Dodawanie druków IPS

zasady ogólne, tzw. książka

Dodawanie druków IPS

Postprzez tomgdansk » 18.02.2016 16:41

Witam, w związku z tym że co jakiś czas wchodzą nowe wersje druków IPS np VAT7 ( teraz w wersji 16) , proszę o informację jak dodań nowe wersje formularzy do programu.
tomgdansk
 
Postów: 12
Dołączył: 06.02.2013 14:04

Re: Dodawanie druków IPS

Postprzez babaj » 19.02.2016 12:22

System/Definicje formularzy.

Np. Chcemy VAT-7(16), wybieramy VAT-7(15) i Kopiuj. Poprawiamy numerację pozycji i gotowe. Symbol musi być zgodny z nazwą pliku .F_I, które można pobrać ze strony IPS, z tym że tam coś pisze o opłacie... Pobrany plik trzeba rozpakować i wybrany konkretny plik .F_I umieścić w katalogu: C:\BR\DRUKFORM\. Było to już na forum, warto szukać.

Będę jednak gorąco polecał przejście na Definicje XML, gdzie VAT-7(16) już powinien być dostępny w dogrywce. Zawsze aktualne formularze dostępne na stronie Ministerstwo Finansów. Na pewno za darmo i na pewno legalnie.

Edit:
Załączam moje definicje formularzy, nietestowane, nie dam sobie głowy obciąć, ale może będzie łatwiej poprawić niż klikać od nowa. Załączony plik:
DRK_IPS.zip
Moje Definicje formularzy
(18.98 KIB) Ściągnięto 917 razy
rozpakowujemy do katalogu: c:\BR\PROGRAMY\HELP\ i usuwamy jeśli są pliki z rozszerzeniem .cdx. Następnie w Vatowcu, System/Definicje formularzy polecenie Import.
Załączniki
F_I-2016.zip
Najnowsze pliki F_I
(243.14 KIB) Ściągnięto 899 razy
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: Dodawanie druków IPS

Postprzez sqra » 07.04.2016 15:39

Próbuję, ale w imporcie nie pojawia mi się VAT7k_9 :(
Co moze być nie tak ?

Pozdrawiam
Witek
sqra
 
Postów: 87
Dołączył: 19.12.2007 15:04

Re: Dodawanie druków IPS

Postprzez babaj » 15.04.2016 19:36

A to i tak jest już nie aktualny formularz.
Deklaracje XML do PDF działają na tyle dobrze, że wydaje mi się, że nie ma sensu dalej się męczyć z IPS.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: Dodawanie druków IPS

Postprzez sqra » 15.04.2016 22:04

Tak. Jest OK z XML.
Dziękuję za wcześniejszą pomoc.

Witek
sqra
 
Postów: 87
Dołączył: 19.12.2007 15:04

Re: Dodawanie druków IPS

Postprzez wygodnis » 19.04.2016 18:05

uważam że Babaj zrobił świetną robotę (korzystam z exportu do pdf), ale sam nie mogę na szybko znaleźć jak to poprawić
do nabycia towarów i usług pozostałych nie dodaje mi wewnątrzwspólnotowego nabycia
musiałoby to być zgodnie z zaokrągleniami jak pisałem w wątku
viewtopic.php?f=34&t=1242&p=4572#p4572
jak mogę to zmienić? bo w definicjach xml nic nie można wyedytować
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: Dodawanie druków IPS

Postprzez babaj » 19.04.2016 18:29

Wszystko możesz wyedytować. Dwukliknij w kropkę zaznaczoną na screenie na czerwono:
Przechwytywanie.JPG

Merytorycznie nie pomogę, nie wiem jakiej kategorii RV używasz. W pełni zgadzam się, że składniki najpierw powinny być zsumowane, i później, na końcu dopiero zaokrąglone, w tej chwili wg. mnie nasze definicje liczą źle, ale maksymalny błąd to 1 zł.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: Dodawanie druków IPS

Postprzez wygodnis » 22.05.2016 21:57

poprawiłem więc sobie i proponuję do następnych dogrywek (dodałem wewnątrzwspólnotowe nabycie i poprawa zaokrągleń)
pole 44
zamiast
iif(round(PVAT->ZAN,0)+round(PVAT->ZBN,0)+round(PVAT->ZXN,0)+round(PVAT->ZVN,0)>0,round(PVAT->ZAN,0)+round(PVAT->ZBN,0)+round(PVAT->ZXN,0)+round(PVAT->ZVN,0),"")

powinno być
iif(round(PVAT->ZAN+PVAT->ZBN+PVAT->ZXN+PVAT->ZVN+PVAT->ZWN,0)>0,round(PVAT->ZAN+PVAT->ZBN+PVAT->ZXN+PVAT->ZVN+PVAT->ZWN,0),"")

pole 45
zamiast
iif(round(PVAT->ZAV,0)+round(PVAT->ZBV,0)+round(PVAT->ZXV,0)+round(PVAT->ZVV,0)>0,round(PVAT->ZAV,0)+round(PVAT->ZBV,0)+round(PVAT->ZXV,0)+round(PVAT->ZVV,0),"")
powinno być
iif(round(PVAT->ZAV+PVAT->ZBV+PVAT->ZXV+PVAT->ZVV+PVAT->ZWV,0)>0,round(PVAT->ZAV+PVAT->ZBV+PVAT->ZXV+PVAT->ZVV+PVAT->ZWV,0),"")
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: Dodawanie druków IPS

Postprzez tomgdansk » 19.01.2017 18:05

Witam, proszę o podpowiedź, przeinstalowałem system i zainstalowałem najnowszą wersję BR ,oraz import starych danych. Teraz chcę zrobić wydruk vat7_16 i pokazuje się komunikat że formularz jest nieaktywny, wcześniejsze wersje ( VAT7_14...) działają. Gdzie szukać problemu. Pozdrawiam
tomgdansk
 
Postów: 12
Dołączył: 06.02.2013 14:04

Re: Dodawanie druków IPS

Postprzez babaj » 19.01.2017 20:55

babaj napisał(a):System/Definicje formularzy.

Np. Chcemy VAT-7(16), wybieramy VAT-7(15) i Kopiuj. Poprawiamy numerację pozycji i gotowe. Symbol musi być zgodny z nazwą pliku .F_I, które można pobrać ze strony IPS, z tym że tam coś pisze o opłacie... Pobrany plik trzeba rozpakować i wybrany konkretny plik .F_I umieścić w katalogu: C:\BR\DRUKFORM\. Było to już na forum, warto szukać.

Będę jednak gorąco polecał przejście na Definicje XML, gdzie VAT-7(16) już powinien być dostępny w dogrywce. Zawsze aktualne formularze dostępne na stronie Ministerstwo Finansów. Na pewno za darmo i na pewno legalnie.


U mnie Formularze IPS nie działają, więc nie mam jak sprawdzić. W dogrywce już nowych definicji nie ma. Nie ma kto wspierać tej starej technologii. Jak byś się jednak upierał to parę postów wyżej są moje niesprawdzone definicje. Możesz je ściągnąć i zaimportować.

Możesz też zaimportować ze starych swoich danych. W tym celu skopiuj stare pliki: DRK_IPS.dbf i DRK_IPSP.dbf do katalogu: c:\BR\PROGRAMY\HELP\DRK_IPS.dbf następnie w programie: System/Definicje formularzy polecenie Importuj.

Ale najlepiej zapoznaj się z tym wątkiem: e-Deklaracje i zapomnij o Formularzach IPS. Ba[j]baj IPS - jak to mówią na forum.

Edit:A może nie masz pliku: c:\BR\DRUKFORM\VAT7_16.F_I ?
to też skopiuj go ze starej instalacji, a jak nie masz to w wątku wyżej jest załącznik.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Następna

Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron