT->ZVV+PVAT->ZWV,0)>0,round(PVAT->ZAV+PVAT->ZBV+PVAT->ZXV+PVAT->ZVV+PVAT->ZWV,0),"")
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: problem z e-deklaracją VAT-7(17)

Postprzez Jaro » 24.02.2017 12:01

babaj napisał(a):Co rusz zmieniają się wymagania. Poprawiłem formuły, tam gdzie wcześniej było puste pole teraz nie pokazuje się wcale. Dodatkowo zmieniłem w nagłówku to co trzeba było. W dogrywce zdaje się jest wersja 16 z przesuniętymi polami.

Spróbuj moje definicje. Jedna deklaracja już wysłana, zadziałały:

W katalogu: [dysk]:\BR\PROGRAMY\HELP\ usuwamy 4 pliki (bez obaw, ponieważ dogrywka nadpisze te pliki):
XML_RAP.CDX
XML_RAP.dbf
XML_STR.CDX
XML_STR.dbf

Ściągamy:
XML_RAP.zip

Pobrany plik należy rozpakować w to samo miejsce. Następnie uruchamiamy Vatowca, System/Definicje XML robimy Import. W ten sposób zaimportujemy definicje do swojego pliku, który znajduje się [dysk]:\BR\BAZY\.

Proszę dać znać, czy się udało i czy definicje działają poprawnie.



Jednak coś jest nie tak.
Wysyłka deklaracji poszła z komunikatem 301, a przy pobraniu UPO pojawił się komunikat błędu:

401: Weryfikacja negatywna – dokument niezgodny ze schematem xsd [cvc-complex-type.2.4.a: Invalid content was found starting with element 'OsobaFizyczna'. One of '{"http://crd.gov.pl/xml/schematy/dziedzinowe/mf/2016/01/25/eD/DefinicjeTypy/":OsobaFizyczna, "http://crd.gov.pl/xml/schematy/dziedzinowe/mf/2016/01/25/eD/DefinicjeTypy/":OsobaNiefizyczna}' is expected.]

I nie wiem, czy ten problem tylko u mnie.

Pozdrawiam
Jaro
Jaro
 
Postów: 18
Dołączył: 22.03.2016 12:11

Re: problem z e-deklaracją VAT-7(17)

Postprzez babaj » 24.02.2017 18:36

Właśnie dziś mi księgowa dzwoniła z tym samym błędem.

XML_STR.zip
Poprawiona definicja podmiotu w VAT7_17
(35.8 KIB) Ściągnięto 940 razy

Proszę o informację, czy teraz jest dobrze. Mam już wysłane wszystkie deklaracje, więc nie mam jak przetestować, ale gdyby ktoś jeszcze nie wysłał to nich da znać, czy udało się wysłać po tych poprawkach.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: problem z e-deklaracją VAT-7(17)

Postprzez Omenus78 » 25.02.2017 09:17

Wprowadziłem zmiany i poszło z kodem 302 teraz czakam na UPO.
Dam znać czy przeszło.
Omenus78
 
Postów: 12
Dołączył: 07.01.2015 14:38

Re: problem z e-deklaracją VAT-7(17)

Postprzez Omenus78 » 25.02.2017 13:25

Babaj jesteś WIELKI . Poszło , pobrałem UPO.
Serdeczne Dzięki raz jeszcze.
Omenus78
 
Postów: 12
Dołączył: 07.01.2015 14:38

Re: problem z e-deklaracją VAT-7(17)

Postprzez babaj » 25.02.2017 17:42

Tak, mnie też deklaracja przeszła. Jednak się księgowej tylko wydawało, że przeszła. Znaczy chyba definicje są poprawne.

Dzięki Jaro za pomoc (za wklejenie komunikatu błędu), dzięki temu udało mi się szybko namierzyć problem.

Mam pytanie, do znawców. Czy poprawić wszystkie definicje tak jak zaproponował wygodnis, to znaczy najpierw wszystko co ma trafić do danej pozycji sumujemy i na końcu zaokrąglamy. Też mi się wydaje, że tak powinno być. Oczywiście maksymalny błąd to 1 zł, ale po co robić błędy?
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Następna

Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości