Prowadzenie magazynu

gospodarka magazynowa

Prowadzenie magazynu

Postprzez placek » 17.07.2012 20:05

Szukając programu do prowadzenia magazynu kolega polecił mi program vatowiec.

Wygląda na to, że jest w stanie ten program spełnić moje wymagania, ale dla osoby nie mającej z nim żadnego doświadczenia, konfiguracja programu jest nie lada wyzwaniem, więc opiszę na prostym przykładnie mój problem i może ktoś pomoże w jego konfiguracji.
Program mam zainstalowany z nową firmą czyli świeżą bazą danych.

Czego potrzebuje?
1)Magazyny:
-Magazyn główny (MG)
-Magazyn podręczny (MP)
-Regenerowany (MR)
-Złom (ZŁ)
-Utylizacja (UT)

2)Użytkownicy (grupy):
- Administrator (Admin)
-SuperUser (SU)
-User (UR)
(UR od SU różni się tym że może przesuwać towar z magazynu ZŁ, MR do UT z informacją dlaczego, oraz z MG na UT– coś jak „nowo uszkodzony towar”)

Uprawnienia użytkowników:
Admin – może wszystko :) wiadomo
SU – nie może dodawać produktów, nie może zmieniać stanów MG na plus. Może zmieniać stan magazynu ZŁ na UT (czyli usunąć produkt z odpowiednim dopiskiem – wywalone do śmieci itp. Itd.)
UR –może pobierać Z MG do MP, MR, ZŁ; może przesuwać towary między magazynami MP, MR, ZŁ poza UT; nie może zwiększyć stanu MG czyli może pobrać coś z MG ale nie może tego tam umieścić np. z MR

Posłużę się przykładem, który prosto opisze moje potrzeby.

Powiedzmy, że prowadzę serwis rowerowy.
Na MG mam Rower 28; Rower 26; Koło 28; Koło 26; Szprycha 28; Szprycha 26; Łożysko

UR pobiera z MG lub MP do naprawy roweru Koło 26. W wyniku czego zostaje mu stare Koło 26. Czyli przesuwa z MG lub MP na ZŁ Koło 26.

I teraz SU może to Koło 26 przesunąć do UT ale nie może tego cofnąć (tylko admin).
Ale wiadomo serwis to serwis i UR może pobrać Szprycha 26 z MG oraz Koło 26 z ZŁ.
Po tej operacji przenosi Koło 26 do MP oraz Szprycha 26 do ZŁ.
Idzie do SU i mówi że te Szprycha 26 użyłem do tego Koło 26 i SU przenosi Szprycha 26 do magazynu UT.

Nie przewidziałem pewnie wszystkiego opisując problematykę mojego zagadnienia ale może w dyskusji dalszej wyjdzie w praniu.
Bardzo liczę na pomoc przy konfiguracji :) Czy da się to zagadnienie osiągnąć tym programem? Zapytam wcześniej aby uniknąć po walce ciężkiej z konfiguracją utknięcia w ślepej uliczce.
placek
 
Postów: 1
Dołączył: 17.07.2012 18:37

Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości