Problem z rejestrem VAT i podsumowaniem VAT

zasady ogólne, tzw. książka

Problem z rejestrem VAT i podsumowaniem VAT

Postprzez davidjezz » 04.09.2012 20:51

Witam,
mam problem z RV i podsumowaniem VAT. Używam automatu mały podatnik, rozliczenie VAT kwartalne. Dodatkowo zmieniam w rejestrze VAT datę księgowania faktur w KPIR (zapłata otrzymana w lipcu dla faktury wystawionej w czerwcu).
Główny problem polega na tym, że w momencie dopisania nowych pozycji do RV i rozpoczęciu sumowania program daje komunikat, że nie wpisano daty zapłaty podatku VAT w lipcu. Po zmianie opcji na kwartał i wpisaniu daty spłaty na 3 kwartał (25 październik) program dalej komunikuje, że nie wpisano daty zapłaty.
Ponadto w tabeli Bank nie został zaznaczony żaden przelew do US na VAT, wykasowanie z podsumowania VAT wartości kolumny zapłata nic nie zmienia.

Prosiłbym bardzo o pomoc, bo w/w rzecz mocno komplikuje mi sprawy, łącznie z rozwaleniem KPIR i podsumowaniem PD - program zmienia daty księgowania faktur na datę otrzymania zapłaty.

P.S. Przeinstalowałem Vatowca i zrobiłem reindeksację bazy i wciąż ten sam problem.
davidjezz
 
Postów: 3
Dołączył: 24.07.2012 23:03

Re: Problem z rejestrem VAT i podsumowaniem VAT

Postprzez Pio » 07.09.2012 21:40

Witam

Jeśli automat nie spełnia oczekiwanych zadań, to proszę go wyłączyć i księgować w/g swojego uznania z następującymi zasadami:

Kolumna "Data" w Rejestrze VAT, to data obowiązku podatku VAT.
Z punktu widzenia działania programu NIE MA ta data nic wspólnego z pozostałymi datami.
To użytkownik decyduje, czy data obowiązku podatku VAT jest zgodna z datą sprzedaży, wystawienia, dostawy czy też terminem zapłaty, albo żadną z nich.

Kolumna "Data" w Księdze Dokumentów, to data obowiązku podatku dochodowego.
Podobnie do daty w RV, zależy wyłącznie od użytkownika.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron