deklaracja VAT coś nie tak z zaokrągleniami

zasady ogólne, tzw. książka

deklaracja VAT coś nie tak z zaokrągleniami

Postprzez wygodnis » 22.05.2012 13:03

Moim zdaniem jest coś nie tak z zaokrągleniami w wyliczeniach deklaracji vat.

Akurat chodzi mi dokładnie o podatek naliczony i pozycje z deklaracji VAT-7(12)
pozycje 51 i 52

Z informacji forum dodałem sobie do formuł Vat wewnątrzwspólnotowy (kiedys to robiłem juz teraz dokładnie nie pamiętam co zmieniałem)
i tak tam mam:
poz 51
round(PVAT->ZAN,0)+round(PVAT->ZBN,0)+round(PVAT->ZXN,0)+round(PVAT->ZIN,0)+round(PVAT->ZWN,0)

poz 52
round(PVAT->ZAV,0)+round(PVAT->ZBV,0)+round(PVAT->ZXV,0)+round(PVAT->ZIV,0)+round(PVAT->ZWV,0)

I moim zdaniem nieprawidłowo w niektórych sytuacjach zaokrągla, bo zaokrągla sumy cząstkowe zamiast tylko jedną kwotę.
Mam w tej chwili vatu od zakupu X0,65 oraz vatu od wewnątrzwspólnotowego nabycia X0,60 (oczywiście x to jakieś tam cyfry)
i program każdą z tych kwot zaokrągla w górę po czym dodaje, wiec jest końcówka 2
tym czasem powinno najpierw sumować a później zaokrąglać i wyszłoby na końcu 1 (1,35 zaokrągli w dół)
Więc te formuły widzę tak:
poz 51
round(PVAT->ZAN+PVAT->ZBN+PVAT->ZXN+PVAT->ZIN+PVAT->ZWN,0)
poz 52
round(PVAT->ZAV+PVAT->ZBV+PVAT->ZXV+PVAT->ZIV+PVAT->ZWV,0)

proszę o komentarz
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: deklaracja VAT coś nie tak z zaokrągleniami

Postprzez edi67 » 25.05.2012 08:45

Dokładnie tak jak napisałeś, formuła:
- round(PVAT->ZAN,0)+round(PVAT->ZBN,0)+round(PVAT->ZXN,0)+round(PVAT->ZIN,0)+round(PVAT->ZWN,0) - zaokrągla każdy składnik osobno i sumuje je
- round(PVAT->ZAN+PVAT->ZBN+PVAT->ZXN+PVAT->ZIN+PVAT->ZWN,0) - najpierw sumuje składniki, a następnie zaokrągla wynik.

IMHO oba sposoby są poprawne, ale może coś tam się zmieniło, więc po prostu użyj takich formuł, jakie Tobie wydają się poprawne.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

cron