Ewidencja przebiegu pojazdów - PROBLEM.

zasady ogólne, tzw. książka

Ewidencja przebiegu pojazdów - PROBLEM.

Postprzez bekers » 28.04.2012 16:19

Witam,

chciałbym rozliczyć rok 2011 i mam problem z fakturami za paliwo dla samochodu prywatnego.
Jeżeli nie było w danym miesiącu wyjazdów faktury przechodziły na kolejny miesiąc.
Problem w tym, że wszystkie nierozliczone zostały wrzucone do KD na miesiąc grudzień mimo, że w grudniu nie mam żadnych wyjazdów!

Pamiętam w zeszłym roku Vatowiec informował, że nie będzie można rozliczyć wszystkich kosztów ze względu na brak wyjazdów, jednak w tym roku nic takiego się nie pojawiło.

Czy można w jakiś sposób wymusić ponowne przeliczenie? Żadne sumowania itd nie przynoszą rezultatu. Proszę o odpowiedź, czas mnie nagli.

EDIT:
Chyba jednak coś źle robię. Proszę o pomoc. Dodałem nową fakturę (dla testu) włączyłem sumowanie i pojawiła się informacja "Brakuje kilometrów do prawidłowego zaksięgowania kosztów eksploatacji w bieżącym roku" po zamknięciu okienka automatycznie zostaje uzupełniona kolumna faktury KSIĘGA z datą na grudzień 2011. Jeśli znowu nasisnę sumowanie nic się nie pojawia.

Czy to błąd? Jak powinienem zachować się jeśli brakuje kilometrów. Usuwać FVAT za paliwo? Vatowiec powinien chyba sam nad tym czuwać.
bekers
 
Postów: 44
Dołączył: 27.05.2010 09:32

Re: Ewidencja przebiegu pojazdów - PROBLEM.

Postprzez Pio » 28.04.2012 21:37

Niestety z tego co wiem kilometrówkę można rozliczać w ramach roku kalendarzowego, czyli nie można przenosić udokumentowanych kosztów do stycznia.
Vaciak nie może za dużo krzyczeć i usuwać dokumentów, taka jest jego natura i jedna z fundamentalnych zasad.
Nie może po prostu bić po łapkach, bo użytkownik jest najważniejszy.

Zatem są dwa rozwiązania:
1. przypominamy sobie, że było więcej wyjazdów
2. usuwamy namiarowe dokumenty
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron