mały podatnik a rozliczenie podatku VAT

zasady ogólne, tzw. książka

mały podatnik a rozliczenie podatku VAT

Postprzez ryszard_f » 06.02.2016 11:42

W tym roku jestem "MP" rozliczającym się kwartalnie . Mam pewien problem mianowicie podsumowanie podatku VAT powinno uwzględniać tylko zapłacone faktury a tymczasem na wydruku dostaję całość podatku mimo że żadna faktura nie została jak dotąd zapłacona.

Drugi problem to jest taki w przypadku gdy US zwróci nadpłacony podatek jak to należy wpisać do Vatowca bo wpisanie z minusem powoduje dziwne zmiany w przyszłym kwartale. Dodaje ten minus do następnych kwartałów( ale nie do bieżącego )

Pozdrawiam

RyszardF
ryszard_f
 
Postów: 67
Dołączył: 13.02.2009 11:25

Re: mały podatnik a rozliczenie podatku VAT

Postprzez Ola Anna » 09.02.2016 19:10

A przy wprowadzaniu do rejestru VAT zaznaczenie w kolumnie MP nie daje efektu? (kolumna jest po kolumnie Dług, PD i VAT) - proszę popatrzeć na opis kolumny: czy mały podatnik rozliczający się metodą kasową? - wtedy trzeba zapewne prowadzić płatności. Może chodzi też o zaznaczenie w kolumnie VAT.
Ola Anna
 
Postów: 54
Dołączył: 20.05.2015 12:42

Re: mały podatnik a rozliczenie podatku VAT

Postprzez ryszard_f » 10.02.2016 12:48

Niestety nie ten problem . Faktury są zaznaczone jako MP ale w zestawieniu podatku vat jest on liczony tak jakby te faktury już były zapłacone

Ryszard
ryszard_f
 
Postów: 67
Dołączył: 13.02.2009 11:25

Re: mały podatnik a rozliczenie podatku VAT

Postprzez ryszard_f » 13.02.2016 21:45

Problemy nie do rozwiązania ?
ryszard_f
 
Postów: 67
Dołączył: 13.02.2009 11:25

Re: mały podatnik a rozliczenie podatku VAT

Postprzez trainiart » 26.12.2017 13:25

Witam
Podepnę się pod temat MP.
Spróbowałem zaznaczyć pole MP.
VAT-owiec przeniósł cały rekord do następnego miesiąca (powinien raczej do miesiąca terminu płatności faktury) , ale dlaczego zmienił mi pola: Data i Księga na miesiąc następny ?
Gdybym nie przywrócił poprzednich dat ( w przeniesionym rekordzie) skutkowało by to błędnie naliczonym podatkiem dochodowym i zaliczeniem sprzedaży do JPK_VAT następnego miesiąca (jak zauważyłem, do JPK_VAT brana jest data dokumentu, a nie data sprzedaży - ta ostatnia po przeniesieniu rekordu pozostała prawidłowa).
Ponieważ wszystkie faktury zawierające usługi za cały miesiąc, wystawiane (u mnie) są 5 dni przed końcem miesiąca, a terminy płatności biegną po zmianie miesiąca, taki tryb działania automatu (MP), powodować będzie konieczność ręcznych korekt dat we wszystkich przeniesionych automatem zapisach faktur).
Coś przeoczyłem?
Pozdrawiam.
trainiart
 
Postów: 18
Dołączył: 24.01.2011 12:02


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron