problem z zaksięgowaniem jednej pozycji

zasady ogólne, tzw. książka

problem z zaksięgowaniem jednej pozycji

Postprzez artp » 15.07.2008 16:01

Jak prawidłowo zaksięgować w rejestrze VAT kolejną jedną pozycję zakupu /koszty inne/, aby w księdze nie były kosztem /kol.13/? Postępując zgodnie z instrukcją, wpisanie w kategoriach RV w kolumnie "k" literki "Z" powoduje, że pozostałe wcześniej zaksięgowane zakupy w księdze również nie są kosztami i automatycznie są wyksięgowane.
artp
 
Postów: 28
Dołączył: 07.07.2008 19:35

Re: problem z zaksięgowaniem jednej pozycji

Postprzez edi67 » 15.07.2008 20:06

hmm.. nie za bardzo wiem o co chodzi...?

chcesz wprowadzić 2 towary w fakturze zakupowej z których 1 jest kosztem, a 2 towarem handlowym?
W takim przypadku kategorię KD trzeba ustawić w specyfikacji dla każdego towaru osobno - ustawianie jej zbiorczo w stopce powoduje zmianę dla wszystkich towarów.

Chyba, że nie o to było pytanie... :)

Pozdrówka.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: problem z zaksięgowaniem jednej pozycji

Postprzez artp » 15.07.2008 23:33

Serdecznie dziękuję za szybką pomoc. Niestety wciąż mam problem z tym księgowaniem, zatem postaram się jeszcze raz sformułować moje pytanie:
Jak prawidłowo zaewidencjonować w rejestrze Vat-zakupy kolejną pozycję zakupu (koszty inne), która nie stanowi kosztu i nie powinna być w danym miesiącu zaksięgowana w koszty tj. do księgi w kol.13-Pozostale wydatki. Zgodnie z instrukcją, wpisanie w kategorii RV w kolumnie "k" literki "Z" (oznaczającej, że dany zakup nie stanowi kosztu) dla kolejnej pozycji powoduje, że pozostałe wcześniej zaksięgowane pozycje zakupów w księdze (kol.13) również stają się nie kosztami i automatycznie są wyksięgowane. Czy istnieje opcja pozwalająca na nie przesyłanie do księgi pozycji z rejestru VAT-zakupy?
artp
 
Postów: 28
Dołączył: 07.07.2008 19:35

Re: problem z zaksięgowaniem jednej pozycji

Postprzez edi67 » 16.07.2008 00:45

artp napisał(a):Serdecznie dziękuję za szybką pomoc. Niestety wciąż mam problem z tym księgowaniem, zatem postaram się jeszcze raz sformułować moje pytanie:
Jak prawidłowo zaewidencjonować w rejestrze Vat-zakupy kolejną pozycję zakupu (koszty inne), która nie stanowi kosztu i nie powinna być w danym miesiącu zaksięgowana w koszty tj. do księgi w kol.13-Pozostale wydatki. Zgodnie z instrukcją, wpisanie w kategorii RV w kolumnie "k" literki "Z" (oznaczającej, że dany zakup nie stanowi kosztu) dla kolejnej pozycji powoduje, że pozostałe wcześniej zaksięgowane pozycje zakupów w księdze (kol.13) również stają się nie kosztami i automatycznie są wyksięgowane. Czy istnieje opcja pozwalająca na nie przesyłanie do księgi pozycji z rejestru VAT-zakupy?



Późno, albo nadal nie rozumiem..

Jak prawidłowo zaewidencjonować w rejestrze Vat-zakupy kolejną pozycję zakupu (koszty inne), która nie stanowi kosztu i nie powinna być w danym miesiącu zaksięgowana w koszty tj. do księgi w kol.13-Pozostale wydatki.


tzn. ta pozycja jest kosztem, czy nie jest?
Kategorie KD są (min.) takie:
K - koszty (przenoszone do kolumny 13)
Z - też koszty, tyle że zakupu towarów

Jeśli dany zakup (wydatek) nie stanowi kosztu, który można wykazać w Księdze, to można uzyc kategorii N (bez kosztów).

W Vatowcu możesz użyć różnych kategorii KD do poszczególnych wierszy tej samej faktury zakupowej. Jeśli dobrze zrozumiałem, zmiana kategorii KD jednej pozycji, zmienia ją dla innych pozycji. Jeśli tak jest, to coś jest źle :)
Najlepiej opisz, jakie wykonujesz kroki oraz jaki jest efekt.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: problem z zaksięgowaniem jednej pozycji

Postprzez artp » 16.07.2008 21:50

Witam ponownie, tym razem udało się, działa !!!! Jeszcze raz dziękuję za pomoc, serdeczne pozdrowienia !!!
artp
 
Postów: 28
Dołączył: 07.07.2008 19:35


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

cron