Nieprawidłowe rozchodowanie towarów z magazynu

gospodarka magazynowa

Re: Brak dostawy w okienku dostaw

Postprzez edi67 » 08.04.2014 13:11

Zacząłem od towarów, z niewielką liczbą transakcji - w dwóch, na których utknąłem jest 10 i 7 dostaw i po ok 20 rozchodów.
Korekty już pozamieniałem na inne towary, żeby to nie mieszało.
W Zestawienia > Podatki są odblokowane wszystkie okresy. Spróbuje to przedstawić na screenach.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Brak dostawy w okienku dostaw

Postprzez edi67 » 08.04.2014 14:27

Hmm.. może to wynikać z tego, że kod dostawy (nr dostawy) w tych dwóch dokumentach, które wyglądają jak "naczynia połączone" jest taki sam (0000) i dlatego wszystko szaleje.

Na screenach ładnie to widać:

1) Historia Towaru A - wszystkie dokumenty Sprzedaży mają rozchodowanie z fikcyjnej dostawy PZ 2007/fikcyjne. Oprócz tego są jeszcze 2 PZ (2007/A/001 i fikcyjne), 3 MM i 5 Faktur Zakupowych.
2) Magazyn prezentujący stan Towaru A po sumowaniu - 106 szt.
3) Okienko ze zrzutem dostaw widocznych w PZ 2007/fikcyjne - na spisie dostaw brakuje PZ 2007/A/001 i FZ Druga, FZ Trzecia. FZ Piąta ma nr dostawy 0000.
3a) Zmieniam sposób rozchodowania towaru z FIFO na pusty (po dostawach) i przydzielam pierwsze dokumenty sprzedaży do początkowych dostaw. Rozchoduję FZ Pierwsza. Dalej nie mam towaru - powinna być widoczna PZ 2007/A/001 i FZ Druga.
4) Wchodzę w pierwszą brakującą dostawę PZ 2007/A/001 - więc ta pojawia się w spisie dostaw z prawidłową liczbą sztuk (dostawa 2 szt, stan 2 szt.). Nr tej dostawy to też 0000. Tym samym znika FZ Piąta (z tym samym numerem dostawy)
5) Stan Towaru A w magazynie automatycznie zmienia się na 80 szt. (nie dokonałem jeszcze żadnego nowego rozchodowania)
6) Otwieram kolejny brakujący dokument dostaw FZ Druga: w oknie dostaw FZ Druga pojawia się (też ma nr dostawy 0000) i stan tej dostawy jest od razu "-1".
Wynika to pewnie z przydzielenia 2 szt. z PZ 2007/A/001, która ma ten sam nr dostawy stąd stan ujemny.

Rozchodowanie kolejnych dokumentów z nr dostawy 0000 powoduje oczywiście wzrost zamieszania.. :)

Ale to najprawdopodobniej to. - nr dostawy

PS załączniki załączyły się w odwrotnej kolejności - więc obrazki trzeba oglądać zaczynając od dołu do góry
Załączniki
Magazyn - Towar A - 06 - okienko dostaw w FZ Druga - polaczone.jpg
Magazyn - Towar A - 05 - stan towaru po wejsciu w specyfikacje brakujacej dostawy.jpg
Magazyn - Towar A - 05 - stan towaru po wejsciu w specyfikacje brakujacej dostawy.jpg (5.85 KIB) Obejrzany 11706 razy
Magazyn - Towar A - 04 - okienko dostaw w PZ 2007-A-001 - polaczone.jpg
Magazyn - Towar A - 03 - okienko dostaw w PZ fikcyjne - polaczone.jpg
Magazyn - Towar A - 02 - stan towaru po sumowaniu.jpg
Magazyn - Towar A - 02 - stan towaru po sumowaniu.jpg (9.52 KIB) Obejrzany 11706 razy
Magazyn - Towar A - 01.jpg
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Brak dostawy w okienku dostaw

Postprzez edi67 » 09.04.2014 09:41

Gdzie 'to' co odpowiada za nadawanie nr dostawy się chowa?
Bo już sprawdzałem wszystko mi znane i ciągle nic :(
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Brak dostawy w okienku dostaw

Postprzez edi67 » 10.04.2014 14:45

Piotr,
da się coś z tym wymyśleć, czy zapomnieć i wracać do starych backupów (bo niestety operację próbowałem wykonać na żywym ograniźmie.. :) )?
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Brak dostawy w okienku dostaw

Postprzez edi67 » 23.04.2014 17:00

Widzę numery dostaw zaczęły być nadawane sporo później (do 2012 wszystkie mają '0000'), więc wcześniej to jakość działało i może nie to jest przyczyną :(
Tak jednak, czy inaczej dostaw nadal nie da się przydzielić.
Teraz nie mogę już nawet pousuwać dostaw fikcyjnych, bo nie da się całkowicie wyzerować rozchodów z tych dostaw..
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Poprzednia

Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron