Kwartalna zaliczka na PD

zasady ogólne, tzw. książka

Kwartalna zaliczka na PD

Postprzez wob » 11.05.2013 21:39

Witam !
Proszę o poradę dotyczącą kwartalnej zaliczki na PD:
w styczniu VATowiec wyliczył niewielką zaliczkę na PD (płatność niby 20 lutego). W przypadku zaznaczenia kwartalnej zaliczki na PD zaliczka ta powinna sumować się z zaliczkami za luty i marzec (płatność 20 kwietnia). Tymczasem w Terminarzu płatność ta występuje z datą 20 lutego i pomimo usunięcia tego wiersza, po każdym sumowaniu pojawia się ponownie i to z odsetkami. Aktualizacja i reindeksacja nie pomagają...
Może Ktoś coś poradzić ?

Pozdrawiam
Wiesław
wob
 
Postów: 30
Dołączył: 24.04.2008 11:26

Re: Kwartalna zaliczka na PD

Postprzez Pio » 18.05.2013 23:45

Witam

Czy nie jest przypadkiem zaznaczony Ryczałt Ewidencjonowany (RE) ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Kwartalna zaliczka na PD

Postprzez cichon » 11.01.2014 01:42

Mam ten sam problem z PD kwartalnym. Zacząłem od trzeciego kwartału (sierpień, wrzesień) za sierpień policzyło mi kwotę która to wisi w terminarzu jako zaległy PD. Podatek kwartalny jest wyliczony poprawnie. Usuwanie nie pomaga nawet usuwanie z tabel bezpośrednio.
I nie wiedzieć czemu nie podaje kwoty PD w kolejnym czwartym kwartalne. Czy może to wynikać z tego że zaliczka na podatek już jest większa niż podatek i nie trzeba jej liczyć? W takim razie jak zapisać zwrot nadpłaty zaliczki. Nowy rok zaczyna się od 0.
cichon
 
Postów: 15
Dołączył: 26.09.2013 00:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kwartalna zaliczka na PD

Postprzez asystentKs » 15.04.2014 06:55

Pio napisał(a):Witam

Czy nie jest przypadkiem zaznaczony Ryczałt Ewidencjonowany (RE) ?


Nie jest zaznaczony. Osoba fizyczna prowadząca działalność - zaliczka kwartalna na pod. dochodowy, system w miesiącu lutym wyliczył zaliczkę, w miesiącu marcu koniec kwartału brak zaliczki. System pokazuje jednak dług w miesiącu lutym, jak wykasować ten dług?, ponieważ po sumowaniu zaraz się on pojawia. Nikt nie lubi mieć długu w US, zwłaszcza fikcyjnego :) Pozdrawiam
asystentKs
 
Postów: 39
Dołączył: 19.01.2013 11:45

Re: Kwartalna zaliczka na PD

Postprzez Vaciak » 07.05.2014 13:03

Co trzeba wykonać aby vatowiec zliczał chociaż przychód i koszt kwartalnie? (oczywiście dla potrzeb podatku dochodowego).
Przed chwilą zainstalowałem świeżego vatowca na innym lapku i niestety nie dałem z tym rady (oczywiście w stałych firmy OF i data zapłaty kwartalnie).
Vaciak
 
Postów: 10
Dołączył: 17.05.2013 21:54

Re: Kwartalna zaliczka na PD

Postprzez jat » 24.10.2015 19:25

Mam taki sam efekt
jat
 
Postów: 33
Dołączył: 28.10.2014 01:33


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron