Kpir i rozrachunki

zasady ogólne, tzw. książka

Kpir i rozrachunki

Postprzez Andrzej Lalek » 15.01.2015 16:47

Witam
Vatowca używam już ponad cztery lata, ale do tej pory jeszcze nie miałem problemu z pilnowaniem rozrachunków. Ostatnio jednak wzrosła mi ilość kontrahentów no i postanowiłem włączyć tą opcję na swojej bazie (to znaczy wyłączyć opcję "Bez rozrachunków" i włączyć terminarz i alerty ) . Niestety mam problem ze wszystkimi dokumentami wcześniej wprowadzonymi czyli z poprzednich lat, program krzyczy ciągle że to a tamto nie jest zapłacone.
Ale do sedna:
Czy jest możliwość rozpoczęcia prowadzenia Banku/Kasy bez zakładania nowej bazy? dodam że zmiany chciałem wprowadzić z początkiem roku to znaczy że poprzedni jest kompletnie zamknięty.

Dodatkowe pytanie nie związane już zbytnio z programem, czy prowadzenie rozrachunków, wprowadzanie wyciągów do programu skomplikuje mi jakoś podstawowe prowadzenie kpir? no czy aby przypadkiem nie powinienem tego zrobić wcześniej??
Andrzej Lalek
 
Postów: 57
Dołączył: 06.12.2011 22:36

Re: Kpir i rozrachunki

Postprzez edi67 » 20.01.2015 11:40

Rozlicz sobie zbiorczo (np w każdym roku lub miesiącu wszystkie dokumenty razem) historyczne dokumenty i będzie spokój.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Kpir i rozrachunki

Postprzez Andrzej Lalek » 22.01.2015 22:35

Dzięki za zainteresowanie:P tak uczyniłem i wydaje się być w porządku.
Nie miałem możliwości założenia nowej bazy w związku z podatkiem VAT.
Ciekawe jest to że gdybym za grudzień miał VAT do zapłaty to nie było by problemu bo nowy rok od zera by startował. A gdy z grudnia jest przeniesienie VAT to musiałbym jakimś dodatkowym dokumentem to wprowadzić żeby program policzył. No chyba że się mylę. Może to być utrudnieniem dla tych którzy na VATOWCA chcą się przesiąść.
Andrzej Lalek
 
Postów: 57
Dołączył: 06.12.2011 22:36


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron