cuda w cenniku

gospodarka magazynowa

cuda w cenniku

Postprzez pitoszek » 17.07.2013 12:23

Witam,
Mam problem z cennikiem. Otóż po wgraniu cennika kilka pierwszych uruchomień i wprowadzeniu kilku dokumentów sprzedaży zakupu cennik - katalog towarów jest OK. Niestety po jakimś czasie dzieją się zamiany cen, znikają ceny brutto a netto zmieniają się na zupełnie inne. Proszę o pomoc wskazówkę gdzie szukać przyczyny takiego stanu. Co dziwne, to ceny dostosowane dla klientów hurtowych są zgodne z zaimportowanym plikiem, "rozjerzdzają" się ceny detaliczne. Dziś zauważyłem, że cennik z menu Dokumenty -> Cennik jest nie pełny mam towary ale brak cen tzn. są zerowe.
Dodam, ze pracuję na Vista Bussines 32b.
pitoszek
 
Postów: 20
Dołączył: 25.10.2012 12:45

Re: cuda w cenniku

Postprzez Artur » 19.07.2013 08:18

Dołączę się do listy pytań - czy da się w jakiś sposób zablokować cenę dla klienta? Teraz jest tak, że jeśli nie było sprzedaży, to widoczna jest cena ustalona przeze mnie, równoznaczna z tym co na półce w sklepie. Jednak często stosuję rabat, różny. Po takiej akcji cena w katalogu się zmienia i czasami pojawia się problem z szybką odpowiedzią, gdy np ktoś dzwoni i pyta "za ile?". Na półce stoi za 50zł, ostatnia sprzedaż 45zł, to i w katalogu towarów jest za 45zł. I latam po magazynie, czytając z cenówki :? Da się jakoś zablokować, żeby nie uaktualniało z automatu tych wartości?
Artur
 
Postów: 11
Dołączył: 26.02.2013 18:22

Re: cuda w cenniku

Postprzez Pio » 21.07.2013 08:55

W cenniku (górna tabelka) i w kontrahentach jest taki parametr jak numer ceny.
Jeśli jest inny niż 0 (zero), to wówczas są wybierane stałe ceny katalogowe od 1 do 6,
a jak ten parametr jest zerowy, to są brane ceny bieżące sprzedaży.

Czy numer ceny jest jakiś, czy zerowy ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: cuda w cenniku

Postprzez pitoszek » 25.07.2013 13:27

Mam 0 w kolumnie "c."
pitoszek
 
Postów: 20
Dołączył: 25.10.2012 12:45

Re: cuda w cenniku

Postprzez Pio » 26.07.2013 06:33

No własnie, "0" to ceny bieżące,
a jak chcemy "sztywne" ceny ( nie w sensie umarłe :)) to trzeba przyjąć politykę cenników 1 do 6.
Oczywiście, nie musi być 6 cenników, to tylko możliwość.

Wówczas nie będą się zmieniały po zmianach podczas sprzedaży.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: cuda w cenniku

Postprzez pitoszek » 23.08.2013 14:03

OK. Nie łapię. Kolumna c. w cennikach ma opis : numer ceny sprzedaży netto. Czyli mam dodać cennik? np nr 1? Jak go załadować z pliku xls, czy innego? Ładowałem chyba z dbf (?) katalog towarów z aktualnym cennikiem dla kontrahentów wg ich grup. Ale cennik - nr ceny sprzedaży netto. Nie kumam.
pitoszek
 
Postów: 20
Dołączył: 25.10.2012 12:45

Re: cuda w cenniku

Postprzez Pio » 23.08.2013 16:47

Proszę zajrzeć do Słowniki->Katalog Towarów i Usług, tam są kolumny dla 6 cen.
Numer ceny przy kontrahencie, to nic innego jak wskazanie numeru ceny z Katalogu.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: cuda w cenniku

Postprzez pitoszek » 01.10.2013 20:35

OK, teraz kumam. Ale proszę w takim razie o wyjaśnienie jak zmieniane są ceny bieżące która kolumna (a raczej jej edycja) podczas wystawiania FV zmienia mi cenę sprzedaży. Do tej pory robię to "na czuja" choć pilnuje się bo zauważyłem taką zależność ale nie eksperymentuję bo nie chce mi się wgrywać kolejny raz cenników. I choć wiem, że edycja na bieżącej FV w kolumnie cena obl. nie ma (chyba) wpływu na cennik to i tak mam w cenniku w
tabeli cen 1 zmienionych kilka cen.
pitoszek
 
Postów: 20
Dołączył: 25.10.2012 12:45

Re: cuda w cenniku

Postprzez Pio » 03.10.2013 20:19

Ceny od 1 do 6 można zmienić wyłączenie w Katalogu Towarów i Usług
lub za pomocą specjalnego automatu.

Ceny bieżące sprzedaży zmieniają się podczas sprzedaż (jak ktoś zmienić oczywiście),
ceną bieżącą jest ostatnio poprawiona cena.

Jeśli ceny ceny sprzedaży nie są zmieniane, to nie jest zmieniana cena w katalogu.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: cuda w cenniku

Postprzez pitoszek » 15.10.2013 14:42

Proszę zatem o wyjaśnienie:
Podczas wystawiania fv mam kolumny:
cena obliczeniowa: zauważyłem, że jest to cena bieżąca cena na dokumencie, jej zmiana nie ma wpływu na to co dzieje się z cennikiem. Zależna jest tylko od opcji w ustawieniach " czy sprzedaż od netto?"
Netto ??
Vat??
Brutto?? w powyższych dzieją się cuda kiedy je edytujemy, pojawia się komunikat o blokadzie cen itd. Po co te kolumny? Czy tutaj edytując zmieniamy ceny w katalogu?
Cena katalogowa??? czy to cena z cennika dla klienta np. 1,2,3,?

Przepraszam, jeśli jestem upierdliwy ale właśnie stoję przed edycją cennika. Od nowego miesiąca zmieniają się ceny detaliczne i chciałbym tym razem mieć porządek w cenniku.

Swoja drogą zapytam czy jest jakiś sposób na wgranie cennika? /Czy tylko edycja pliku dbf?/ Mam sporo do wprowadzenia wolałbym aby zrobił to jakiś automat.
pitoszek
 
Postów: 20
Dołączył: 25.10.2012 12:45

Następna

Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron